ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
    Гроші, кредити, депозити
    Договіри
    Енергетика
    Жінка на роботі
    Охорона праці
    Перші кроки в бізнесі
    Питання податків
    Протипожежна безпека
    Робота, резюме
    Устави, засновницькі документи
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
4 Секрети для Струнких Сексуальних Ніг  
Застосування металокераміки в протезуванні  
Підвищення імунітету  
Простатит  
Із зими в літо гарячий квартет  
Новий погляд на старі штори  
Розлучення батьків  
Чотири способи зберегти своє здоров’я й почувати себе прекрасно  
Рецепти з полуницею  
фітнес  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
нирки   біль   Arnold   1756   Free   HTML   nokian   Web-   повар   google   2001   2011   засіб   href   склад  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Облік, аналіз і аудит - основні функції управління
Облік, аналіз і аудит - основні функції управління
В статі розглядається інформаційне забезпечення управління підприємством, а також місце обліку, аналізу і аудиту в ньому. Досліджуються основні стадії обліку, аналізу і аудиту.


Управління являє собою процес цілеспрямованого впливу на суспільні відносини з метою їх упорядкування. Вдале, успішне управління будь-яким процесом може здійснюватись, тільки на основі зібраної достовірної та своєчасної інформації, яку в свою чергу можливо отримати за допомогою таких підсистем управління, як облік, аудит і аналіз.
   Облік, аудит і аналіз формуються фактами господарської діяльності, оброблюваними згідно з вимогами управління. Тому облік, аналіз і аудит являються системами, що здійснюють формування послідовності факторів процесу управління.
   Сукупність операцій формує інформаційне забезпечення. Його роблять з обліку інформації. Фази створюють облікові ділянки, що визначають обліковий процес, його етапи. Основними етапами облікового процесу є документальний, поточний та звітній.
   На кожному етапі основні об'єкти організації облікового процесу такі:
   1) облікові номенклатури; 2) носії облікових номенклатур; 3) рух носіїв; 4) технологія облікового процесу забезпечення останнього.
   Першим етапом фінансового обліку є документальний облік. Документальний облік складається з первинного спостереження, або сприйняття господарського факту, відображенні фактів у документах.
   Організація первинного обліку починається з вивчення складу облікової інформації, тобто господарських фактів, які слід відобразити у системі обліку та зафіксувати у первинних документах - носіях обліково-економічної інформації. На склад цієї інформації впливають такі фактори, як наприклад, система звітності та об`єкти проміжного аудиту формування цих даних. Тому спочатку раціональним є визначення переліку усіх об`єктів (умовно або у вигляді таблиці), які підлягають фіксації у первинних документах.
   Після визначення облікових даних починається етап поточного обліку, який включає в себе обробку, реєстрацію і запис даних первинного обліку, тобто носіїв інформації, в облікові реєстри, групування та перегрупування їх з метою одержання потрібної інформації. При цьому спочатку необхідно визначитися із складом господарських засобів за функціональною ознакою, джерелами їх утворення та характером господарських операцій, на що також впливають такі фактори, як система показників внутрішньої та зовнішньої звітності, план рахунків, класифікація об`єктів, які визначені нормативними актами та методичними рекомендаціями. Особливу увагу слід приділити визначенню переліку тих об`єктів, які становлять інтерес з погляду управління зі їх функціональною ознакою, а також джерелами утворення цих засобів.
   Підсумковий етап, або балансове узагальнення (звітність), представляє собою упорядковану сукупність операцій по господарській діяльності організації періоду, що обліковується.
   Отже, обліковий процес в усіх випадках передбачає такі об'єкти організації: номенклатуру, носії даних, рух носіїв, забезпечення процесу. Характерним при цьому є те, що зазначені об'єкти організації використовуються на всіх трьох етапах облікового процесу.
   Наступним етапом управління, є аудит. Аудиторський контроль являється зворотнім зв’язком між об’єктом і системою управління, інформує про дійсний стан керованого об’єкта, фактичне виконання управлінського рішення. З іншого боку аудит представляє собою систему органів державного і господарського управління.
   Аудит складається з чисельних операцій з метою одержання різних проміжних i підсумкових показників, придатних для оцінки результату роботи та прийняття управлінських рішень. Сукупність аудиторських операцій формує процедуру. Кілька процедур утворюють технологічну фазу аудиту, а фази - певний етап аудиторського процесу. Таких етапів в аудиті виділяють три:
   1. Підготовка даних для аудиту - комплекс робіт, який забезпечує підготовку різних необхідних даних, i насамперед носіїв, про господарські факти до аудиту. На цьому етапі передбачаються такі види робіт, як визначення об’єктів перевірки, перевірка справності та вірогідності інформації про господарські факти, арифметична i логічна перевірка.
   2. Перевірка даних та інформації різними методами аудиту з метою виявлення відповідності фактичних показників передбаченим нормативним документом - законом, кошторисом, нормою тощо.
   3. Узагальнення результатів аудиту методом оформлення i підготовки висновків та реалізація результатів аудиту.
   Третім та заключним етапом управління підприємством є аналіз. Аналіз господарської діяльності має велике значення і є необхідною умовою ефективного управління економічними процесами підприємства. Він забезпечує управлінські структури необхідною інформацією для прийняття рішень.
   Отже, система обліку, аудиту і аналізу забезпечує раціоналізацію технологій процесів управління, скорочення їх циклів, підвищення якості інформації, механізація, автоматизація, забезпечення ефективного використання результатів інформації, раціональна організація праці та постійне вдосконалення. Все це в сукупності, в свою чергу, підвищує ефективність управління підприємством, що призводить до успішного функціонування та прибуткової фінансово-господарської діяльності.
   

Автор: alars | Відгуки: 0 | Перегляди: 4813 | 21/06/2014 Бізнес - Гроші, кредити, депозити

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус