ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
О целесообразности купить композитный бассейн  
Лялька для дівчинки  
Гайморит лікування народними засобами  
Здоров'я жінки після пологів  
Правильное и рациональное приготовление пищи  
Що може знадобитися вашому маляті  
Пошукова оптимізація форумів  
Роздільне харчування  
Программа Праздника Шоколада 2012  
Застосування металокераміки в протезуванні  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
перед   аотг-50   СТАТУТ   конкуренція   янцзи   запрос   Ситуационные   ПРОВЕРКИ   Воно   теплиці   імідж   запор   норматив   Страхование   сіль  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дисбактеріоз кишечнику
Дисбактеріоз кишечнику
Дисбактеріоз кишечнику.
    Ви, напевно, чули, що в нашому кишечнику живе безліч бактерій. Ці мікроорганізми в сумі становлять нормальну мікрофлору...


Дисбактеріоз кишечнику.
    Ви, напевно, чули, що в нашому кишечнику живе безліч бактерій. Ці мікроорганізми в сумі становлять нормальну мікрофлору кишечнику. Вона дуже важлива, тому що без неї порушується внутрішня рівновага організму.
    Серед корисних бактерій кишечнику слід виділити такі, як біфідо бактерії, лакто бактерії (якими спеціально збагачують лікувальні млочнокислі продукти), кишкову паличку й ін. Однак у силу певних причин тендітна рівновага між кількістю потрібних нам і хвороботворних бактерій може порушуватися. І тоді в кишечнику поселяються мікроорганізми, без яких ми можемо прекрасно обійтися, а нормальна мікрофлора починає пропадати. Так розвивається дисбактеріоз (дисбіоз).
    Цікаво!
    Після оперативних втручань (особливо на органах черевної порожнини) із застосуванням наркозу, приймання лікарських речовин, що гноблять імунну систему (імуно депресантів), гормонів, антибіотиків імовірність захворювання різко зростає.
    Дисбактеріоз – це не зовсім самостійна недуга, а скоріше стан, який супроводжує ряду інших захворювань. Перерахування причин, що ведуть до нього, займе досить багато місця. Дисбактеріоз практично завжди є у хворих з будь-якими захворюваннями шлунково-кишкового тракту (правда, не завжди явно проявляється). Часто виникає після перенесених кишкових інфекцій і отруєнь, особливо якщо вони супроводжувалися тривалим і масивним прийманням антибіотиків. Неправильне харчування, голодування, недолік у їжі вітамінів, різноманітні модні дієти можуть привести до дисбактеріозу так само, як тривалі стреси, екстремальні ситуації.
    Дисбактеріоз часто розвивається в зовсім маленьких дітей. Це досить серйозна проблема, з якої зустрічаються багато батьків і дитячі лікарі. Причин для неблагополуччя в дітей ще більше, чим у дорослих. Це обумовлене незрілістю багатьох систем дитячого організму, у тому числі й шлунково-кишкового тракту.
    У дітей у періоді ново народження й у ранньому віці велику роль відіграють наступні фактори:
    – ускладнений плин вагітності й пологів, наявність бактеріальних захворювань у матері (наприклад, післяпологового маститу);
    – пізнє прикладання до грудей, штучне вигодовування (грудне млоко – застава здоров’я);
    – наявність у дитини рахіту, анемії, мала вага, поразка центральної нервової системи;
    – фізіологічна незрілість травного тракту.
    Під впливом усіх перерахованих вище факторів слизувата кишечнику не може повною мірою протистояти заселенню шкідливих бактерій, і виникає дисбактеріоз.
    Які ж ознаки має це захворювання? Їх так само багато, як і причин хвороби.
    При легкому плині дисбактеріозу, коли звичних мікробів у кишечнику залишилося ще досить і вони виконують свої функції, захворювання може не проявлятися взагалі. Турбувати може тільки невелике зниження апетиту, підвищене газоутворення, схильність до запорів; маленькі діти можуть погано додавати у вазі. Але ці ознаки не допомагають у постановці правильного діагнозу, тому що так само заявляти про себе може ще ціла група захворювань.
    Коли в кишечнику кількість нормальних мікробів починає зменшуватися усе більше й більше, дисбактеріоз починає проявлятися більш явно. Замість запорів з’являються поноси. Стілець частішає до 3-5 раз у добу, має напіврідку або рідку консистенцію, містить грудочки неперетравленої їжі. Турбує відрижка, може з’явитися неприємний запах з рота. У животі гурчить, він здувається за рахунок підвищеного газоутворення. Тому що порушується переварювання й усмоктування живильних речовин у кишечнику, то з’являються ознаки гіповітамінозу й анемії (блідість і сухість шкіри, випадання й тьмяність волосся, ламкість нігтів, у куточках рота з’являються тріщини). Порушується загальний стан: хвора людина стає дратівливою, погіршується сон, турбують перепади настрою, зниження працездатності, підвищена стомлюваність.
    При важкому перебігу хвороби патогенні (шкідливі) мікроби максимально переважають над нормальною мікрофлорою, якої майже не залишається. Стан людини в такому випадку, як правило, важкий. З’являються ознаки гострого ентериту й коліту. Стілець частий, рідкий, неперетравлений, з калом може виділятися кров. Турбують болі в животі, які пов’язані із запаленням кишечнику. Також відзначаються ознаки гастриту, тому що у хворобу утягується й шлунок. Відзначаються болі в під ложечній області, з’являються відрижка, нудота, печія, гіркота в роті. Ознаки гіповітамінозу й анемії яскраві, а загальний стан страждає досить сильно. Хворі звертають увагу, що в них підвищується температура тіла. Це пов’язане з тим, що шкідливі мікроби виділяють продукти своєї життєдіяльності, вони надходять у кров, на що організм реагує лихоманкою, хоча й не завжди вираженою. Часто розвиваються алергійні реакції.
    Яскравіше всього дисбактеріоз проявляється в маленьких дітей. У них усі перераховані вище ознаки присутні завжди й досить сильно виражені.
    Можна відзначити, що в дитини не наростає маса тіла (а її в немовлят вимірюють часто). У дітей старшого віку можна відзначити відставання в психічному й фізичному розвитку. Але ці ознаки з’являються тільки при тривалому й досить важкому перебігу хвороби.
    Із усього вищесказаного ви, напевно, зробили висновок, що поставити діагноз «дисбактеріоз» досить складно. Так, це так, якщо опиратися тільки на зовнішні ознаки хвороби.
    Для того щоб уточнити діагноз, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем і провести деякі обстеження. Тільки в лікарні зможуть розсіяти ваші сумніви із приводу поганого самопочуття.
    Не соромтеся поговорити з доктором про характер калових мас. Іноді тільки по опису стільця фахівець може поставити діагноз. Крім цього, він обов’язково призначить проведення аналізу калу на дисбактеріоз, щоб з’ясувати, які ж бактерії переважають у кишечнику. Це дуже важливо, тому що від цього залежить подальше лікування

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4477 | 27/06/2012 Медицина та здоров'я - Різні питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус