ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як приручити й навчити птаха спілкуванню з людиною. Перші кроки.  
Дитинство за здоровий спосіб життя  
Майстри «двохколісних коней» підкорили Хорол  
Спортивні тренажери  
Тайная сторона детских болезней  
Пляжный отдых на островах Италии (Сицилия, Сардиния, Капри)  
Китайсько-пакистанські відносини  
Освіта заважає Британкам народжувати  
Сервіси поширення Прес-релізів – чому для компанії важливо бути в новинах  
У пошуках північного сяйва  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
одежда   туляремия   додаток   організації   управління   прибуток   легенів   одяг   ТЮТЮНОВИХ   статті   форма   Страхование   коригуванн   лате   помощь  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кокцигодинія
Кокцигодинія
Кокцигодинія вперше була описана ще в 1859 році, з тих пір пройшло півтора сторіччя, але не можна сказати, що причини виникнення цього болючого синдрому повністю вивчені. Найчастішими причинами хворій в області куприка...


Кокцигодинія вперше була описана ще в 1859 році, з тих пір пройшло півтора сторіччя, але не можна сказати, що причини виникнення цього болючого синдрому повністю вивчені. Найчастішими причинами хворій в області куприка є травми і їх наслідки, які можуть турбувати людину багато років. Але є й інші, не менш значимі причини.

Що таке кокцигодинія й причини її появи

Кокцигодинія – це болючий синдром, що проявляється нападе подібно виникаючими або постійними болями в області куприка й заднього проходу. У зв’язку з анатомічними особливостями будови розташованих поблизу від цієї області органів кокцигодинія частіше зустрічається в жінок. Вік хворих може бути самим різним, але найчастіше – від 40 до 60 років.

Кокцигодинія розділяється на властиво кокцигодинію (болі в області куприка, вони частіше виникають після травми) і болючий синдром в області прямої кишки й заднього проходу, який часто виникає без видимої причини й може бути пов’язаний із захворюваннями нервів і м’яких тканин або з особливостями психіки хворого.

Причини кокцигодинії можуть бути різними, але найчастіше поява її пов’язане із захворюваннями або травмами крижових або куприкових нервових сплетень. Кокцигодинія, що виникає після травми (падіння на куприк, удар по ньому або об твердий предмет) в одних випадках обумовлена зсувом або вивихом куприка, в інших – формуванням фляків у навколишніх м’яких тканинах, міозитом прилягаючих м’язів, які нерідко супроводжуються зсувом або вивихом куприка. Характерною рисою посттравматичної кокцигодинії є те, що травма могла бути задовго до появи хворій, тому пацієнт часто забуває про неї й не зв’язує появу болю із травмою.

До інших причин виникнення кокцигодинії ставляться захворювання нервів і м’язів в області промежини, опущення промежини (часто це виникає після пологів), рубцеві зміни в області заднього проходу, як результат перенесених операцій, запори й поноси, які приводять до тривалого сидіння в туалеті й звичному опущенню промежини, звичка постійно сидіти на чомусь м’якому і так далі.

Як проявляється кокцигодинія

Основною ознакою кокцигодинії є біль в області куприка або в області заднього проходу. Іноді болить відразу в обох місцях. Біль може бути постійним або виникати раптово, він підсилюється в положенні сидячи або в момент уставання, часто віддає в промежину, сідничну область і на внутрішню поверхню стегна – це болі, обмежені межами поширення куприкового сплетення (іноді хворий утрудняється у визначенні місця виникнення болю). Біль часто виникає вночі, може носити різкий, що коле або ниючий, тупий характер, тривалість болю може бути різною, він може пройти самостійно або після приймання знеболюючих засобів. Хворих також може турбувати почуття ваги або постійного дискомфорту в області куприка.

Часто під час нападів болю з’являються блідість шкіри й підвищена пітливість – це ознака того, що реагує вегетативна нервова система, що іннервує кровоносні судини, - у відповідь на біль кровоносні судини спазмуються (стискуються).

Діагностика кокцигодинії

Для того щоб поставити діагноз кокцигодинії, необхідно повністю обстежувати хворого й виключити захворювання, які також можуть викликати болі в цій області (геморой, тріщина заднього проходу, запальний процес у жировій клітковині, що оточує пряму кишку, захворювання хребта, запалення сідничного нерва, різні гінекологічні захворювання і так далі). Обов’язкові консультації гінеколога, уролога й невропатолога.

Пальцеве дослідження прямої кишки часто дозволяє виявити або припустити причину захворювання вже в кабінеті лікаря. Для постановки діагнозу проводять ультразвукові дослідження черевної порожнини, рентгенографію хребта (виявляються травми й захворювання хребта, які могли викликати біль) і прямої кишки (іригографію – виявляються пухлини й різні зміни в стінці прямої кишки). Проводиться також огляд слизуватої оболонки прямої кишки за допомогою спеціальної апаратури – ректороманоскопія, що часто дозволяє виявити захворювання, які неможливо виявити при інших видах обстеження, у тому числі невеликі пухлини.

Лікування кокцигодинії

Лікування кокцигодинії залежить від причини її виникнення, але є й загальні принципи консервативної терапії, вони містять у собі великий обсяг фізіотерапевтичних процедур: електролікування із уведенням електрода в пряму кишку, ультразвук зі знеболюючою сумішшю або із глюкокортикоїдними гормонами (наприклад, з гідрокортизоном), парафінові аплікації, озокерит, лікувальні брудни, підводне витягування і так далі.

При сильних болях хворим призначають новокаїнові блокади (уведення розчинів новокаїну в області нервових сплетень), масаж м’язів прямої кишки. З успіхом застосовується метод впливу на біологічно активні крапки, розташовані на шкірі (рефлексі терапія).

Оперативне лікування поводиться тільки при переломі або вивиху куприка.

Результат лікування багато в чому залежить від того, наскільки правильно була виявлена причина захворювання. Тому хворим рекомендується звертатися до лікаря відразу ж після появи хворій – це збільшить шанси правильної постановки діагнозу й лікування, а виходить, і видужання.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4797 | 30/03/2012 Медицина та здоров'я - Хвороби

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус