ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
ДОГОВОР поставки оборудования  
Чи може бути ремонт шкідливим  
Товари у дитячому магазині.  
Як правильно годувати щенят  
Куда вкладывать деньги. Сравнение финансовых инструментов.  
Краткий обзор особенностей кредитного агрегатора Кредитулька  
Мандрівникові: мова жестів  
Що з’їсти на ніч без шкоди для фігури  
Копірайтінг  
Как нужно пеленать ребенка  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
izumrud   Пептиди   конкуренція   виставка   групі   трахеїт   елетероукок   статистика   музичні   виготовлення   аденовирусная   гормон   спирт   масаж   посвідчення  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Застосування еквалайзера
Застосування еквалайзера
Застосування еквалайзера    Застосування еквалайзера
   

Застосування еквалайзера є доречним у багатьох випадках. Навіть більше: неможливо настроїти звук не використовуючи цей прилад. Приміром, трапляється, що робочі частоти декількох музичних інструментів збігаються. Тоді при їхньому одночаснім звучанні якість звуку дуже знижується. Саме так у такому випадку наступає черга еквалайзера «наводити лад» – забрати, що заважають і виділити корисні, характерні для того або іншого музичного інструмента частоти. Першою справою потрібно визначити, які частоти потребують регулювання й наскільки. Потім слід виставити на еквалайзере вузьку смугу оброблюваних частот, після чого обертаємо регулятор частоти й проходимося еквалайзером по всім частотному діапазону інструмента. Посилення еквалайзером обраної частоти при цьому повинно становити близько шести децибелів. Завдяки цій процедурі можна вивчити спектр інструмента й з'ясувати, які частоти корисні, а які псують звучання. Після визначення таких частот потрібно поексперіментувати із шириною смуги й посиленням на ній, поки не доб'єтеся бажаного результату.

Нижче наведено кілька загальних характеристик, керуючись якими можна проводити еквалізацію тих або інших інструментів.

Частоти нижче 100 Гц дають звуку масивність роблять його більш відчутним, але в той же час можуть зробити його таким, що бубоніть. Частоти від 100 до 250 Гц додають повноти звуку. Частоти близько 400 Гц роблять звук більш грубим. Завдяки частотам від 600 до 800 Гц звуку можна додати глибину й повноту. Частоти від 1 до 2 кГц підсилюють атаку звуку й позначають удар барабана. Частоти від 2 до 4 кГц можуть зробити звучання інструмента більш близьким, підсилюють ефект присутності. Частоти від 5 до 7 кГц додають різкість звуку інструмента. Частоти від 10 до 18 кГц можуть зробити звук більш прозорим і повітряним

Вокал Щоб створити повноту, можна підняти частоту 150Гц на 2-3дб. Якщо потрібно підвищити розбірливість, можна додати на частоті 3кГц. Для посилення ефекту присутності, потрібно додати трохи децибел на частоті 5-6кГц. Щоб позбутися свисту у вокалі, знизьте посилення між 7 і 10кГц. Для яскравості й прозорості варто підняти рівень вище 12кГц.

Електрогітара Існує величезна кількість варіантів еквалізації для цього інструмента, які підходять під те або інше певне його звучання. Поексперіментувавши, кожний може виробити свої власні принципи. Але все-таки я дам кілька загальних порад. Щоб усунути тьмяність звучання електрогітари, послабте сигнал на на частотах нижче 100Гц. Завдяки посиленню частот від 120 до 250Гц звук стане більш теплим. Посилення частот від 2,5 до 4кГц підкреслить атаку, а посилення 5кГц зробить звук яскравіше.

Акустична гітара Щоб поліпшити звучання акустичної гітари, потрібно знизити частоту 80Гц і від 800 до 1кГц. Якщо вам потрібно одержати теплий і повний тон, можна спробувати підсилити 150 і 250Гц. Додавання кілька децибелів на частоті від 3 до 5кГц дозволить підкреслити атаку. Щоб додати яскравості інструменту, варто додати трохи децибел на частоті 5кгц.

БастГітара Проводячи еквалізациію бас-гітари, потрібно завжди пам'ятати, що бас-гітара й великий барабан «бочка» працюють у близьких діапазонах. Тому при настроюванні потрібно намагатися зробити так, щоб добре прослуховувалися обидва інструмента. Частоти повинні бути настроєні так, щоб забезпечити для кожного з них свій простір. В основному цього досягають вирізанням у бас-гітари тих частот, які піднімають у бочки.

Барабани Щоб зменшити картонний призвук у великого барабана, найкраще вирізати між 600 і 800Гц. Якщо потрібно підкреслити клацання удару стукалки, можна підняти частоти від 2,5 до 5кГц. Обробляючи звук малого барабана, можна підкреслити атаку, підсиливши частоти від 3 до 5кГц. Підйом на частоті 10кГц робить звук хрустким. Для поліпшення звучання той-тому найкраще підходить посилення в смузі від 200 до 250Гц. Вирізавши частоти нижче 200Гц, можна позбутися шуму інших інструментів при живому записі хета. Щоб додати ясності звучання тарілок, потрібно зрізати трохи децибел у смузі від 1 до 2кГц. Ударні інструменти з високим тоном, такі як шейкер, будуть звучати добре, якщо додати високих частот (вище 10кГц), завдяки чому звук стане більш яскравим і м'яким. Щоб позбутися різкості, яка іноді може виникати при занадто близькім розташуванні мікрофона при записі, можна забрати всі частоти нижче 500Гц.

У цій статті ми розкрили далеко не всі аспекти процесу еквалізації, але для починаючих музикантів і звукорежисерам вона стане гарною платформою для розуміння самого важливого процесу звукозапису – частотної обробки й власних пошуків «саме того» звучання. Успіхів у творчості!


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4983 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус