ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Что такое Сальса?  
Кому не нужна астрология  
Антидепресанти й збільшення у вазі  
Сексуальна несумісність, чоловіків через це кидають частіше, чим жінок  
Маски для вій  
СТАТУТ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ  
Ідеальний стиль одягу ( як сховати недоліки фігури за допомогою одягу)  
Вибираємо чоловічий костюм  
Донецьк  
Правильний вибір і покупка насіння  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
теплиці   одяг   Сказ   СИСТЕМИ   посвідчення   href   роди   вина   флюктуация   особи   СИСТЕМИ,   OnPrint   шахта   геморой   принципи  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Правильний вибір і покупка насіння
Правильний вибір і покупка насіння
Гарний хазяїн підготовку насіння до нової весни починає ще з осені. За минуле літо він точно знає, що можна виростити на його земельних угіддях, який...


Гарний хазяїн підготовку насіння до нової весни починає ще з осені. За минуле літо він точно знає, що можна виростити на його земельних угіддях, яка врожайність різних сортів, які з них холодостійкі, які поспівають раніше й тому він має точну уяву про те, що конкретно він посадить навесні. Як правило, частина насіння, що полюбилися сортів овочів збирається з минулого врожаю, але чималу кількість їх доводиться купувати. Адже завжди хочеться виростити щось нове, можливо більш урожайне й смачне. Сучасний ринок пропонує насіння у величезних асортиментах. Тому що ж правильно вибрати й купити насіння?Де слід купувати насіння?
   Дуже часто від аматорів вирощувати дарунки природи на садово-городніх ділянках можна почути смутні історії про вкрай невдалий досвід вирощування овочів. Провиною цьому є неякісне насіння. Безумовно, на врожай у чималому ступені впливають метеорологічні умови, але вирішальне значення все-таки має саме якість насіння. А тому насіння слід купувати не на ринках у бабусь, а в спеціалізованих магазинах. Звичайно саме ці магазини мають постійні торговельні зв’язки з великими й надійними фірмами виробниками якісного насіння. Крім іншого ціни на насіння в магазинах найчастіше багато нижче цін в індивідуальних продавців. Магазин відповідає за проданий товар і в, випадку яких або претензій до його якості, зобов’язаний або замінити його, або повернути вартість товару. Чек на покупку насіння і впакування від них слід зберегти.
   Однак перш ніж збиратися в «похід» за насінням має сенс заглянути у свої «засіки» і подивитися, що в них уже є. Необхідно строго проаналізувати всі Ваші залишки насіння із минулих років, тоді Ви точно будете знати, що саме й у якій кількості потрібно купити для майбутніх весняних посадок. Обов’язково складіть список насіння усіх передбачуваних до посадки сортів. Урахуйте все: строки їх придатності, схожість, час висадження на розсаду й у ґрунт, строки дозрівання (супер ранні, ранні, середні й пізні сорти). Подивитеся на складений Вами список і, Ви легко зрозумієте, що й у яких кількостях варто купити.
   Не забудьте про щорічну появу зовсім нових гібридних сортів. Вартість їх завжди трохи Вище, але вони більш врожайні, стійкіше до хвороб, не так вимогливі до умов вирощування в них, як правило, більш високі смакові якості. Усі гібридні насіння перців, томатів, огірків, капусти мають маркування «F-1». Тому в рядку свого бюджету відведеного на покупку насіння овочів залишіть місце й для насіння-гібридів.
   Чи варто купувати все насіння за списком відразу? Якщо є сезонні знижки, безумовно,варто. А якщо їх немає, то має сенс попередньо походити по декільком магазинам і приціниться. В епоху «дикого ринку», у якому ми з Вами перебуваємо, ціни на товар того самого виробника в різних торговельних точках можуть відрізнятися й, іноді, у рази. При більших обсягах закупівель насіння такий «моніторинг» торговельних точок цілком можливо дозволить Вам одержати істотну економію коштів.
   На що звернути увагу при покупці насіння?
   Вибір виробника. Занадто великої уваги барвистому впакуванню насіння приділяти не слід. У першу чергу «придивитеся» до районування сортів насіння . По-перше, вони завжди дешевше «заїжджих», по-друге, найбільш пристосовані до можливих погодних сюрпризів і кліматичним умовам саме Вашого регіону, а виходить, вимагають меншого догляду й, часто, є більш урожайними. Адже для насіння, а в майбутньому й рослин з них вирослих, переїзд в іншу кліматичну зону це додатковий серйозний фактор, що сильно травмує. Якщо серед районованих сортів насіння Ви не зуміли знайти потрібного Вам, то слід звернути увагу на насіння відомих виробників і продавців («Російські насіння», «Гавриш», «Манул», «Седек», «Ланс» і багато інші, що завжди «на слуху»). Великі виробники дорожать своєю репутацією й брендом, а тому заради негайної вигоди своїм іменем ризикувати не будуть. Визначення строків придатності насіння. При покупці зверніть увагу на впакування. На будь-якому пакеті з насінням (барвистому або простому білому) обов’язково повинні бути присутнім у друкованому виді: назва культури й сорту, повне найменування фірми, її товарний знак, телефон, адреса, строк придатності насіння, номер партії, вага в грамах або кількість насіння у штуках. Строк придатності вказується з точністю до місяця. На простих паперових пакетиках строк придатності проставляється поруч із вказівкою сорту або на бічній крайці пакетика. На пакетах із фольги з барвистими малюнками ця інформація розташовується зі зворотної сторони, у верхній або нижній частинах: «строк.» або «придатний до…», далі випливає вказівка місяця й року, наприклад «Х 2012» (строк придатності минає в жовтні 2012 року).
   У деяких випадках додатково вказується дата фасування насіння, приміром, 09/00/2011 означає, що насіння були розфасовані в пакети у вересні 20011 року й можуть бути в продажі до зазначеного на цьому ж пакеті строку їх придатності. З досвіду фахівців з вирощування овочевої продукції – для посадки насіння в «віці» до року – найкращі.
   Крім того, на пакеті обов’язково повинен бути зазначений ДЕРЖСТАНДАРТ «Р 52171-2003», усі інші написи про «міжнародних стандартах», Остах, сертифікатах якості недійсні і є чинником, що вводять покупців в оману. Бажане щоб на пакеті була фотографія рослини, а також інформація з описом сортових якостей, рекомендацій з агротехніки, про строки посіву, висадження в ґрунт і збирання врожаю.
   Однак завжди слід пам’ятати, що хоча якісне насіння майже завжди дають набагато більший урожай, але якщо Ви не зумієте забезпечити оптимальні умови для вирощування розсади й, надалі, не здійсните правильний догляд за рослинами, то насіння не розкриє повною мірою закладений у них сортовий потенціал. Гарних Вам урожаїв!
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4722 | 30/05/2012 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус