ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
6-й тиждень вагітності  
Новий рік, готовимо здоров’я!  
Контрольная работа по учебной дисциплине «Конфликтология»  
Коктейлі - різнобарвне задоволення  
Екзотичний відпочинок  
ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН  
ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» спільно з телеканалом СТБ оголошує фотоконкурс від ТМ «Малиш»  
Подорожі й відпочинок у Туреччині. Інформація тим, хто прагне відпочити в цій прекрасній країні  
Як вимірювати температуру у дитини  
Моделювання зачісок  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
фітнес   шлунку   Алія   взуття   подорожі   болезням   групі   земель   стиль   виробів   OnPrint   СИСТЕМИ   ВОПРОСАМ   степко   форма  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Колодязь із труб
Колодязь із труб
Водопостачання новоспеченої садової ділянки, особливо в посушливе літо, перетворюється в проблему. Добре, коли поруч є колодязь, гірше, якщо з водою...


Водопостачання новоспеченої садової ділянки, особливо в посушливе літо, перетворюється в проблему. Добре, коли поруч є колодязь, гірше, якщо з водою поблизу туго. Тоді спочатку можна зробити трубчастий колодязь, який звичайно називають шпарою. Найпростіший тип такого колодязя - забивний (абиссинський). Його влаштовують тільки при неглибокому (4-6 м) заляганні ґрунтових вод. Устаткування для такого колодязя (фільтр із забивним наконечником, труби, поршневий насос) можна купити в магазинах. Ті, хто любить майструвати й має досвід дачного будівництва, можуть зробити деталі трубопроводу самостійно. Звичайно в м’якому ґрунті при невеликім заляганні ґрунтової води стовбур колодязя з фільтром і трубами забивають у ґрунт без буравлення. Але більш надійна установка труб у попередньо пробурену шпару.
   Шпари бурять у легкому ґрунті (пісок,супісок) так званою буровою ложкою діаметром 50-70 мм, а у важких ґрунтах (глина, торф) - спеціальним бурому змійовиком. Але для невеликої глибини буравлення підійде будь-який бур, наявний у дачнім господарстві. Буровий інструмент закріплюють на кінці труби колодязя, використовуваний як бурова штанга. Буравлення ведуть удвох, обертаючи таку штангу за допомогою укріпленого на ній воротка, який можна зробити зі старих водопровідних труб. Поглиблюючи шпару, бур періодично виймають і очищають від ґрунту. Як тільки буде досягнутий водоносний шар, про що свідчить піднятий зволожений пісок, гравій, буравлення припиняють, бур витягають, а на його місце до труби нагвинчують сітчастий фільтр із загостреним наконечником.
   Коли він торкнеться дна шпари, на верхній кінець труби навертають муфту-заглушку й легкими ударами кувалди забивають трубу у водоносний шар. Треба враховувати, що з’єднання труб повинні бути герметичними, тому що при роботі насоса можливе проникнення повітря в систему. Насос може бути з ручним приводом, бензомоторний, електричний.
   Труби для трубчастого колодязя підбирають довжиною 1,5-2 м і діаметром 40-60 мм із різьбленням і сполучними муфтами. На верхній частині водопідйомної труби ставлять насос, а навколо труби роблять так званий глиняний замок і вимощення. Практика показала, що трубчасті колодязі при сприятливих умовах дозволяють на садовій ділянці одержати, досить води для питва й поливу грядок. Однак довго використовувати подібні колодязі складно, тому що згодом як правило, засмічується фільтр або висихає неглибокий водоносний шар.
    

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4160 | 30/05/2012 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус