ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Що таке йога  
Дитячі парфуми  
Вибрані рецепти народної медицини  
Подаруй собі здоров’я  
6 вещей которые дешевле брать напрокат.  
Як харчуватися при колітах і ентеритах  
Як поєднувати роботу й навчання  
Хвойные деревья  
Кава по-ірландськи – історія одного випадкового винаходу  
Требования пожарной безопасности при эксплуатации наиболее распространенных объектов предпринимательской деятельности (часть 10)  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
вибрати   хворобі   организации   кишки   флюктуация   вино   .com   імідж   застосовувати   работа   МАЛЯРИЯ   вагітності   склад   лате   роботи  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Загартовування організму
Загартовування організму
Загартовування організму представляє собою систему профілактичних процедур, які підвищують опірність людського організму різним несприятливим впливам навколишнього середовища. Загартовування сприяє вир...


Загартовування організму представляє собою систему профілактичних процедур, які підвищують опірність людського організму різним несприятливим впливам навколишнього середовища. Загартовування сприяє виробленню умовно-рефлекторних реакцій терморегуляції, що підвищує адаптацію організму до умов зовнішнього середовища. Нормальна робота терморегуляції організму допомагає підтримувати певні вузькі межі температури внутрішніх органів навіть при значних коливаннях температури зовнішнього середовища.

Механізм роботи терморегуляції полягає в оперативнім реагуванні судин на погрозу охолодження або перегріву організму, шляхом їхнього звуження/розширення, що приводить до обмеження, або підвищенню тепловіддачі. Таким чином, дотримується баланс між тепловіддачею й теплопродукцією при різних зовнішніх температурах. Регулярні процедури, що гартують, приводять до зміни реактивності системи терморегуляції, роблять її роботу більш ефективною.

Загартовування організму не тільки підвищує здатність організму переносити різкі перепади зовнішньої температури без шкоди для стану здоров’я, але й нормалізує стан нервової системи, зміцнює її. Як позитивний результат загартовування організму можна відзначити підвищення стійкості емоційної сфери людини, що робить її врівноваженою, більш стриманою. Крім цього в людини відзначається підвищення витривалості організму, його працездатності, поліпшення настрою.

Для більшої ефективності, загартовування організму краще починати в дитячому віці. У цьому випадку відбувається правильне формування системи терморегуляції й відбувається активний розвиток механізмів імунобіологічного захисту. Дотримання принципу поступовості й застосування комплексу процедур є важливою умовою загартовування організму.

Загартовування організму слід проводити після консультації з лікарем, особливо якщо до загартовування людина приступає в перший раз. Це важливо тому, що загартовування організму виявляє на організм досить сильний вплив і застосовуватися воно повинне виходячи з індивідуального добору процедур, що гартують. Грамотний медичний супровід процесу загартовування організму, допоможе не тільки об’єктивно оцінити ефективність застосовуваних процедур, але й виявити небажані відхилення в здоров’ї людини й попередити настання небажаних наслідків. Таке оперативне коректування комплексу процедур, що гартують, дозволить скласти ефективну індивідуальну систему загартовування організму, що максимально позитивно впливає на здоров’я людини.

Загартовування організму проводять, поступово підсилюючи дію подразника. Тому починати загартовування потрібно із проведення сонячних і повітряних ванн, переходячи до обтирання, а потім купанню при поступовім зниженні температури води. Через досить тривалий період часу, при наявній позитивній динаміці в стані здоров’я, можна переходити до контрастних обливань, комбінації сауни або лазні з подальшим купанням у басейні або обтиранням снігом і, нарешті, купанню в ополонці.

Загартовування організму розподіляється на кілька видів, за принципом проведених процедур, що гартують. Так аеротерапія містить у собі тривалі прогулянки на свіжім повітрі й повітряні ванни. Загартовування повітрям підготовляє організм до подальших процедур. Геліотерапія або сонцелікування має на увазі загартовування шляхом приймання сонячних ванн і загоряння. Ходіння босоніж також є процедурою загартовування організму й засноване на принципі впливу на рефлекторні крапки, що перебувають на підошовній частині стопи. Нарешті водолікування або загартовування водою полягає в обливанні, обтираннях, контрастному душі, зимовім купанні, російської парної і т.п.

При кожному виді процедур загартовування організму, потрібно дотримувати м’якого переходу від щадного до більш серйозного загартовування. Наприклад, загартовування водою повинне починатися з обтирань, потім слід переходити до місцевих обливань, після цього дозволене застосування загальних обливань і контрастного душу. Найбільш серйозним впливом на організм відрізняється зимове купання.

Який би вид загартовування організму ви не вибрали, головне - це проводити процедури під спостереженням лікаря й дотримувати принципу постійності.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4219 | 30/01/2013 Фітнес, схуднення, дієти - Фітнес

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус