ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Весільна фотозйомка Неперевершений альбом  
Налоговые правоотношения  
Які продукти викликають прищі  
Вітамін Е  
Як стати стрункою, якщо дієти не допомагають  
Свідоцтва платника єдиного податку більше не видаватимуть  
Куда же поехать отдыхать автобусом в 2019 году?  
Дорога моя простата  
Зовнішня каналізація OSTENDORF  
ТУЛЯРЕМИЯ  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
відповіді   навчання   вода   пігментація   СИСТЕМИ   2001   запор   ПІДПРИЄМСТВА   посвідчення   рослини   іграшки   продуктивність   роды   взуття   конкуренція  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Настав час саджати часник
Настав час саджати часник
Далеко не всі городники-аматори знають, як правильно вирощувати часник. Одна з основних помилок - пізні строки посадки. У народі вкоренилася думка, що...


Далеко не всі городники-аматори знають, як правильно вирощувати часник. Одна з основних помилок - пізні строки посадки. У народі вкоренилася думка, що часник треба висаджувати з таким розрахунком, щоб восени або взимку не з’явилися сходи. Наші багаторічні спостереження показали, що найбільш високий урожай одержують там, де часник до настання стійких морозів устигає утворювати потужну кореневу систему. У Ставропольському краї він успішно зимує, маючи в осінній період, перед відходом у зиму, 3-4 листи. На нашій дачній ділянці рослини навіть із 5-7 листами добре протистояли морозам при непостійному сніжному покриві й температурі на поверхні ґрунту до мінус 27-30 градусів. У такі зими, які, до речі, в умовах нашого краю трапляються не часто, виживає до 95 відсотків рослин. Навесні вони розвиваються прискореними темпами, забезпечуючи ранній і високий урожай, утворюють великі зубки.
   Звичайно, конкретні дати посадки повинні уточнюватися не тільки для кожної ґрунтово-кліматичної зони краю, але й для кожної конкретної ділянки. Узагальнюючи свій тридцятирічний досвід і результати роботи власників присадибних ділянок, ми рекомендуємо висаджувати часник не пізніше першої декади жовтня й призиваємо всіх городників і дачників перевірити наші рекомендації. Починаючі дачники нерідко завозять із інших регіонів країни посадковий матеріал часнику тих сортів, які до наших умов погано пристосовані. У результаті - розчарування й матеріальний збиток. На Ставрополі найбільше урожайні озимі сорти,що стріл куються «Дунганський», «Тяньшанський-320», «Кубань-80», «Харківський-1», «Широколистий-220». Прийнятні й інші сорти, що одержали путівки на дачі й городи після ретельної й багаторічної перевірки.
   Висаджувати часник на ділянці краще після огірків, ранньої й середньостиглої капусти, кабачків, гороху, патисонів, тютюну, ранніх помідорів. До небажаних попередників ставляться всі види цибулі, картоплі, пізня капуста й помідори.
   Розміщати часник бажане на добре освітлюваних місцях городу. Підходять ґрунти різного механічного складу - від легко суглинних до глинистих, як нейтральні, так і лужні й слабо кислі. Важливо після посадки не допускати ви сушення й підтоплення їх.
   Після збирання попередника, але не менш чим за місяць до посадки часнику, ділянку вдобрюють, вносячи на кожні 10 кв. м 50-60 кілограмів перегною або добре перепрілого компосту, 400-500 грамів простого суперфосфату й 100-150 грамів 40нпроцентної калійної солі. Потім перекопують на глибину 23-30 см і вирівнюють граблями.
   Посадковий матеріал повинен бути обов’язково здоровим. Якщо в цибулині хоча б один зубок хворий, то інші зубки з неї для посадки непридатні.
   Найбільш підходящі для посадки найбільші зубки.
   Материнські цибулини розділяють на зубки за добу до посадки, стежачи за тим, щоб на них не залишалося залишків дна, які погано пропускають вологу до основи зубка й гальмують розвиток коріння. Потім зубки витримують 10-12 годин у воді кімнатної температури. Це сприяє збільшенню врожаю, звільняє рослини від часникового кліща й цибульної стеблової нематоди.
   Зубки часнику висаджують обов’язково донцем униз. Відстань між ними в ряді повинні становити 6-8 сантиметрів, а між рядами - 25-30. Прийнятна й стрічкова (дворядна) посадка при відстанях між стрічками 50 см, між рядами - 20 см. Глибина закладення зубків - 4-5 см, рахуючи від їхніх вершин до поверхні ґрунту. Після посадки корисно мульчувати ґрунт перегноєм шаром 2-3 см. Якщо перед посадкою земля пересохнула, обов’язково проводять полив у попередньо нарізані борозенки з розрахунку 8-10 літрів води на погонний метр. Підгодівлі мінеральними добривами проводять при відростанні листів навесні (100-150 грамів аміачної селітри, на 10 кв. м або 50-100 грамів сечовини) і при висоті рослин 20-25 см (100-150 грамів нітроамофоски або 50-80 грамів нітроамофоса).
   Протягом вегетації проводять чотири-п’ять розпушувань на глибину 4-6 см. Перше - при повних сходах, останнє - на початку появи стрілок, сполучаючи його з підгортанням рослин.
   При необхідності проводять поливи з нормами 25-30 л воли на 1 кв. м. Їх припиняють на початку формування цибулин.
   Якщо не поставлене завдання виростити повітряні цибулинки (бульбочки), стрілки обов’язково обламують відразу після їхньої появи. Це поліпшує якість часнику й значно підвищує врожаї. Оптимальний строк збирання - через 105-110 днів після весняної появи листів. Бадилля обрізають після висушування

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4296 | 30/05/2012 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус