ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
    Гроші, кредити, депозити
    Договіри
    Енергетика
    Жінка на роботі
    Охорона праці
    Перші кроки в бізнесі
    Питання податків
    Протипожежна безпека
    Робота, резюме
    Устави, засновницькі документи
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Епітафія Ярошу  
Как победить зимнее настроение весной  
Модні тенденції 2011 року  
Выбираем холодильник для дома  
Як схуднути в холодну пору року 13 життєвих порад  
Сапоги Угги  
Уж замуж невтерпеж, или национальные особенности женихов  
Про хвороби читаємо по руках  
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ДЛЯ МАШИНИСТОВ ГУСЕНИЧНЫХ И ПНЕВМОКОЛЕСНЫХ ЭКСКАВАТОРОВ  
Как выбирать фильтр для бассейна  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
виготовлення   пожара   Окна   організації   самому   стать   американо   голови   цены   шахта   10-ий   суниці   сніданок   природа   конфликтов   Клізма  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Нові правила розгляду кредитних спорів.
Нові правила розгляду кредитних спорів.
Вагомою часткою справ по стягненню боргу є справи, що випливають з кредитних відносин. У цьому році був прийнятий важливий документ, що визначає порядок розгляду таких справ. Отже, розглянемо постанову Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 5 «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин».


Нарешті вирішено спірне питання про визначення юрисдикції судів по кредитних спорах. Виходячи з того, що сторонами по такому спору можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, було вирішено віднести до цивільного судочинства всі справи, якщо однією зі сторін є фізична особа. При цьому варто зауважити, що така фізична особа може бути і позичальником, і поручителем.
   
   Спори між юридичними особами підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, в тому числі ті, де фізичні особи залучені в якості третіх осіб без самостійних вимог. Встановлено, що поєднання позовних вимог до солідарних боржників є правом позивача. Позивач самостійно обирає подавати один позов до всіх боржників або ж до кожного окремо. У разі подачі кількох окремих позовів слід враховувати компетенцію судів, що будуть їх розглядати. Юридичним особам, які отримують кредити, необхідно звернути увагу на те, що відтепер позов, пов'язаний з кредитом, може бути поданий до місцевого суду за місцезнаходженням фізичної особи - поручителя.
   
   Декілька слів у Постанові присвячено розгляду третейськими судами кредитних спорів.
   Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про третейські суди» не підлягають розгляду третейськими судами справи щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку. Але при цьому зазначено, що банк не є споживачем відповідно до положень Закону України «Про захист прав споживачів». Враховуючи те, що юридичні особи теж не є споживачами відповідно до положень вищезазначеного Закону, то кредитні спори між банками та юридичними особами можуть бути передані на розгляд третейським судам. Але в будь-якому разі домовленість сторін про передачу спору на розгляд третейського суду у випадках, передбачених законом, не є відмовою від права на звернення до суду за захистом, а є одним із способів реалізації права на захист своїх прав та інтересів. До того ж позовні заяви підлягають розгляду у разі доведення того, що таке рішення третейського суду з цього питання було прийнято за межами його компетенції.
   
   Юридичним особам, які отримують кредити, варто звернути увагу на те, що позов, пов'язаний з кредитом, може бути поданий до місцевого суду за місцезнаходженням фізичної особи – поручителя.
   
   Наголошено також на необхідності пред'явлення до позовних заяв по кредитним спорам додаткових вимог, які містяться у спеціальному законодавстві (наприклад, у Законі України «Про захист прав споживачів»).
   
   http://www.unicol.com.ua/uk/main.html

Автор: opavlova171 | Відгуки: 0 | Перегляди: 2857 | 26/07/2013 Бізнес - Гроші, кредити, депозити

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус