ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Вам теж цікаво, як перевірити екологічний стан приміщення та якість продуктів харчування?  
Дієта для плоского живота  
Комплекс для сідниць 18 - 30 років  
ДОГОВОР комиссии  
10 інгредієнтів гарного сексу  
Голодомор: Україна пам’ятає  
Студентові на замітку кращі міжнародні програми  
SEF 2018 Kyiv представить тренди, що змінюють світ та визначить найкращі проекти 2018 р. у сфері сталої енергетики  
8 способів гойдатися з посмішкою  
Китайсько-пакистанські відносини  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
синтетичні   Хилис   міфи   холера   трудові   веб-сайт   HTML   організації   салон   Освещение   року   причини   социальная   оптимізація   google  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вивих плеча
Вивих плеча
Вивихи в результаті травми зустрічаються нерідко й найчастішим серед них ( до 50% усіх випадків травматичних вивихів) є вивих плеча. Такий великий відсоток вивихів плеча обумовлений особливостями будови плечового ...


Вивихи в результаті травми зустрічаються нерідко й найчастішим серед них ( до 50% усіх випадків травматичних вивихів) є вивих плеча. Такий великий відсоток вивихів плеча обумовлений особливостями будови плечового суглоба, кістки якого навіть при відносно невеликій травмі можуть вийти за межі фізіологічної рухливості.

Що таке вивих і причини виникнення вивиху плеча

Вивих – цей стійкий зсув суглобних кінців кісток, що утворюють суглоб, за межі їх фізіологічної рухливості, що приводить до порушення роботи суглоба. Вивихи бувають повні (з повною втратою зіткнення суглобних поверхонь) і неповні (із частковою втратою зіткнення). Вивихнутою вважається периферична кістка, за назвою якої позначається вивих. Так, при вивиху в плечовому суглобі говорять про вивих плеча.

Через виникнення вивихи розділяються на травматичні, звичні (іноді розвиваються після первинного вивиху при неправильно або несвоєчасно наданій допомозі), уроджені (результат неправильного внутрішньоутробного розвитку) і патологічні (виникаючі при різних захворюваннях суглобів, які приводять до зміни суглобних поверхонь кісток).

Травматичні вивихи плеча

Травматичні вивихи плеча зустрічаються набагато частіше інших вивихів через те, що плечовий суглоб має різко виражену невідповідність між поверхнями кісток, що утворюють суглоб: між величиною й формою голівки плечової кістки й суглобною поверхнею лопатки. Виникнення травматичного вивиху плеча найчастіше пов’язане з непрямою травмою або швидким сильним насильницьким рухом у суглобі.

Травматичний вивих, як правило, супроводжується розривом капсули суглоба на великому протязі, ушкодженням м’язів і зв’язувань у вигляді надривів і розтягань, внутрішньо суглобним крововиливом, відривом м’язів, зв’язувань і кісток. Можуть ушкоджуватися також нерви й кровоносні судини. Усе це супроводжується сильним болем і може надалі дати ускладнення у вигляді артрозу - розростання сполучної тканини в суглобі з обмеженням його функції.

Залежно від часу, що пройшов з моменту травми, вивихи плеча ділять на свіжі (з моменту травми пройшло не більш 3-х днів), несвіжі ( до 3-4 тижнів) і застарілі (більш місяця), а залежно від стану шкірних покривів на закриті й відкриті.

При вивиху голівка плеча може зміститися наперед, назад або донизу від суглобної западини, тому розділяють передні ( найчастіші), задні й нижні вивихи.

Ознаки травматичного вивиху плеча

Вивих плеча завжди супроводжується сильним болем і повним порушенням роботи руки. Голова постраждалого звичайно нахилена вниз і повернена в ушкоджену сторону, надпліччя опущене, здоровою рукою він підтримує травмовану руку. Постраждала рука звичайно зігнута в ліктьовому суглобі, відведена убік (її неможливо привести до тулуба) і виглядає довше, чим здорова. Рухи в травмованій руці різко порушені, потерпілий не може торкнутися пальцями цієї руки свого живота. При спробі іншої особи підняти або відвести убік травмовану руку, з’являється пружний опір. М’язи, що оточують плечовий суглоб, напружені.

Що вийшла із суглоба голівка плечової кістки може здавлювати кровоносні судини й нерви, що у свою чергу викличе зміни кольору шкіри (блідість або синюшність), особливо в області пальців ушкодженої руки, ослаблення або відсутність пульсу в традиційнім місці виміру (на зап’ястя, нижче великого пальця), різні порушення чутливості в цій області.

Контури плечового суглоба, замість округлих у нормі, сплощені. При обмацуванні руки голівка плечової кістки в суглобній западині лопатки відсутня, зміщаючись уперед, назад або вниз.

Надання першої допомоги при вивиху плеча

При підозрі на вивих плеча в жодному разі не можна вправляти вивих самостійно, це може привести до додаткових травм: ушкодженню й навіть перелому кістки, ушкодженню кровоносних судин, нервів і м’яких тканин.

Необхідно зафіксувати руку в тому положенні, у якім вона перебуває, прикласти до області суглоба холод, якщо на поверхні шкіри є відкрита рана, то на неї краще накласти стерильну пов’язку, а потім якнайшвидше доставити потерпілого в травмпункт. Зафіксувати руку можна за допомогою будь-якого підручного матеріалу, додавши йому форму косинки (трикутника) і закріпивши на шиї.

Діагностика й лікування травматичних вивихів плеча

Діагноз вивиху плеча можливо поставити безпосередньо після огляду, підтверджується він при рентгенологічнім обстеженні.

Вправляння вивихнутого плеча проводиться лікарем під загальним або місцевим знеболюванням. Існує багато способів вправляння плеча ( Гіппократа-Купера, Кохера, Джанелідзе й інші) – усі їх може виконувати тільки лікар. Після вправляння вивиху роблять повторний рентгенівський знімок, щоб переконатися, що вивих вправлений, і на травмовану кінцівку накладають на 2-3 тижні гіпсову пов’язку, що фіксує руку до грудної клітки. Через тиждень призначають лікувальну гімнастику, масаж і фізіотерапевтичні процедури. Робота суглоба відновлюється через 1-1,5 місяця. Займатися важкою фізичною працею й піднімати ваги не рекомендується протягом трьох місяців.

Вивих плеча – це серйозна травма, тому потерпілого потрібно якнайшвидше доставити до травматолога.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8870 | 30/03/2012 Медицина та здоров'я - Корисні поради

Ссылка на статью:


Комментарий
    Гость18:05 02-10-2014    
привіт
    Гость09:39 03-04-2012    
мій чоловік каже що в мене вивих що якась кість вийшла на 2 см
    Гость09:37 03-04-2012    
а чи можна вивихнути плече потянувшись


Страница: 1

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус