ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як навчитися підтягуватися або ривок до досконалості  
Лілія - королева серед квітів  
Щодо стану договірно-правової бази двосторонніх українсько-китайських відносин в гуманітарній сфері  
Франція - країна модних тенденцій і тисячі визначних пам'яток  
Вишукані блюда французької кухні на вашому столі  
2 хвилини, які можуть урятувати відносини  
Дитинство за здоровий спосіб життя  
Тренинг «Услуги гостеприимства. Работа с клиентами»  
Яким повинен бути помічник по господарству  
ИНСТРУКЦИЯ по проведению инструктажей по охране труда на рабочем месте  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Arnold   групи   новини   чума   печінки   масаж   морі   жінок   засипати   стиль   капитал   intragup   Воно   подорожі   шкіри  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Зубна нитка
Зубна нитка
Зубна нитка. Хочеться детальніше зупинитися на такому важливому компоненті догляду за зубами, як зубна нитка. Прекрасно усвідомлюю, що читають цю статтю люди освічені, але в той же час точно відомо, що використання зубної...


Зубна ниткаХочеться детальніше зупинитися на такому важливому компоненті догляду за зубами, як зубна нитка. Прекрасно усвідомлюю, що читають цю статтю люди освічені, але в той же час точно відомо, що використання зубної нитки в нашій країні не знайшло достатнього застосування. Зв’язане це, швидше за все з тим, що не цілком усвідомлюється нами величезне значення, яке має застосування зубної нитки для здоров’я й збереження зубів. А в ідеалі, ви повинні були б користуватися зубною ниткою років з восьми (використовуйте цю інформацію для своїх дітей!).

зубна нитка

Важливість зубної нитки в тому, що вона, і тільки вона допомагає ефективно очистити міжзубні проміжки від залишків їжі. А саме там починаються захворювання ясен. Наліт формується головним чином на стику зубів і ясен, і між зубами. При чищенні щіткою очищається лише зовнішня й внутрішня лінія ясен, а зубна нитка видаляє наліт у проміжках між зубами, дістаючи до порожнини кишені ясен, де, найбільше, і розмножуються бактерії. Тому, щоденне використання зубної нитки - перша умова, що перешкоджає утвору зубного каменю, який веде до руйнування зубів.

Зубна нитка застосовується звичайно однократно - увечері, перед сном. Це оптимальний варіант, тому що кількість бактерій у роті росте протягом сну. Сутужніше всього змусити користуватися зубною ниткою, якщо ви не робили цього раніше. А сама маніпуляція очищення зубів з її допомогою досить проста - відривають від мотка нитку довжиною 30 см і намотують на обидва вказівних пальця, залишивши між ними кілька сантиметрів зубної нитки, а потім вставляють між зубами.

Бічна поверхня зуба обробляється рухами зубної нитки назад і вперед, повністю охоплюючи зуб і переміщаючись по зубу. Якщо при русі виникає легкий опір, нитка повинна легко переміщатися нагору й униз. Обережніше всього потрібно бути в поверхні ясен, щоб різким рухом не поранити її, хоча кровоточивість ясен може й виникнути при застосуванні зубної нитки. Це пройде через кілька днів, у міру вдосконалювання навичок.

І ви, і ваші близькі відразу помітять результат - якщо зубна нитка застосовується правильно, то з вилученим нальотом зникає й неприємний запах, не говорячи вже про карієс і захворювання ясен.

зубна нитка

Почавши використовувати зубну нитку, ви побачите, що на ринку є величезний вибір їх різних видів. Основа будь-якої зубної нитки - сотні найтонших ниточок, перекручених між собою.

Самі якісні зубні нитки роблять із натуральних шовкових ниток. Більш поширені вироби зі штучного волокна - ацетату, капрону або нейлону. Щоб вони не застрявали між зубами, їх покривають спеціальним полімером. Ви побачите, що зубні нитки бувають також - змазані, незмазані, круглі, плоскі, рельєфні, губчаті, ароматизовані, фторировані й т.п. Це все чудово, але краща зубна нитка повинна бути просто зручною й легкою в застосуванні. Найчастіше це плоска, змазана зубна нитка, яка найменше травмує сосочки ясен й добре очищає зуби, що щільно стикаються один з одним. А круглі, рельєфні й плетені зубні нитки більше підходять при більших проміжках між зубами.

Вощені нитки мають воскове покриття, яке не дає їм розволокнитися й рватися, що допомагає користуватися нею на самому початку. Зате не вощені нитки тонше, легше проходять через щільні контакти зубів, і мають кращі властивості, що очищають. Це вибір для тих, хто вже має великий стаж у догляді за порожниною рота за допомогою зубної нитки. Для посилення захисного ефекту сучасні зубні нитки можуть бути просочені фторидами й іншими речовинами, які зміцнюють емаль зуба й дають кращий профілактичний ефект.

І все-таки, незважаючи на простоту, використання зубної нитки, як і багато інших питань, вимагає консультації лікаря-стоматолога, тому що є ряд захворювань, при яких зубною ниткою користуватися не варто. Наприклад, при активному парадонтозі або парадонтиті ваші благі зусилля можуть закінчитися кровотечею, а при каріозних порожнинах привести до травми зуба або ж ушкодити мости й коронки.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3962 | 28/04/2012 Медицина та здоров'я - Різні питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус