ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Фрукти і городина захищають легені курців  
Секрети краси із усього світу - Латинська Америка  
Щодо стану договірно-правової бази двосторонніх українсько-китайських відносин в гуманітарній сфері  
Расчеты прогнозных данных в MS Excel  
5 способів повернути жагучий секс  
Лікування п’яткової шпори народними засобами  
Контрольна робота з навчальної дисципліни «Управління якістю».  
Три поради, як зекономити при замовленні сайту  
Бисакодил  
Шторы для кухни  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
морі   контакти   Новая   2001   ПРОВЕРКИ   молочниці   збільшення   міжрегіональне   прилади   правець   жіночі   Ситуационные   продукции   вина   договір  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кофеїн - користь або шкода
Кофеїн - користь або шкода
Кава - один з найулюбленіших напоїв багатьох наших співвітчизників. Однак у ньому втримується велика кількість кофеїну - алкалоїду кавових зерен, про корисність якого для людського організму дискутують уже кілька...


Кава - один з найулюбленіших напоїв багатьох наших співвітчизників. Однак у ньому втримується велика кількість кофеїну - алкалоїду кавових зерен, про корисність якого для людського організму дискутують уже кілька десятків років. Давайте спробуємо й ми в цьому розібратися.

Почнемо з того, що кофеїн - це речовина, яка входить до складу деяких лікарських препаратів. Лікарі затверджують, що будь-які ліки в великих кількостях,це отрута, а будь-яка отрута в малих кількостях, ці ліки. Таке твердження як не можна краще підходить і стосовно кофеїну. Правда, назвати кофеїн отрутою в прямім значенні цього слова, його все-таки не можна навіть при вживанні дуже високих доз. Однак певні негативні реакції з боку організму в цьому випадку однозначно виявляться. Справа в тому, що кофеїн має здатність підвищувати артеріальний тиск. В основному це відбувається за рахунок так званого позитивного інотропного ефекту, тобто підвищення сили й частоти серцевих скорочень. У результаті цього збільшується систолічний обсяг крові (кількість крові, що викидається з шлуночків за одне скорочення серця). Крім того, звужуються кровоносні судини (правда, не всі), що також сприяє підвищенню артеріального тиску. Таким чином, кофеїн має пряму дію на серцево-судинну систему й підсилює навантаження на серце.

Отже, каву в великих кількостях не можна вживати людям, що страждають гіпертонічною хворобою або іншою патологією, пов’язаною з підвищенням артеріального тиску. Також до вживання кави з великою обережністю необхідно пацієнтам з ішемічними захворюваннями серця, особливо враховуючи той факт, що кофеїн звужує коронарні судини (ті самі судини, які харчують серцевий м’яз і від спазму яких виникає інфаркт міокарда). Оскільки кофеїн стимулює вироблення шлунково-кишкового соку, не можна зловживати напоями на його основі ( до таких ставляться також какао, капучино й навіть деякі сорти чаю) також пацієнтам з гіперацидним гастритом і виразковими процесами в шлунку й дванадцятипалій кишці. Людям, у яких відзначається знижене згортання крові, слід пам’ятати про те, що кофеїн погіршує агрегаціону активність (здатність склеюватися між собою) тромбоцитів, що є одним з основних механізмів у зупинці кровотечі.

Одночасно із цим, уживання однієї - двох чашок кави абсолютно нешкідливо. Більше того, кофеїн сприяє стимуляції м’язової й, особливо, мозкової активності. Тому кава чудово підбадьорює при наявності фізичної й розумової перевтоми, а також поліпшує деякі інтелектуальні здатності, наприклад, пам’ять і увагу. От чому студентам перед іспитами корисно випити чашечку кави (правда, бажане не просто так, а з яким-небудь бутербродом): відтворення з пам’яті всього раніше вивченого й прочитаного практично гарантується. А приймання кави перед атлетичними вправами підвищує загальну витривалість і до деякої міри сприяє більш швидкому прогресуванню досягнутих результатів. Хоча в професійному спорті про такий спосіб прийдеться забути.

Разом з тим, кофеїн здатний підняти бадьорість духу й підвищити життєвий тонус завдяки стимуляції вироблюваного в організмі серотоніну ,гормону гарного настрою. Тому кава добре допомагає в боротьбі з депресією й подавленим емоційним станом.

Резюмуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що помірне вживання кофеїну не тільки не шкідливо для здоров’я, але й допомагає людині підтримувати протягом дня високу працездатність і бадьорий настрій. Разом з тим, аматорам кавового напою не можна забувати й про деякі рекомендації. Так, незважаючи на те, що кава, всупереч розхожій думці, не є наркотичною речовиною, уживати її потрібно в обсязі, що не перевищує двох чашечок у день, при цьому напій не повинен бути занадто міцним. Крім того, випивати каву бажане лише в першій половині дня, а якщо ні, то можна, заробити безсоння.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3646 | 23/02/2013 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус