ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Найпростіший шлях до ідеальної фігури  
Чай з молоком - повертаємо стрункість смачно  
Натуральні засоби підвищення потенції  
Правила по технике безопасности при работе газового устройства в котельной.  
Покупка жилой недвижимости в Подмосковье - как быстро найти нужный вариант  
Чим можна обрадувати малюка? Не тільки новою іграшкою!  
6 щаблів рятування від свекрухи  
Печать фото на документы в Киеве: быстро и красиво.  
Щеплення дитини. Види щеплень, побічні дії, та переваги.  
Рецепти з кавуном  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
відносини   колючі   Twitter   дитячі   свет   онлайн   залоза   управління   видалення   стиль   роль   гідроакумулятор   склад   жіночі   вино  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сутулість
Сутулість
Сутулість ніколи не красить людину, ні чоловіка, ні жінку. Сутула людина виглядає значно старше свого віку. А починається сутулість, як правило, зі шкільних років, коли малорухливий спосіб життя, неправильне...


Сутулість ніколи не красить людину, ні чоловіка, ні жінку. Сутула людина виглядає значно старше свого віку. А починається сутулість, як правило, зі шкільних років, коли малорухливий спосіб життя, неправильне сидіння за партою й непевність у собі поступово переходить у звичку горбитися й опускати плечі.

Постава і її порушення

Постава характеризує загальний тонус, розвиток і тренованість м’язів, функціональний стан центральної й периферичної нервової системи, дозволяє судити про вплив на людину її звичок, способу життя й професії. Правильна постава характеризує положення тіла, при якім м’яза спини майже не напружені, а внутрішні органи працюють синхронно й правильно. Спина при правильній поставі пряма, голова піднята, (людина дивиться вперед і злегка нагору), плечі, лопатки й сідниці симетричні по обидва боки, груди трохи висуваються вперед, живіт втягнуть, коліна випрямлені. Постава багато в чому залежить від настрою людини: гарний настрій випрямляє хребет і піднімає голову, поганий – змушує опускати голову й плечі, горбити спину.

Якщо людина веде малорухливий спосіб життя, м’язи втрачають свою силу й не можуть утримувати хребет у прямім положенні. Це приводить до того, що людей починає горбитися, то спина його стає круглою, у жінок це приховує й псує форму грудей, у чоловіків створює враження млявості й слабості. Після сорока років від неправильної постави починають страждати й внутрішні органі: стискуються легені, порушується ритм подиху, що у свою чергу позначається на серцево-судинній системі. Поступово формуються зміни в хребті.

Порушення постави найчастіше формуються в шкільному віці, коли дитина починає тривалий час проводити за партою. Профілактикою порушень постави є правильне харчування, заняття гімнастикою й відсутність стресів.

Що таке сутулість і її прояви

Сутулість або функціональний кіфоз – це скривлення хребта в переднє-задньому напрямку без зміни самих хребців. Наш хребет має природні вигини: грудний кіфоз (вигин опуклістю назад) і поперековий лордоз (вигин опуклістю наперед).

Якщо м’язи спини не можуть добре підтримувати хребет, то грудний кіфоз і одночасно поперековий лордоз збільшуються, і з’являється типовий зовнішній вигляд сутулої людини: підняті плечі, опущена голова, кругла спина, що виступають назад, що відстають від грудної клітки (крилоподібні) лопатки, опуклий живіт. Особливо швидко розвивається сутулість під час активного росту дитини в підлітковому віці, тому, помітивши, що дитина сутулиться, необхідно показати його ортопедові.

Якщо сутулість вчасно не відкоригувати, то спочатку з’являються зміни в м’язах, а потім процес перейде на хребет. Міжхребетні диски, розташовані між окремими хребцями, при круглій спині здавлюються, втрачають свою форму, поверхня їх стирається, що сприяє здавлюванню спинномозкових нервів, появі головного болю, хворій у спині й попереку, порушенню зору і так далі.

Діагностика сутулості

Для того, щоб призначити правильне лікування, насамперед, необхідно відрізнити сутулість від дійсного кіфозу зі зміною хребців. Але на око це можна визначити, змусивши людину випрямитися (наприклад, біля стінки, притулившись до неї потилицею, лопатками, сідницями й п’ятами) або лягти на плоску горизонтальну поверхню. Якщо скривлення хребта зникне, то це говорить про те, що зміни носять функціональний, тобто поправний характер.

У кожному разі перед лікуванням сутулості проводиться рентгенографія хребта. При необхідності характер зміни хребта уточнюється за допомогою магнітно-резонансної (МРТ) або комп’ютерної (КТ) томографії.

Лікування сутулості

При функціональному кіфозі (сутулості), насамперед, необхідно зміцнювати м’язи спини - для цього розроблені спеціальні вправи й правила стояння, сидіння й ходьби. Дотримуватися цих правила повинні неухильно – тільки так у людини (а особливо в дитини) виробиться звичка правильної постави. Крім корегувальної гімнастики рекомендується займатися плаванням, танцями й іншими видами занять, що зміцнюють м’язи спини й формуючими правильну поставу.

Якщо сутулість спостерігається протягом декількох років, то призначають масаж м’язів спини, курси мануальної терапії, фізіотерапевтичні процедури. Дуже важливо правильно облаштувати постіль – це дозволить м’язам спини максимально розслаблюватися під час сну. Постіль не повинна бути занадто м’якою, краще, якщо матрац буде повторювати фізіологічні вигини хребта (ортопедичний матрац), а подушка буде низкою й плоскою (голова не повинна високо підніматися).

У деяких випадках ортопед призначає носіння спеціальних корсетів для виправлення постави. Але застосовувати їх самим не рекомендується, тому що тривале безконтрольне використання корсетів може приводити до ослаблення м’язів спини, що ще більш збільшить положення.

Порушення постави найкраще виправляти в дитинстві, коли ще не сформувалися зміни з боку хребта.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5569 | 30/03/2012 Медицина та здоров'я - Корисні поради

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус