ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ к выполнению комплексной контрольной работы и практических занятий по ФСА  
Реклама в Харкові. Як створити ефективну рекламну кампанію  
Зуби під час вагітності  
10 інгредієнтів гарного сексу  
Организовать настоящий отдых – не проблема!  
Есть ли жизнь на Марсе?  
Про термобілизну докладно  
Геморрагический шок. ДВС синдром. Неотложная помощь. Лекция в формате Power Point  
Шкода від контактних лінз, міфи й дійсність  
Обои для ноутбука - как приподнять свое настроение в процессе работы  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
google   Winner   heelys   Twitter   англ   стиль   захворюванням   жінок   запор   легенів   видалення   роди   стать   2001   клітки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як вибрати навушники
Як вибрати навушники
Як вибрати навушники    Як вибрати навушники
   

Думаю, кожний аматор музики в якийсь момент приходить до розуміння про важливість придбання навушників . Для цього може бути маса причин: хтось бажає одержати високу якість звуку, яку не можна досягти з акустикою такої ж вартості, а комусь важливіше безшумність навушників, щоб не заважати тим, хто перебуває поруч. Але як же правильно вибрати навушники тим, хто не присвячений у тонкощі звукової техніки на сучасному насиченому ринку аудіоапаратури? Саме для того, щоб допомогти в цьому питанні, і була написана наша стаття.

Щоб зробити правильний вибір у питанні придбання навушників, дуже важливо розуміти значення основних термінів і понять

Клас навушників

По класу навушники можна розділити на портативні, комп'ютерні, побутові, hi-fi, діджейскі й моніторні.

Портативні навушники

Портативні навушники використовуються в першу чергу з портативною звуковідтворюючою технікою. Інакше кажучи, це навушники для плеєрів. Найбільш використовуваними є навушники-вкладиші (крапельки, таблетки і т.д.), які найчастіше входять у комплект. У більшості випадків ці навушники відтворюють звук дуже посередньої якості, тому що баси практично відсутні. Але багатьох така якість цілком влаштовує. Тим же, хто більш вимогливий до звучання, прийде зайнятися пошуком навушників. Рекомендуємо звернути увагу на продукцію таких фірм, як Koss, Philips, Thompson, Sony, Panasonic, JVC. У порівнянні із вкладишами, ці навушники дадуть більш якісний звук. Хоча не варто повністю на це покладатися, адже деякі фірми із цього списку іноді випускають моделі з непристойною якістю звучання (особливо справедливо це твердження відносно дешевої продукції), а що стосується деяких дорогих плеєрів, то вони часто комплектуються цілком пристойними навушниками. Так що потрібно просто слухати й вибирати те, що подобається. Єдине застереження: не варто купувати навушники, будь те дорогі або дешеві, зі слабким басом і кричущою серединою для голосного прослуховування на вулиці або в метро, від них вуха почнуть боліти вже після півгодини прослуховування.

Комп'ютерні навушники

Комп'ютерні навушники призначені для прослуховування мр3 файлів, для ігор, спілкування в Інтернеті й інших комп'ютерних цілей. Вони відносяться до самих недорогих і простих навушників. Представниками фірм, що роблять комп'ютерні навушники, є Sven, Genius, Cosonic і ін. Деякі «геймери» можуть використовувати напівпрофесійні навушники, сподіваючись, що це допоможе в позиціонуванні супротивника в грі. Але це не дасть їм істотних переваг, тому що стереонавушники дозволяють лише почути напрямок звуку (праворуч або ліворуч), та й то точний азімут знайти неможливо. Ні в моніторних, ні в побутових вухах не можна визначити, іде звук зверху, знизу, позаду або попереду. Із цієї причини більшість «геймерів» користуються комп'ютерними навушниками. Що стосується якості звуку, то про нього нема що говорити, щоб вибрати, потрібно просто слухати. У випадку з комп'ютерними вухами більш важливою є довжина шнура: чим вона більше, тем зручніше буде підключитися до системного блоку, який іноді перебуває далеко під столом. Часто комп'ютерні навушники у своєму складі мають мікрофон, вони ще називаються гарнітурами. Якість такого мікрофона не має особливого значення, тому що для звукозапису він однаково не годиться. Він потрібний тільки для спілкування й голосових команд, а для цього його якості цілком достатньо.

Побутові навушники призначені для того, щоб замінити динамік телевізора, коли у квартирі не можна шуміти, а також для прослуховування музики, яка не вимагає особливої якості навушників. Вибір цього різновиду вух дуже й дуже великий, потрібно тільки послухати й вибрати те, що тобі сподобалося найбільше. Але ще було б не зайвим звернути увагу три основні моменти. Це товщина шнура (чим товстіше, тем краще, особливо якщо він у тканинній оплетці), його однобічність (це позначається на зручності експлуатації, щоб шнур не плутався по обидва боки, та й одягати так простіше) і його довжина, тому що її не завжди вистачає (але якщо навушники дійсно сподобалися, можна купити спеціальний подовжувача). Важливо обов'язково приміряти навушники: вони не повинні викликати дискомфорт і тим більше давити. Не купуйте, якщо навушники вам не зручні, а припущення, що вони розносяться, пропускайте повз вуха – вони найчастіше необґрунтовані. Існує правило – чим більше діаметр чашечок навушників, тим більше басів вони видають (хоча бувають і виключення). Це стосується не тільки до цього типу навушників, але й до інших.

Hi-Fi навушники

Hi-Fi навушниками називаються навушники, аналогічні побутовим, але, що мають набагато більш високу якість звуку й виконання. Найчастіше вони більших розмірів і мають перехідник на 1/4 - дюймовий штекер, який у деяких випадках може бути позолоченим для захисту від окиснення. Подібний варіант захисту не зовсім виправданий, тому що є більш дешеві способи, які при цьому не менш ефективні. Призначення Hi-Fi навушників – насолоджуватися звуком, і нічого більше. Вартість таких вух починається від $50 і вище, тому перед покупкою Hi-Fi навушників слід пройти комп'ютерні й побутові. Можливо, вас влаштують більш прості, а, отже, і більш дешеві навушники.

Діджейскі навушники

Діджейскі навушники є міксом властивостей як хайфайних, так і моніторних вух. Вони повинні бути надійними й мати відповідний дизайн із однієї сторони й високу якість звучання з іншої. Найголовнішими вимогами до диіджейскич навушників є чашечки, що провертаються, і потужність, ударність басів. Важливість другого критерію зрозуміла, адже в клубній музиці басові партії є чи не основними. Такі навушники повинні добре триматися на голові, щоб не злетіти при різкому русі. Було б більшим плюсом, якби навушники складалися, що зробило б їх перенос більш зручним.

Мониторні навушники

До особливого класу ставляться мониторні навушники. Вони не підходять у більшості випадків ні для комп'ютерних, ні для побутових цілей. Зв'язане це з особливістю таких навушників – вони передають звук зовсім не перекручений і не пофарбований. На відміну від Hi-Fi навушників, які прикрашають” звук, додаючи, наприклад, басів і верхів, мониторні навушники відіграють абсолютно рівно й не завжди приємно. Але цей вид відкриває слухачеві безліч деталей, не замічених раніше на іншому обладнанні. Ця властивість властива тільки моніторним навушникам. Необхідність у таких вухах виникає, коли справа стосується контролю звуку при його записі або обробці. Для інших цілей слід придбати відповідні вуха, адже купивши такі навушники для простого прослуховування музики (особливо важкої), ви будете дуже розчаровані. Для живого запису краще брати закриті навушники, а якщо ні, то звук від них буде попадати в мікрофон і спотворювати звук у запису. Варто звернути увагу на імпеданс, або опір, який найчастіше має 2 значення: <32 Ом і >250 Ом. Навушники з першим показником підійдуть усім, а от із другим – тільки тим, хто збирається підключати ці вуха до високоякісного професійного аудіотракту, який зможе розгойдати їх. У всіх інших випадках висооомні вуха будуть звучати занадто тихо. На відміну від усіх перерахованих вище типів навушників, які виготовляються багатопрофільними фірмами, моніторні вуха виготовляються тільки фірмами, що займаються виробництвом винятково професійного аудіоустаткування. (виключенням є тільки фірма Sony). Авторитет на цьому поприщі заробили AKG, Sennheiser і Beyerdynamic. Для тих, у кого ще немає досвіду, краще зробити свій вибір на користь продукції цих фірм.

Відкритість/закритість

Усі навушники можна розділити на відкриті й закриті. У цих термінах розкриті особливості їх конструкції: у відкритих навушниках звуки навколишнього світу чутні, а в закритих – ні.

У закритих навушників задня частина мембрани утворює з корпусом навушника замкнений простір, а передня те ж, тільки з вушною барабанною перетинкою, завдяки чому вони дають потужний баси й майже повністю виключають сторонні шуми. Найбільш часто такі вуха використовуються серед звукорежисерів, музикантів і діджеев. Коли одягаєш такі навушники, з'являється відчуття занурення під воду.

У відкритих навушниках мембрана капсуля позаду з'єднана з навколишнім середовищем за допомогою, наприклад, сітки, тому в плані звукоізоляції вони не дотягають до закритих. Такі вуха найкраще підходять уводити, до використання з портативним обладнанням, адже зовсім не чуючи навколишній світ, можна й під машину догодити. До того ж у відритих вухах ширше стереопанорама й звучання більш природнє.

АЧХ (амплітудно - частотна характеристика)

Виробники майже завжди вказують цей параметр. Відомо, що людина чує звуки, що мають частоту від 20 Гц до 20000 Гц. Це значить, що є звуки, яких ми не чуємо – найчастіше це особливо низькі або високі частоти. Тому не варто сильно радіти, якщо на ваших навушниках вказано щось типу 9 Гц - 30 кГц: швидше за все це всього лише виверт виробника, а не реальний діапазон. Навіть якщо це й правда, то вам потрібно бути дельфіном або кажаном, щоб оцінити звучання таких навушників. Якщо ж написане щось типу 100 Гц – 16 кГц, то варто задуматися над правильністю вибору

Нерівномірність АЧХ

Припустимо, що є два звуки частоти, що мають, 30 Гц і 10000Гц. Обоє вони в ідеалі будуть звучати однаково голосно. Якщо відтворити ці два звуки через будь-які навушники, у всіх випадках ці звуки мають різну гучність. Це викликане тим, що жодне обладнання не здатне відтворити звук різної частоти з однаковою гучністю. У деяких випадках різниця може становити 20 дб і більше. У коштовних й тим більше моніторних навушниках ця різниця може бути в 1 дб і менше, але ніколи не буде рівна 0. Чим менше нерівномірність, тим більш якісним буде звучання.

Імпеданс

Як ми вже говорили раніше, це параметр опору, і чому він менше, тем голосніше звучать навушники, але батарейки плеєра теж сідають швидше. Для побутових навушників стандартом є 32 Ом, а для професійних моніторних – 250 Ом.

Чутливість

Цей параметр є дуже важливим. Він характеризує ”ККД(КПД)” вух, тому що при однаковій напрузі деякі навушники звучать голосніше, а деякі тихіше. Це залежить від їхньої чутливості: чим вона вище, тем краще. Особливо важливо звернути увагу на цей параметр при покупці навушників для плеєра, адже чим вище чутливість, тем довше прослужать батарейки. Чутливість 100 дб/мВт вважається гарною (це для орієнтира).

THD (total harmonic distortion), або нелінійні викривлення

Подавши на обладнання чистий сигнал із частотою 1000 Гц, який є стандартом вимірів, на виході ми одержимо сигнал, перекручений гармоніками. Гармоніками називаються паразитні сигнали, що виникли через нелінійність обладнання. Найбільший негативний вплив на сигнал мають друга й особливо третя гармоніки, тому їх і вимірюють. Максимальним значенням THD для техніки класу Hi-Fi є 1,5% на частоті 1000 Гц. Для моніторних навушників краще, щоб цей показник був набагато нижче.

Максимальний звуковий тиск

Хоч цей параметр і вказується досить рідко, але він є дійсно важливим. Говорячи простіше, максимальний звуковий тиск – це гучність. По суті, він вказує на те, що реально можна вичавити з конкретних навушників. Нормальним значенням для цього параметра є значення близько 100 - 110 дб.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 11694 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус