ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Капуста броколі врятує від раку грудей  
Покупка удобной и надежной мебели для госучреждений - как найти достойного производителя  
Як вижити в магнітну бурю  
Пошукова оптимізація форумів  
Родительское программирование  
Як не поправитися в Новий рік  
Костюми жіночі брючні  
Геморой  
Выбор гитары  
Злочини у сфері страхування  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
роди   вибрати   цены   геморой   область   червона   Twitter   хламідіоз   троянда   Лептоспироз   аудит   іграшки   едкий   китай   біль  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як збирати лікарські рослини
Як збирати лікарські рослини
Як збирати лікарські рослини.
    Перед тим як почати лікування за допомогою рослин, їх потрібно знайти. Зараз це зробити досить просто, тому що в аптек...


Як збирати лікарські рослини.
    Перед тим як почати лікування за допомогою рослин, їх потрібно знайти. Зараз це зробити досить просто, тому що в аптеки надходить величезна кількість якісно приготовлених трав і зборів. Для того щоб купити гарну сировину для готування домашніх лікарських форм, потрібно дотримувати кілька простих правил. Насамперед слід віддавати перевагу відомим маркам і виробникам. Не захоплюйтеся яскравими впакуваннями, тому що їхній вміст не завжди відповідає зовнішньому вигляду. Завжди звертайте увагу на строк придатності сировини. Важливо, коли рослина була зібрана, а строки зберігання для кожної трави свої. Звичайно вони не перевищують 1-2 років. Обов’язково подивитеся, як виглядає впакування, немає чи на ньому дефектів.
    Однак, незважаючи на достаток промислово заготовлених трав, ви завжди можете зібрати лікарські рослини самі. Це просто, якщо ви проживаєте в багатій лугами, полями або лісами місцевості. Перед тим як почати збір трав, потрібно як слід підготуватися. Важливо знати самі рослини й уміти їх розрізняти, знати місця їх виростання, особливості збору.
    Найкраще зберігається сировина, яка усередині основного впакування загорнене в папір або фольгу.
    За лікарською сировиною найкраще йти в суху й теплу погоду. В одну ємність можна збирати тільки один вид рослин, не змішуючи різні види. Збори не повинні забруднюватися сторонніми домішками, такими як пісок, земля, камінчики. Якщо ви збираєте листи, то постарайтеся зробити так, щоб у сировину не попадали гілочки або стебла, а якщо предметом вашого інтересу є коріння, не змішуйте їх з листами.
    Ще важливо знати, що діючі початки, які й дають лікувальний ефект, накопичуються в певних частинах рослин. Тому збирайте тільки ті з них, які значаться як лікарські.
    Перед початком збору з’ясуєте, у яку пору року рослини накопичують найбільша кількість цілющих компонентів. У підземних частинах рослин (коріннях, кореневищах, бульбах) діючі початки звичайно накопичуються після дозрівання плодів або до початку цвітіння. Тому їх потрібно заготовлювати восени або навесні, до початку руху соків. Рекомендується збирати рослини все-таки восени, поки листи ще не обпали, щоб було легко відрізнити одну рослину від іншої.
    Надземні частини (листи, пагони, стебла й квітки) збагачуються корисними компонентами перед настанням максимального цвітіння. Тому й заготовлювати їх рекомендується в цей час. Якщо вам потрібні бутони, то збирайте їх за кілька днів до розпускання квіток.
    Бруньки збирають навесні, коли вони вже набрякли, але ще не почали розпускатися.
    Кора з рослин теж заготовлюється навесні, до початку руху соку або під час його, але до початку розпускання бруньок. Навесні кора насичена рослинними соками, тому легше всього знімається.
    Плоди й насіння збагачуються цілющими початками в зрілому стані. Однак переспілі вони вже не потрібні. Тому заготовлювати їх потрібно поступово, у міру дозрівання.
    При зборі підземних частин рослин рекомендується користуватися невеликими лопатками. А для заготовки надземних частин підійдуть ножиці, секатор; масові зарості скошуються серпами або косою. У жодному разі не висмикуйте рослину з коренем! Адже при цьому ви можете знищити її запаси в місці збору.
    Кора добре знімається ножицями з гострими кінчиками. Підходять для збору млоді дерева, на яких спочатку потрібно зробити на відстані 20—25 см поперечні надрізи, потім з’єднати їх з поздовжніми розрізами й зняти кору у вигляді трубки.
    Бруньки, бутони, квітки, насіння й плоди збираються руками або шляхом оббивання гілок об підлогу на розстеленій підстилці.
    Для збору потрібна яка-небудь тара. Коріння складалося в мішки, надземні частини – у кошики як можна більш рихле. Щільно набивати ємність не випливає, тому що рослини можуть загнити. Не залишайте нерозібрану сировину на ніч у купах, тому що вона також може зіпсуватися.
    Перед сушіннями сировину переберіть і очистите від сторонніх домішок. Сушити необхідно відразу після збору. Практично всі лікарські рослини не сушать на сонці, тому що прямі промені руйнують більшість корисних компонентів.
    Рослини розкладаються на тонкій підстилці й містяться в тінь на місце, що продувається повітрям. Це може бути горище або простір під навісом. Періодично сировину слід ворушити й перевертати.
    Щоб висушена сировина довше служила, її слід зберігати за певними правилами. Місця зберігання повинні бути абсолютно сухими й темними. Природно, що отрутні рослини слід тримати окремо від неотруйних, а пахучі – від тих, що не пахнуть.
    Готова сировина укладається в тару. Це можуть бути полотняні мішечки, непрозорі банки із щільними кришками, ящики.
    Строки зберігання встановлені Міністерством охорони здоров’я Росії. Як правило, для квіток і трави вони становлять 1-2 роки, а для підземних частин і кори – 3-5 років. Для деяких рослин вони особливі.
     

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4730 | 27/06/2012 Медицина та здоров'я - Різні питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус