ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Страх і тривога позначаються на якості життя  
Екскурсія в дитинство  
Електромагнітне випромінювання мобільного телефону підвищує ризик виникнення пухлин головного мозку  
Сучасний інтер'єр спальні  
14 жовтня 2002 р. на Святу Покрову в день 60-річчя утворення Української повстанської армії в селі Мигалки було відкрито пам’ятник воїнам УПА, які загинули тут у нерівному бою з військами НКВС  
Сущность функционально стоимостного анализа  
Особенности монтажа и типы бетонных полов - что такое топпинг и наливные покрытия  
ЛЕПТОСПИРОЗ  
Вибираємо дитячу коляску  
«А почему, а что, а где» - ПОЧЕМУчка бывает не только у детей, но и у их мам?  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
ВОПРОСАМ   засіб   Twitter   медицина   Создание   производства   подарунок   застосовувати   форма   особи   Ссудный   залоза   акая   2001   Дієта  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Настроювання барабанів
Настроювання барабанів
Настроювання барабанів    Настроювання барабанів
   

Настроювання барабанів – справа зовсім не проста. Навіть у досвідчених барабанщиків можу виникнути з нею проблеми, а тим більше в початківців. У США, наприклад, подбали про цю проблему, створивши спеціальну компанію, яка займається настроюванням барабанів. Такі компанії надають свої послуги (варті, до речі, пристойні гроші) студіям, виробникам і музикантам.

Але не засмучуйтеся. Ця стаття присвячена тому, щоб допомогти вам освоїти це нехитре мистецтво. Зробити це буде не складно, але, звичайно ж, потрібно багато часу й практики. Ви довідаєтеся про способ, який дозволяє уникнути багатьох помилок, але для початку давайте поглибимося в історію створення цього дивного інструмента.

Перший барабан був створений з порожньої колоди, на один кінець якої була натягнута шкіра животного. Це був типовий відкритий барабан, або інакше кажучи, барабан, що має тільки одну мембрану. У наш час частіше зустрічається «закритий» барабан, який має дві мембрани. Верхній пластик називається ударний, а нижній – резонансний. Нижній пластик потрібний для того, щоб створити усередині корпуса барабана складні множинні відбиття й резонанси, завдяки чому звук відрізняється від плоского звучання «відкритого» барабана, стає більш щільним і завершеним. Скажу навіть більше: якість звуку закритого барабана залежить від співвідношення натягів ударного й резонансного пластиків. Саме із цієї причини настроювання часто зводиться до пошуку співвідношення, що дозволяє одержати потрібне виконавцеві звучання.

Якщо верхній пластик настроєний нижче резонансного, звук стає більш довгим. У випадку ж коли ударний пластик має більш високе звучання, чим резонансний, тон звуку начебто б піднімається до кінця.

Є два основні види настроювання барабанів: even (рівномірна) і odd (нерівномірна, розрізнена). Давайте для початку розглянемо "even", тому що цей вид настроювання більше підходить для закритих барабанів, а й, по великому рахункові, є основою для наступного виконання настроювання "odd".

У першу чергу потрібно рівномірно розтягти пластик. Це значить, що кожний регулювальний болт повинен притягати пластик до корпуса барабана з однаковою силою. Можна це зробити таким способом: спочатку закрутити всі 6, 8, 10, або 12 наявних болтів пальцями до упору, а потім, за допомогою ключа, закрутити на півоберта (90 градусів) найближчий болт, після чого те ж саме зробити з болтом, що перебуває напроти, і повторити дії. Далі, рухаючись за годинниковою стрілкою, потрібно перейти до наступного болта, закрутити його на півоберта, перейти до протилежного і так далі, поки не буде закінчено регулювання всіх болтів.

Після цих маніпуляцій пластик повинен бути натягнутий рівномірно. Перевірити це можна легким постукуванням по ньому приблизно в дюймі від краю напроти кожного болта, приглушаючи при цьому протилежний пластик рукою. Висота звуку повинна бути однаковою. Далі при бажанні можна змінити загальну висоту барабана. Зробити це можна, закручуючи або послабляючи кожний болт на півоберта або на цілий оберт. Але варто врахувати, що яким би не був діаметр барабана, краще його настроїти трохи вище, чим нижче.

Більш зручним буде встановити й настроїти спочатку нижній пластик, а потім перейти до верхнього. По великому рахункові, немає ніяких правил, що визначають співвідношення натягів ударного й резонансного пластику. Зв'язане це з особистими перевагами кожного музиканта, адже ідеальне співвідношення, знайдене одним барабанщиком, може зовсім не задовольняти іншого. Потрібно пам'ятати, що зі збільшенням натягу резонансного пластику поліпшується віддача барабана, прискорюється його реакція на удар, тому що досить сильно натягнутий резонансний пластик сприяє швидкому поверненню коливань. Настроювання "even" незамінне для бас-барабана, тому що в його звучанні в жодному разі не можна допускати відходу тону.

Для тих, кому звук, отриманий у результаті настроювання барабана з використанням методу "even", здасться занадто чистим і нецікавим, можна спробувати використовувати метод настроювання "odd".

Цей метод полягає у внесенні деякого безладдя в настроювання шляхом розладу одного з болтів. Внаслідок цього пластик починає коливатися менш рівномірно, що подовжить звук і додасть невелике післязвучання до домінуючої ноти у вигляді звукового «хвоста». Не суть важливо, який саме болт буде розбалансован, але для більшої зручності краще робити це з тим, який розташований ближче всього до граючого. Цей метод найбільше підходить для настроювання барабанів невеликого діаметра, тому що ефект помітний тільки на високих і середніх частотах.

Ще можна дещо розладнати робочий барабан, але по-іншому. На робочому барабані можна небагато відкрутити два болти, які перебувають ближче всього до місця удару ціпками. Якщо пластик на барабані вільно натягнут, гра відрізняється вираженою атакою звуком, що добре прослуховується, удару ціпка по пластику. При сильно натягнутому пластику основний тон стає більш вираженим. Настроювання рабочего барабана лише небагато відрізняється від настроювання тому. Зв'язане це по більшій частині з тим, що ударний і резонансний пластики робочого барабана мають різні товщини. Якщо низько настроїти ударний пластик, звук буде глибокий, але статичний, а при високім настроюванні ударного пластику звук стає сухим, живим і яскравим. Низько настроєний резонансний пластик робочого барабана має звук з основним тоном, який домінує над звуком пружини. Отже, чим вище буде налаштован резонансний пластик, тим більш різким буде звук робочого барабана. Приступаючи до настроювання робочого барабана, найкраще відключити пружину, щоб зрозуміти природу впливу резонансного пластику на загальний звук. Точне регулювання пружини потрібно робити вже після того, як пластики вже практично налаштовані. Якщо пружина занадто натягнута, звук вийде «придушеним». У цьому випадку варто небагато послабити натяг, що дозволить одержати якісний звук, у якім буде мінімум призвуків. Крім того велике значення має товщина пластику. Тонкі пластики характеризуються підкресленою атакою й довгим згасанням. Більш товсті пластики й тим більше подвійні характеризуються швидким згасанням.

Якщо ви встановлюєте нові пластики, їх, подібно гітарним струнам, потрібно спочатку трохи розтягти. Це робиться так: барабан з надягнутим і натягнутим пластиком потрібно поставити на підлогу, надавити коліном у центр пластику й витримувати якийсь час. Пластик це чи навряд порве, тому що матеріал, з якого він робиться, витримує навантаження принаймні 3,900 фунтів. Деякі музиканти навіть стають на пластик, щоб розтягти його.

Є також школа настроювання барабанів, заснована на ідеї, що кожний барабан вже має свою ноту або частоту, що залежить від розміру корпуса барабана й матеріалу з якого він виготовлений. Установити цю ноту можна шляхом простукування корпуса барабана ( при цьому найкраще, щоб пластик був одягнений, але не натягнуть). Цю ноту не просто визначити на слух, але можна для цього використовувати електронний тюнер. Після того, як нота була встановлена, барабан повинен бути відповідно налаштован відповідно до неї, що не складе складнощів. Простіше визначити ноту корпуса барабана зі знятими пластиками.

Усі барабанщики знають, що при ударах по різних місцях пластику, барабан звучить по-різному. Подібно тенісній ракетці, барабан має місце (іноді два), при ударі ціпками по якім, він найкраще звучить при данім настроюванні. Ви зможете знайти це місце, експериментуючи. А знайшовши його, найкраще поставити на пластику відмітку. Багато барабанщиків саме так і роблять, установлюючи при цьому барабани так, щоб при грі попадати по цих місцях ціпками.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5134 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус