ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Сонце і я. Від користі до шкоди один крок  
ДОГОВІР підряду  
Студентові на замітку кращі міжнародні програми  
Усі ознаки вагітності  
Епідуральна анестезія  
Антицелюлітна білизна надійний помічник у боротьбі апельсиновою кіркою  
Тренажеры для дома и спортзалов  
Кава зменшує кількість помилок  
ВЕЛИКІ НЕБЕЗПЕКИ МАЛОГО ШУМУ  
Заказать шкаф купе в Киеве  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
IntraGUP   перед   буркун   аеробіка   часть   фотоапарат   акая   лікування   аудит   конкуренція   каталог   href   Освещение   стиль   стать  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Узамбарська фіалка - подарунок від природи
Узамбарська фіалка - подарунок від природи
Сенполія (фіалка) - одна із самих популярних квітучих кімнатних рослин. Рід нараховує близько 20видів дикої сенполії, розповсюджених у Центральній і Південній Африці, по схилам Узамбарських гір і більш 2000 гібридів...


Сенполія (фіалка) , одна із самих популярних квітучих кімнатних рослин.

Рід нараховує близько 20 видів дикої сенполії, розповсюджених у Центральній і Південній Африці, по схилам Узамбарських гір і більш 2000 гібридів і сортів, виведених селекціонерами.

Сенполія фіалкова (сімейство геснерієвих) – це мініатюрне ніжне створення природи скоряє рясним тривалим, майже протягом усього року, цвітінням. Дуже широка колірна гама: від білого до червоного й від блакитного до фіолетового відтінку ( крім жовтого).

Різноманітна форма квіток і ступінь махровості. Листи також мають різні форми й фарбування ( від світлого до темно-зеленого кольору).

Більш 100 років тому ця рослина була виявлена ботаніком Сент-Поль Іллером у гірських районах Східної тропічної Африки. У цей час у результаті селекційної роботи створена величезна різноманітність гібридів і сортів.

Квітки багатьох гібридних фіалок досягають 8см у діаметрі, на одній рослині буває 70-100 квіток. Виведені так звані химери ,культурні форми з характерними двоколірними пелюстками з розбіжними смужками. Зараз робота ведеться над тим, щоб рослини ще мали й приємний аромат.

У культурі найбільше поширена сенполія фіалкова, або узамбарська фіалка. Усі інші сорти й форми,її гібриди.

У природних умовах Фіалка узамбарська (Saintpaulia ionantha) ,невелика вічнозелена трав’яниста рослина з укороченим стеблом, від якого розеткою відходять численні опушені листи на довгих черешках. Листова пластинка в основі серцеподібна, округла, зазубрена, або цільна кроєна.

Гібридні форми відрізняються великою різноманітністю. Так, великі різновиди сенполії досягають у поперечнику 40 см,або більш. Звичайні рослини найчастіше мають у поперечнику від 20до 35см, а мініатюрні,усього лише 7,5-15 см. Крім того, існують варіації проміжного розміру й надмініатюрні, з діаметром дорослої розетки менш 7,5 см.

Квітки невеликі, зібрані в суцвіття по кілька штук, що сидять на квітконосах різної довжини. Вони з’являються майже безупинно, практично в будь-який час року, з пазух верхніх і серединних листів. Квітки бувають прості, на пів махрові й махрові, з гофрованими й хвилястими пелюстками.

Прості квітки мають п’ять пелюстків, з них два верхні меншого розміру, чим три нижні. На пів махрові квітки мають більш п’яти пелюстків, але в центрі ще видні жовті пильовики. Махрові квітки мають не менш десяти пелюстків, і пильовики в центрі не видні. У гофрованих квіток пелюстки із хвилястим краєм.

У квартирах часто при озелененні використовують ампельні види сенполії. Ампельні рослини мають більш об’ємне листя, їх стебла спадають, переважуючись через край горщика, представляючи собою чудесну живу картину. Сенполії, використовують для оформлення інтер’єру дитячих садків, шкіл, офісів. Вони прекрасно виглядають у квіткових композиціях.


    Догляд за рослиною


    Місце розташування: у догляді, фіалка досить невибаглива рослина. Вона віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, але влітку рекомендується притіняти від прямих сонячних променів. Найкраще розміщати сенполію на східних, або західних вікнах. Пізньою осінню й узимку фіалки можна тримати на південнім вікні.


   Температура: оптимальна зимова температура для сенполій близько 16-18C, літня близько 20-22C. Рекомендується стежити, щоб вона не опускалася нижче 15C і не піднімалася вище 30C. Не переносить різких перепадів температур і протягів, тому їх не можна виносити на балкон, або в сад.


   Полив: фіалку узамбарську слід поливати дуже обережно. Поливають субстрат навколо рослини, щоб вода не потрапила в центр розетки листів, а ще краще поливати з піддона або методом занурення. Після того як увесь земляний ком просочиться вологою, зайву воду з піддона зливають. Використовуйте не вапняну, теплу воду.


   Вологість повітря: для того щоб підтримати необхідну вологість повітря, горщик з фіалкою необхідно помістити на піддон із гравієм, наполовину наповнений водою. У жодному разі не обприскуйте оксамитові листочки й квітки рослини, чутливі до сірої гнилі.


   Підгодівля: у період активного росту ( весна-літо-осінь) узамбарську фіалку підгодовують 1 раз в 2тижня мінеральним добривом для квітучих рослин. З добрив для сенполії, особливо необхідний фосфор, тому що він сприяє рясному цвітінню.


   Пересадження: сенполії пересаджують щорічно навесні. Посуд бажане використовувати неглибокий, але широкий. Земляну суміш становлять із листової землі, торфу й піску (4:1:1), при можливості додають добре перепрілий гній. Гарний шар дренажу обов’язковий.

У міру розростання фіалок у них з’являються бічні розетки, які рекомендується вчасно вилучити. Така хірургічна операція буде сприяти кращому цвітінню. Або навесні при пересадженні розділите рослину на трохи кущиків (розеток).


   Розмноження: сенполії можна розмножувати вегетативним і насінним способами, але розмноження листовими черешками ,головний спосіб. Навесні беруть лист, захоплюючи 3-4 см черешка. Добре укореняти в піску,або торф’яному грунті. При живцюванні листову пластинку в ґрунт не заглиблюють, вона повинна цілком залишатися над поверхнею. Після того як на поверхні субстрату виростуть мініатюрні розетки з листочками (приблизно через 40 днів), їх можна розсаджувати в горщики на постійне місце. Молоді рослини після живцювання зацвітають через 6-10 місяців.

Насінний спосіб розмноження узамбарської фіалки більш кропіткий, вимагає більше часу, але дає можливість одержати нові форми.


   Шкідники: найпоширенішими шкідниками узамбарської фіалки є цикламенові кліщі, тля чи, борошнисті червці й нематоди, що поселяються на коріннях і листі рослини. Для боротьби з ними рекомендується використовувати відповідні інсектициди, найкраще у свічах. Тому що препаратами, що випускаються в аерозолях, можна ушкодити листя. При зараженні фіалки нематодою, рекомендується рослину спалити.

Серед грибних хвороб поширені борошниста роса (оідіум) і сіра гнилизна (збудник Botrytis cinerea), проти яких використовують відповідні фунгіциди (фундазол 0,2%,або хлор окису міді 0,5%).


   Можливі труднощі при вирощуванні:

Знебарвлення листів і поява на них плям,у результаті занадто сильного прямого сонячного освітлення. Поганий ріст і відсутність цвітіння,недостатнє освітлення, або часта перестановка з місця на місце.   Гниття розетки листів – надлишковий полив, влучення води в центр рослини при поливі зверху. Пожовтіння й плямистість листів – недостатній полив, або передозування добривами. p>

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4737 | 05/12/2012 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус