ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Кишечник під час вагітності  
Як зберегти пружність і свіжість шкіри обличчя взимку  
ДОГОВОР О предоставлении услуг  
Типові аматори фітнесу, чотири портрети  
Дієта при підвищеному холестерині  
Урок 5:«Практическая работа: Создание Web - документов, которые содержат теги форматирования символов, гиперссылки и графику»  
Казахстан может стать ключевым рынком возобновляемой энергетики в СНГ  
Якщо батько один  
Беседа с Cozmoslabs  
Шведська стінка, тренажер для підняття військового духу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
кисн   хилис   тема   ФАКТОР   лего   засіб   імідж   Веснушки   прибуток   Контакт   косметика   дарія   безпеки   світлові   реєстр  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Основи лікувального харчування й навіщо це потрібно
Основи лікувального харчування й навіщо це потрібно
Основи лікувального харчування й навіщо це потрібно.
    Ще відомі лікарі стародавності, такі як Гіппократ, Авіцена, знали про лікувальні властивості їжі. Вони звертали...


Основи лікувального харчування й навіщо це потрібно.
    Ще відомі лікарі стародавності, такі як Гіппократ, Авіцена, знали про лікувальні властивості їжі. Вони звертали увагу своїх пацієнтів на те, що за допомогою правильно підібраної дієти можна добитися не тільки значного поліпшення стану при недузі, але й провести профілактику захворювань.
    Із чим же це зв’язане? Правильне харчування є наймогутнішим чинником, який діє на організм і виявляє виражений лікувальний вплив. Адже відомо, що всі життєві процеси, що відбуваються усередині нас, прямо залежать від характеру харчування й пов’язані з ним.
    Протягом тривалого часу багато лабораторій проводили експерименти на тваринах і зібрали переконливі докази цілющої дії правильно підібраної їжі. Виявилося, що раціональне харчування допомагає організму пручатися інфекції, боротися із хронічними захворюваннями різних органів, виробляти захисні фактори – антитіла. І цілком природно, що в останні роки інтерес до проблем харчування різко зріс не тільки з боку лікарів, але й з боку звичайних людей.
    У цей час існує таке поняття, як раціональне харчування. Раціональне, збалансоване харчування допомагає зберегти здоров’я, яке в наш нелегкий час на вагу золота, допомагає пручатися шкідливим факторам навколишнього середовища, забезпечує фізичну й розумову активність, формує активне довголіття.
    Цікаво!
    На основі поняття про раціональне харчування лікарями-дієтологами була розроблена концепція лікувального впливу на організм. Вона враховує особливості того або іншого захворювання, механізми його виникнення, плин, стадію хвороби.
    Складання й застосування лікувальних дієт при різних недугах входить до завдання такого розділу медицини, як дієтологія. Цей напрямок затверджує, що відповідно тим або іншим завданням харчування можна застосовувати як для профілактики, так і в якості доповнення в лікуванні вже виниклої хвороби.
    У деяких випадках, наприклад при виразковій хворобі або гастриті, правильна дієта може стати єдиним методом лікування хвороби.
    При її складанні потрібно дотримуватися певних правил. По-перше, не можна робити харчування одноманітним. В організм обов’язково повинні надходити всі необхідні йому речовини. Якщо раціон зробити вбогим, то добитися лікувального ефекту неможливо, тому що організм буде страждати від недоліку потрібних йому живильних компонентів. По-друге, лікувальне харчування завжди повинне враховувати місцевий вплив їжі, в тому числі механічне, хімічне, температурне. Що це значить? Наприклад, при загостренні хронічного гастриту слизувата оболонка збуджена й реагує у відповідь на вступ їжі. Виходить, їжа в період загострення не повинна дратувати шлунок, мати оптимальну для даного стану температуру, склад і кількість.
    Для хворих шлунково-кишковими захворюваннями надзвичайно важливим є правильний режим харчування. Що містить у собі це поняття? Режим має на увазі під собою кратність приймань їжі, тобто скільки раз у день треба їсти. Крім цього, важливий час приймань їжі й інтервали часу між ними. Також не менш значимим є час, який ми затрачаємо на сам процес їжі.
    Правильний режим дуже важливий. Він забезпечує ефективну роботу травних залоз по виділенню соків, повноцінне переварювання, усмоктування й засвоєння живильних речовин. А це зрештою й забезпечує нам гарне самопочуття.
    При захворюваннях шлунку й кишечнику рекомендується їсти не менш 5-6 раз у добу. Таке дробове харчування дозволяє не перевантажувати шлунок і кишечник. Особливо важливо дотримувати цієї кратності в період загострень, коли хворі органи дуже чутливі до навантаження. Потрібно їсти повільно й ретельно пережовувати їжу. Так вона буде повноцінно подрібнюватися й оброблятися шлунковим соком. Потрапивши в кишечник, їй буде легше переварюватися й всмоктуватися.
    Цікаво!
    Установлене, що при квапливій їжі почуття насичення наступає повільніше, що веде до переїдання й збільшенню ваги. Саме тому рекомендована тривалість їжі під час обіду становить не менш 30 хв. (нелегко це здійснити при наших непростих умовах життя, чи не так?).
    Вечеряти бажане не менш чим за 1,5-2 год. до відходу до сну. Адже наш організм за день теж утомлюється й прагне відпочити. Їжа повинна бути легкою. Рекомендуються такі продукти, як млоко, йогурти й інші кисломлочні продукти, фрукти, соки, легкі прісні хлібобулочні вироби. Рясна їжа на ніч уважається фактором ризику для загострення виразкової хвороби шлунку й дванадцятипалої кишки, вона навіть може спровокувати серцевий напад.
    Такий режим харчування, однак, не виключає виправлень. Так, наприклад, хворі з «голодними» нічними болями при виразковій хворобі можуть їсти й уночі, якщо приймання їжі полегшує їхній стан і знімає болі

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4514 | 27/06/2012 Медицина та здоров'я - Різні питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус