ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Всемирно знаменитый герой Халк - один из популярных персонажей мультсериалов фирмы Marvel  
Дієта перед побаченням  
Я всегда с собой беру видеокамеру!  
Жертви SEO  
Щоб діти не боліли навесні  
Біомеханічна стимуляція  
Гармонія  
ДОГОВОР на изготовление мебельных изделий  
Налоговые правоотношения  
Кращі дієти зими. Худни із задоволенням!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
br-1180   пальто   дискалькуляція   тиждень   трахеїт   природа   конфликтов   фікус   вирахувати   Річки   ПАПУГА   самому   пользование   дитяче   накладна   безопасность  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Головний біль у чоловіків з горіховими очами
Головний біль у чоловіків з горіховими очами
Будь-яким болем частіше страждають жінки, але виявляється, бувають і виключення. Це – пучковий або на англійський манер кластер ний головний біль (Claster 0 пучок англ.яз.). На 5-6 пацієнтів чоловічої статі доводиться всього 1жінок...


Будь-яким болем частіше страждають жінки, але виявляється, бувають і виключення. Це – пучковий або на англійський манер кластер ний головний біль (Claster – пучок англ.яз.). На 5-6 пацієнтів чоловічої статі доводиться всього 1 жінка.   Хвороба тече по життю пучками, за якими ідуть періоди повного здоров’я. Болючий період, або, так званий «пучок», у більшості пацієнтів має тривалість від 4 тижнів до 2-3 місяців. За болючим періодом випливає світлий проміжок (ремісія). 

На початку захворювання загострення виникають, як правило, в одну й ту же пору року, найчастіше навесні або восени; пізніше сезонність може втрачатися. Болючий пучок може провокуватися порушенням звичного добового ритму, наприклад, недоліком нічного сну або зміною часових поясів. У період болючого пучка атаки можуть виникати після приймання алкоголю або інших судинорозширювальних, наприклад, нітрогліцерину або гістаміну. 

Інтенсивність болю вкрай високий, його називають також «суїцидульним», тому що відомі спроби суїциду під час нападу. Він звичайно описується в таких термінах як «свердлувальний», «, що рве», або «пекучий»; пацієнти повідомляють про «відчуття видавлювання газу» або про «розпеченій голці, уткнутої в око».

Головний біль настільки болісний, що,  пацієнти  під час нападу не можуть перебувати в спокої; у більшості спостерігається виражене рухове порушення й ажитація. Деякі пацієнти здавлюють хворобливу область рукою для полегшення болю, інші накладають лід або, навпаки, теплу пов’язку на область ураженого ока. Багато  намагаються ізолюватися від членів родини під час нападу, залишають будинок і гуляють на свіжім повітрі до закінчення атаки.

Типовою характеристикою кластер - головного болю є: сльозотеча й почервоніння ока на стороні болю, закладення відповідної половини носа, рідше пітливість болючої половини обличчя, набряклість віка.

Атаки пучкового болю мають середню тривалість 45-90 хв. і виникають, у середньому, із частотою 1-3 рази в добу. Цей головний біль називають також будильником, тому що він може як будильник будити нещасного серед ночі в один й той те час. Як правило, напад починається через 90 хвилин  від моменту засипання.

Легендарними є зовнішній вигляд і психологічні особливості пацієнтів. Пацієнти, що страждають пучковим болем, нерідко мають атлетичну статуру, курять тютюн і часто вживають алкоголь. Їхнє обличчя з очами горіхового кольору, глибокими мімічними зморшками, стовщеною шкірою із множинними судинними зірочками  нагадує «обличчя лева». Зовнішній вигляд повністю протилежний емоційно-особистісним особливостям. За зовні мужнім виглядом нерідко ховається чутливість, нерішучість, схильність до тривоги й ажитації, потреба в психологічній підтримці з боку близьких— «серце миші».

Донедавна не існувало адекватних способів лікування. Приймання звичайних анальгетиків зовсім пошук. У клініці Головного болю імені академіка Олександра Вейна накопичений великий досвід допомоги пацієнтам, що страждають рідкою, але вкрай болісним головним болем. 

Пацієнти повинні знати, що їхнє захворювання, незважаючи на  повторювані жорстокі  болі, є доброякісним і не загрожує їхньому життю; по можливості, уникати різкої зміни біологічних ритмів: добовий графік роботи, нічні чергування, зміна кліматичних поясів. Під час болючого періоду несприятливим є  як недосипання, так і пообідній сон, який може провокувати атаки, а також важливо повністю виключити приймання алкоголю.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3783 | 06/04/2012 Медицина та здоров'я - Корисні поради

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус