ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
10 подарков, которые не стоит дарить друзьям  
Мононуклеоз  
Домашні турботи на службі у фігури  
Правильний вибір і покупка насіння  
Дієта при виразці шлунку  
Сучасні музичні жанри  
Сімейний секс, не дай йому зникнути!  
Як зберегти взуття  
Борна кислота  
Експерти склали список місць, де не варто зустрічати Новий рік  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
контра   задача   засіб   причини   Президент   фото   договір   одяг   догляд   коліт   печінки   виготовлення   рослини   масло   контакти  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Епоха класицизму в музиці.
Епоха класицизму в музиці.
Класицизм почався в епоху Просвітництва - час радикальних змін в усвідомленні людських і соціальних цінностей і правил поведінки в суспільстві.


Термін "класична" в музиці в основному використовується для визначення серйозної, художньої музики, тобто музики, яка не є народною, популярною, джазом, роком і т.д. Але також є і "класичний" період в історії музики, званий класицизм, яскравими представниками класицизму були Гайдн і Моцарт.
   
   Класицизм почався в епоху Просвітництва - час радикальних змін в усвідомленні людських і соціальних цінностей і правил поведінки в суспільстві.
   Знову з'явилися поняття прав людини, захист цих прав і свободи віросповідання і слова, відбувся поворот до простоти і природності, який відбився в чистому архітектурному стилі,
   що нагадує стиль Стародавньої Греції та Риму - звідси і термін "класичний".
   
   Зростання свободи в суспільстві призводить до появи перших публічних концертів, в головних містах Європи утворюються музичні товариства і оркестри.
   
   Основні зміни сталися в оркестрах, відпадає потреба у клавесині та органі як провідних музичних інструментах, натомість духові інструменти - кларнет, флейта, труба та інші навпаки займають своє місце в оркестрі та створюють новий, характерний звук.
   
   Ці важливі зміни в оркестрі призводять до появи симфонії - одного з найважливіших жанрів музики, який за традицією складається з трьох частин - швидкого першої, повільною середньої та швидкого фіналу. Одним з перших композиторів, які використовували симфонічний формат, був син Й.С.Баха - Карл Філіпп Емануїл Бах.
   
   Разом з новим складом оркестру з'являється і струнний квартет, який складається з двох скрипок, альта та віолончелі. Твори пишуть спеціально для струнного квартету, який має чотирьохчастинну будову, подібну до симфонії.
   
   У цей час було створено піаніно чи фортепіано (більш правильна назва) - інструмент, який є досконалішим від свого попередника - клавесина.
   Це дозволило музикантам виконувати музику в різних динамічних відтінках, як м'яко чи тихо (piano), так і більш голосно (forte).
   
   Найбільш важливими з сольних творів класичного періоду були сонати, вони створювалися для будь-якого сольного інструменту, але в першу чергу для гри на фортепіано. Як і симфонії,
   сонати стали способом об'єднання безлічі різних типів інструментальної музики в один тип.
   
   Найяскравішими композиторами епохи класицизму були видатні австрійці - Йозеф Гайдн та Вольфганг Амадей Моцарт. Гайдн створив фантастичну хорову, оперну, оркестрову та інструментальну музику, але найбільші його досягнення саме симфонії, яких він написав понад сто.
   
   Моцарт - геніальний композитор усіх часів і народів. Проживши коротке життя, він залишив неймовірну музичну спадщину. Найбільшим його досягненням вважаються опери,
   в них він показав себе і як великий музикант і як талановитий драматург, деякі з його найпрекрасніших опер - "Дон Жуан", "Одруження Фігаро", "Чарівна флейта".
   
   Наприкінці вісімнадцятого сторіччя сходить ще одна зірка класичної музики - Людвіг Ван Бетховен, композитор, який почав складати музику в класичному стилі, успадкованому від Моцарта і Гайдна, але в кінцевому рахунку переріс це і буквально розколов класичний стиль, відзначаючи зорю нової епохи, відомої як Романтичний період у музиці.
   
   Класична епоха була періодом, коли композитори вводили відчуття елегантності в музику. Ця ясна і чиста музика, яка несла спокій і розслаблення, насправді набагато глибша і в ній можна виявити драматичне ядро, зворушливі почуття і безмежну силу.

Автор: ichopyk | Відгуки: 0 | Перегляди: 6041 | 08/01/2014 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус