ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Узамбарські фіалки - улюблениці квіткарів  
Вибираємо чоловічий костюм  
Гарячі супи холодної зими  
Создание сайта с целью продаж  
Як вибрати готель  
Капуста броколі врятує від раку грудей  
Ізюм у шоколаді смачно й корисно!  
Отелло рядом не стоял  
Lviv Fashion Week 2013: Гламурні модниці показали педикюр у вишуканих босоніжках, незважаючи на зовсім не теплу погоду та сніг на вулиці.  
Аудіт сайту  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
1756   акая   ікра   морі   аудит   Marshall   роботи   конкуренція   вина   херсон   тема   дітей   Контакт   Хребта   поставки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Типи еквалайзерів
Типи еквалайзерів
Типи еквалайзерів    Типи еквалайзерів
   

Одним з основних інструментів обробки звуку є еквалайзер. Це твердження вірне як для запису, так і для живої роботи. Тому що частотна обробка проводиться практично на кожному інструменті, досить рідко виходить одержати відразу потрібний звук або його відтінок, не використовуючи при цьому еквалайзер. Поява цього приладу прямо пов'язана з появою звукозапису як такого, і вже протягом багатьох років він є його невід'ємною частиною. На самому початку еквалайзер виглядав трохи по-іншому: це були прості регулятори тембру на краях частотного діапазону, які могли тільки послабляти сигнал у своїй смузі. Зараз же після довгих років еволюції вони трансформувалися в найскладніші багатосмугові параметричні еквалайзери. У цій статті ми розглянемо два основні види цих приладів: графічний і параметричний еквалайзери.

Графічний еквалайзер

Назва цього приладу відображає принцип його виконання, при якім положення повзунків відображає вид одержуваної частотної характеристики. У своїй сутності цей прилад виявляє собою набір фільтрів різних частот, здатний їх пропускати вузькими частотними діапазонами. Графічний еквалайзер дає можливість проводити посилення (підйом) або ослаблення (завал) цих сигналів. Ці частоти (смуги) відстоять друг від друга на однаковий інтервал. Він має три значення: 1, 1/2 і 1/3 октави. Самими зручними й функціональними є 1/3–октавні еквалайзери.

Графічний еквалайзер

Дешеві еквалайзери відрізняються тим, що їх посилення не є симетричним щодо центральної частоти, по якій здійснюється регулювання. Це значить, що в такого еквалайзера посилення зменшується убік зниження частоти набагато повільніше, чим убік її підвищення. Це посилення не так помітне на низьких частотах, але з підвищенням регульованої частоти ефект багаторазово підсилюється. Саме із цієї причини при покупці еквалайзера варто перевірити його АЧХ на спектроаналізаторе (якщо раніше знайти подібний прилад було проблемою, то в наш час можна скористатися навіть простим ноутбуком з необхідним програмним забезпеченням). Графічні еквалайзери рідко застосовуються для обробки окремих інструментів. Це пов'язане з відносною дорожнечею цих приладів і малою гнучкістю. Але вони активно використовуються для коректування АЧХ акустичних систем концертних залів і клубів

Параметричний еквалайзер

Найчастіше цей еквалайзер встановлюється в лінійках дорогих микшерних пультів. Параметричний еквалайзер відрізняється від графічного тим, що в нього частота регулювання може плавно переміщатися по всьому частотному діапазону. Ще однією його особливістю є наявність таких параметрів, як ширина смуги (width) або її зворотна величина – добротність (Q). Це значить, що в параметричному еквалайзері можна змінювати ширину смуги в досить більших межах, у відмінності від графічного еквалайзеру, де ширина смуги є фіксованою. У деяких параметричних еквалайзерах реалізований принцип «пропорційного Q». Він полягає в тому, що при збільшенні ширини смуги, еквалайзер автоматично зменшує рівень сигналу. Пов'язане це з тим, що збільшуючи ширину смуги, ми збільшуємо й площу, тобто його потужність. І щоб уникнути цього й підвищити точність регулювання, застосовується цей принцип. Багато хто важають цю функцію корисною. Щоб знизити вартість, деякі виробники в простих мікшерних пультах встановлюють так звані напівпараметричні еквалайзери. Від повністю параметричних вони відрізняються тим, що не мають можливості регулювати ширину смуги.

Параметричний еквалайзер

Крім цих двох основних різновидів еквалайзерів існують ще шельфові еквалайзери. Вони використовуються для того, щоб робити регулювання на краях частотного діапазону. По принципах роботи цей еквалайзер більш близький до параметричних, чим до графічних. Він має тільки два параметри регулювання: частоту й величину посилення або ослаблення. Це говорить про те, що шельфовий еквалайзер регулює рівень звучання нижче якої-небудь частоти на низьких частотах і вище обраної частоти на високих

Наостанок хотілося б ще сказати кілька слів про обрізні фільтри. Вони обрізають усі частоти нижче або вище якої-небудь обраної частоти. Використовувати такі фільтри можуть, наприклад, для видалення низькочастотного гулу мережі або сигналів, що лежать вище людського порога чутності.


   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6439 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус