ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Навіщо потрібні страшилки  
Швидка дієта  
Секрет великих перемог  
Майстер-Клас по флористиці. Весняна палітра  
Як перевести дитину в іншу школу  
Найбільш популярні Dj-Пульти  
Типы страниц веб-сайта  
Кава в турці – ячмінна кава  
Парфумерія Hugo Boss  
Як зручніше замовити авіа квитки  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
пігментація   Освещение   льон   геморой   онлайн   фітбол   организации   Вона   Простатит   OnPrint   вина   дітьми   Web-   едкий   договор  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Раціональне харчування
Раціональне харчування
Людський організм - складна фізико-хімічна система, щомиті в організмі людини відбуваються сотні й тисячі всіляких реакцій: клітини діляться, обновляються, умирають, ідуть процеси розщеплення, будівництва...


Людський організм - складна фізико-хімічна система, щомиті в організмі людини відбуваються сотні й тисячі всіляких реакцій: клітини діляться, обновляються, умирають, ідуть процеси розщеплення, будівництва, виробляються гормони, ферменти, і ін. Для цього всього необхідна енергія, необхідні будівельні матеріали, речовини, що сприяють виведенню зайвого й непотрібного з організму й багато чого іншого. Вступ в організм усіх необхідних корисних речовин, а також енергетичне заправлення, забезпечує харчування.

Щоб зрозуміти, що таке раціональне харчування, треба розібратися, що значить слово, раціональне. Цей прикметник походить від латинського слова «ratio», що має кілька значень: розум, зміст, підстава, пояснення, рахунок, спосіб. Виходячи із цього, нескладно зробити висновок, що раціональне харчування - це система вживання їжі, заснована на значеннєвому, розумному принципі відбору продуктів. Чим звичайно керуються люди при виборі продуктів харчування? Як правило, основним принципом відбору, є поняття смачно, у той час як корисність продукту нерідко йде на другий план, або не розглядається зовсім. Орієнтуючись на свої смакові відчуття, звички й пристрасті, людина вибирає ті продукти, які руйнують її організм, негативно позначаються на стані здоров’я.

Основний принцип раціонального харчування в правильному доборі продуктів, які можуть задовольнити добову потребу організму в хімічних і живильних речовинах. Щодня людина повинна уживати певну кількість білків, жирів, вуглеводів, при цьому їжа повинна бути багата мікро - і макро елементами, вітамінами й іншими корисними речовинами. Обов’язковою і однією із самих необхідних речовин, є вода.

Щоб харчуватися раціонально, кожна людина повинна з розумом підійти до формування переліку продуктів, які вона повинна вживати. Як відомо всі люди різні, і відповідно кількість їжі, її енергетична й харчова цінність буде варіюватися, залежно від статі людини, від типу діяльності (фізична або розумова праця, активна або сидяча робота), від кількості робочих годин, від маси тіла, від стану здоров’я й багатьох інших факторів.

На що треба звертати увагу при організації раціонального харчування

Енергетична цінність продуктів Враховуючи масу тіла, вид діяльності й стать, можна розрахувати, яку кількість калорій необхідно споживати щодня. Якщо ви прагнете підтримувати вагу в нормі, не варто перевищувати це число, якщо ви прагнете небагато схуднути, то кількість споживаних калорій необхідно знизити порядку на 500 кал у день.

Формула розрахунку добової норми калорій: 655 + (9,6 х вага в кг) + (1,8 х ріст у см) - (4,7 х вік) = Х. Тепер помножте число Х на 1, 2, якщо ви ведете сидячий спосіб життя, на 1, 5, якщо ви більш трьох раз у тиждень відвідуєте спортзал, і на 1, 7, якщо постійно зазнаєте серйозних фізичних навантажень. Отримане число буде дорівнює тій кількості калорій, яка необхідно вам протягом дня.

Харчова цінність продуктів Щодня організм повинен одержувати білки, жири й вуглеводи. Середня добова норма для дорослої людини: 80 - 100 г білків, 80 - 110 г жирів, 400 - 500 г вуглеводів, 25 - 30 г клітковини, також необхідні вітаміни ( близько 12 видів), мікро й макро елементи (20 - 25 видів). Білки, що надходять в організм, повинні бути тваринного й рослинного походження, співвідношення приблизне 2:1, тобто відсотків 60 -70 білки повинні бути тваринного походження й 30% - рослинного. Жири також повинні бути й тваринні й рослинні, співвідношення 2:1 на користь рослинних жирів, тобто зі ста грамів жирів, які надходять в організм, 60 - 70 г повинні бути рослинного походження, і 30 -40 г тваринного.

Спосіб готування продуктів. При термічній обробці багато продуктів втрачають значну частину корисних речовин, це треба враховувати при готуванні їжі, також слід урахувати, що при деяких технологіях приготування, не тільки зменшується кількість корисного, але й утворюються шкідливі для організму речовини (наприклад, при жаренні утворюються канцерогени). Найбільш корисна ( тобто дозволяє зберегти максиму корисного в продуктах) парова обробка, меншою мірою варіння й запікання.

Консистенція й рецептура продуктів Багато продуктів проходять тривалу хімічну обробку, перш ніж здобувають товарний вид, тому не зайвим буде звернути увагу на консистенцію й рецептуру продуктів. Наприклад, сметана або інший молочний продукт може бути приготовлений із сухого молока, від такого продукту користі набагато менше, чим від того, що виготовлений з натурального молока.

Також у рецептуру сучасних продуктів входить велике число різних хімічних речовин, не завжди корисних, а іноді й шкідливих для організму і його органів. Це всі можливі барвники, ароматизатори, згущувачі, розпушувачі, консерванти й ін. Чим менше цих речовин у продукті, тим корисніше він для організму.

Раціональне харчування - це смачне, корисне, різноманітне харчування, що дозволяє одержувати від їжі не тільки задоволення, але й користь. При раціоналізації своїх харчових звичок необхідно враховувати ще й ряд таких факторів як: умови приймання й кількість прийомів їжі за день, зовнішнього вигляду продуктів, а також емоції, які виникають при прийманні їжі. Усе повинне сприяти кращому засвоєнню продуктів харчування й поліпшенню стану здоров’я.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3963 | 30/01/2013 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус