ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Особливості експлуатації гідроакумуляторів  
Гороскоп на 2013 рік Чорної водяної змії.  
Борщ  
Діти - ваше щастя, дитячий клуб - насолода для дитини!  
14 жовтня 2002 р. на Святу Покрову в день 60-річчя утворення Української повстанської армії в селі Мигалки було відкрито пам’ятник воїнам УПА, які загинули тут у нерівному бою з військами НКВС  
Швидке просування сайтів статтями  
Що таке Web-Сторінка і як її створити  
Переваги інтернет магазину дитячих товарів  
В гостях у керівника ТОВ «Гадяцьке»  
Як правильно доглядати за руками, не витрачаючи багато грошей і часу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
офор   косметическом   договір   безопасность   продуктивність   флюктуация   этапе   Free   вино   помощь   онлайн   групі   HTML   голова   тест  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Обмін речовин
Обмін речовин
Обмін речовин або метаболізм - це сукупність фізіологічних процесів, що спостерігаються в будь-якому біологічному організмі й спрямованих на підтримку необхідного рівня життєдіяльності. У ході такого обміну з навколишнього...


Обмін речовин або метаболізм - це сукупність фізіологічних процесів, що спостерігаються в будь-якому біологічному організмі й спрямованих на підтримку необхідного рівня життєдіяльності. У ході такого обміну з навколишнього середовища беруться потрібні речовини й віддаються непотрібні. Звичайно, це занадто спрощене пояснення, але воно досить точно визначає зміст метаболізму.

Обмінні процеси відбуваються як в одноклітинних організмах ( як, наприклад, у знайомої ще з уроків зоології амеби), так і в набагато більш складних органічних системах, включаючи й людину. Незважаючи на те, що обмін речовин протікає майже непомітно, він не зупиняється ні на секунду, навіть коли ми спимо.;Рух - це життя! Саме такому принципу повністю відповідає явище метаболізму.

Обмін речовин являє собою яскравий практичний приклад однієї з філософських категорій: єдність і боротьба протилежностей. Справа в тому, що обмін речовин складається із двох протилежних по своїй суті, але немислимих друг без друга процесів: анаболізму й катаболізму. Анаболізм (інша назва - асиміляція) це засвоєння простих органічних елементів і утвір з них більш складних, які надалі використовуються для власних біологічних потреб. Наприклад, для росту й відновлення тканин, синтезу гормонів і ферментів, вироблення антитіл і т.д. Катаболізм (або дисиміляція) - це розпад складних органічних речовин до більш простих елементів, частина з яких може використовуватися для побудови власних клітин, а інша частина підлягає повному хімічному розщепленню з виділенням енергії. Ця енергія використовується на підтримку працездатності всіх без винятку фізіологічних систем.

Яким же чином здійснюється обмін речовин у людському організмі? Одними із самих активних органів, що приймають безпосередню участь в обмінних процесах, є органи подиху й система кровообігу. Як відомо, саме завдяки легеням здійснюється постійне насичення організму киснем і звільнення від вуглекислого газу. Цей процес здійснюється шляхом самої звичайної дифузії, тобто переміщення речовин з областей підвищеної концентрації в області зниженої. Оскільки кисню у вдихуванім повітрі набагато більше, чим у легеневих артеріях, відбувається насичення крові киснем. По цій же причині вуглекислий газ залишає кровоносне русло, переміщаючись у дихальні шляхи. Дуже тонкий альвеолярно-судинний бар’єр (альвеола - структурно-функціональна одиниця легенів) становить менше тисячної частки міліметра й тому зовсім не перешкоджає дифузії газів. Кров бере участь також у тканинному газообміні, при якім аналогічним чином відбувається обмін кисню й вуглекислого газу між еритроцитами й біологічними тканинами всього організму.

Ще однієї системою, що активно приймає участь у метаболізмі, є шлунково-кишковий тракт. Білки,що потрапляють з їжею жири й вуглеводи розщеплюються й засвоюються відповідно у вигляді амінокислот, моносахаридів, жирних кислот і гліцерину. Крім того, разом з їжею в кров надходять такі важливі харчові елементи, як вітаміни й мінеральні солі. Однак цим участь травної системи в метаболізмі не обмежується. Однієї із самих великих трудівниць у нашому організмі є печінка. Крім того, що вона невтомно знешкоджує отрути, що попадають у кров, печінка бере участь у різних реакціях перетворення (переамінірування, дезамінірування, глікогеногенез, глікогеноліз і т.д.). Одні із цих реакцій дозволяють перетворювати білки в жири й вуглеводи, інші регулюють рівень глюкози в крові. При цьому кожна з них належить до категорії або анаболічних, або катаболічних реакцій.

Дуже важливою обмінною системою служать органи сечовиділення. Через нирки фільтрується й видаляється з організму безліч лікарських препаратів і різноманітних токсинів, у тому числі аміак, сечовина, надлишок сечової кислоти й ін. Не можна не згадати й про шкіру, у товщі якої втримується величезна кількість потових і сальних залоз.

Показники обміну речовин не відрізняються стабільністю й постійно міняються залежно від віку, стану здоров’я, фізичної активності, способу життя й навіть генетичної схильності людини.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3501 | 23/02/2013 Фітнес, схуднення, дієти - Фітнес

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус