ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Наслідки кесарева перетину  
Переваги морських круїзів сьогодні  
Яку покерну мережу вибрати?  
Які заходи почати, щоб поправитися  
Щоб дитина стала успішною  
Кадастрове зонування земель населених пунктів на основі ГІС-технологій для цілей ведення кадастрово-реєстраційної системи  
Чи шкідливі памперси малятам  
В Дубае открыли самый высокий отель в мире  
Шлюб після розлучення, або повторний шлюб  
Є контакт! Сучасні лінзи виправляють зір без турбот  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
рослини   кузовн?   ПАПУГА   гепатит   американо   комір   Собор   %?3?   6:«Разработка   масаж   спирту   організації   ІНСТРУКЦІЯ   херсон   косметолог  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як приготувати лікарські препарати
Як приготувати лікарські препарати
Як приготувати лікарські препарати.
    У домашніх умовах можна приготувати різні лікарські форми. Але найбільш доступні відвари й настої, спирт...


Як приготувати лікарські препарати.
    У домашніх умовах можна приготувати різні лікарські форми. Але найбільш доступні відвари й настої, спиртові настойки й збори, чаї.
    Настої й відвари – це водні витяги з рослин. Настої частіше готуються з м’яких частин (листів, квіток, трави), а відвари – з більш грубих (наприклад, з кори або корінь). Спочатку сировина подрібнюється. Потім відважується й міститься в емальовану тару, заливається водою кімнатної температури, закривається кришкою й ставиться на водяну лазню (якщо в рецепті немає інших вказівок). Настої нагріваються при частім помішуванні протягом 10—15 хв., а відвари – 45—50 хв. Настій можна просто приготувати, заливши сировину необхідною кількістю окропу й потримавши 15—20 хв. у термосі.
    Після відварювання посудина знімається з вогню й прохолоджується: настої – не менш 45 хв., а для відварів досить і 10 хв. Потім рідина проціджується через дрібне сито, складену в кілька шарів марлю або щільну тканину, залишки сировини віджимаються. Наприкінці додається кип’ячена вода до відновлення первісного обсягу. Звичайно відвари й настої готуються з розрахунку 1:10, тобто з 1 вагової частини в підсумку виходить 10 частин відвару або настою. Якщо рослина містить сильнодіючі речовини, то пропорція більше – 1:20,1:30. Це дуже важливе правило дозволяє уникнути отруєння.
    Настої й відвари – це швидкопсувні лікарські форми, тому зберігати їх випливає в прохолоднім місці (у холодильнику) не більш 3 днів.
    Настойки – це рідкі спиртові або водно-спиртові витяги з рослинної сировини. Для їхнього готування береться необхідна кількість здрібненої сировини, яка міститься в посудину (частіше – непрозору скляну сулію) і заливається певною кількістю розчинника. Звичайно в якості розчинника служить 70%- ний спирт.
    Настоювання проводиться при кімнатній температурі в темнім прохолоднім місці протягом 7-10 днів. Після цього настойка зливається, фільтрується, залишок сировини віджимається. Віджата сировина промивається тим же розчинником, знову віджимається, а обсяг отриманої рідини доводить розчинником до первісного. Настойки придатні для тривалого зберігання в темних ємностях із щільними кришками в сухім і прохолоднім місці. Дозуються настойки краплями й уживаються в невеликих кількостях.
    Готова настойка повинна бути прозорою. Смак і запах її повинен відповідати смаку й запаху відповідної лікарської сировини.
    Збори й чаї – суміші із сухих і здрібнених рослин, іноді з додаванням ефірних масел, солей і ін. Різні частини рослин, що входять у збір, подрібнюються окремо. Траву, кору, листи й деяке м’яке коріння можна розрізати ножем, а тверді кореневища й коріння слід роздрібнити. Шкірясті тверді листи роздрібнюються у великий порошок, а насіння й плоди дробляться в дрібний порошок у кавомлці. Здрібнена сировина перемішується з обережністю, для того щоб одержати рівномірну суміш. Якщо до зборів або чаю потрібно додати якусь сіль, то збір обприскується з пульверизатора її концентрованим розчином, а потім ретельно перемішується й висушується. Також роблять, коли в збір необхідно додати ефірне масло.
    Готові збори й чаї зберігаються в сухім і прохолоднім місці. Строк їх придатності визначається по мінімальному строкові придатності вхідних до складу компонентів. Збори й чаї із запашними компонентами тримаються в бляшаних коробках або банках із щільними кришками, а інші можна зберігати в полотняних мішечках або шухлядках.
     

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3738 | 27/06/2012 Медицина та здоров'я - Різні питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус