ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Особливості розвитку й вибору іграшки для дитини на першому році життя  
ДОГОВОР ПЕРЕВОЗКИ  
Рецепти з кабачками  
Рациональное питание рожениц и современные подходы к грудному вскармливанию грудного ребенка  
Договір реалізації  
Міжхребетна грижа живемо, боремося, перемагаємо!  
Які заходи почати, щоб поправитися  
Выбираем холодильник для дома  
Омани про електричні чайники  
Герань у народній медицині  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Яндекс   засіб,   безпеки   ДВС-синдром   зробити   державної   спид   геркулес   вагітність   доріжка   норматив   Сказ   Сима   недоліки.   статусу  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Рибофлавін
Рибофлавін
Вітаміни - це біологічно активні речовини, що втримуються в їжі в дуже малих кількостях. Вітаміни регулюють обмінні процеси в організмі, без їхньої участі не проходить жодна біохімічна реакція в організмі людини...


Вітаміни – це біологічно активні речовини, що втримуються в їжі в дуже малих кількостях. Вітаміни регулюють обмінні процеси в організмі, без їхньої участі не проходить жодна біохімічна реакція в організмі людини, тому вони називаються також регуляторними речовинами. Більшість вітамінів у невеликих кількостях виробляються в кишечнику людини, але цього недостатньо, вони повинні надходити й з їжею.

Що таке рибофлавін і його роль в обміні речовин

Рибофлавін (вітамін В2, лактофлавін, вітамін G, овофлавін, люмінофлавін, урофлавін, гепатофлавін) – це водорозчинний вітамін групи В. Його біологічна роль полягає в тому, що він бере участь у побудові флавонових коферментів, що входять до складу окисно-відновних ферментів (флавони протеїдів), які беруть активну участь в окисненні жирних кислот і інших не менш важливих біохімічних процесах.

Флавінові ферменти займають одне із центральних місць у процесі енергетичного (вуглеводного) обміну, у білковому обміні, підтримує й нормалізує функції нервової, травної, серцево-судинної систем, бере участь у кровотворенні (сприяє підвищенню в крові рівня вмісту гемоглобіну), входить до складу зорового пурпуру, що захищає сітківку ока від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. У медицині препарати рибофлавіну використовуються як лікарський засіб.

В організмі людини рибофлавін зустрічається у вільній формі й у вигляді коферментів ( тобто входять до складу ферментів – речовин, у багато разів прискорювальних усі біохімічні реакції в організмі). Разом вони становлять загальний рибофлавін. Вільний рибофлавін в організмі людини втримується в сітківці ока, у молоці й у сечі.

Добова потреба у вітаміні В2 для дорослих становить 1,9 – 3 мг. При вступі в організм із їжею рибофлавін швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті й надходить у кров, звідки – у тканини, де розподіляється нерівномірно: найбільше його в серцевому м’язі, печінці й нирках. Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту гальмують процес усмоктування рибофлавіну в кров. Він здатний проникати через плацентарний бар’єр і виділяється із грудним молоком. Виводиться з організму нирками.

Ознаки недоліку рибофлавіну в організмі людини

Недолік рибофлавіну викликає зміни з боку багатьох органів і систем організму. Цей стан називається арібофлавіноз і характеризується поразкою шкіри, слизуватих оболонок рота, органів зору, нервової системи й інших. Причиною захворювання може бути недолік рибофлавіну в їжі, але частіше арібофламіноз є наслідком порушення усмоктування або засвоєння рибофлавіну.

Ранніми ознаками захворювання є поразки слизуватої оболонки в кутах рота – шкіра в цій області червоніє, покривається скоринками. Відзначається також різке почервоніння червоної облямівки губ, поява на них вертикальних тріщин. Поверхня язика спочатку стає зернистою через збільшення сосочків, а потім згладженою, блискучою, пурпурного кольору. Хворі відчувають біль і печіння в області язика, особливо, при прийманні їжі. Надалі виникають зміни шкіри в області крил носа, вік й вушних раковин з м’яким лущенням, зроговіння вивідних проток сальних залоз («акуляча шкіра»), сухий сверблячий дерматит кистей рук, статевих органів і заднього проходу.

Поразка очей супроводжується кон’юнктивітом, порушенням адаптації зору в темряві, світлобоязню, сльозотечею, різзю й печінням в очах. Виникають порушення кровотворення – недолік гемоглобіну в еритроцитах (гіпохромна анемія). З боку нервової системи недолік рибофлавіну виражається в апатії, головних болях, порушення чутливості (наприклад, появі почуття печіння в стопах ніг), порушеннях ходи, іноді – у появі судорог. Недолік рибофлавіну негативно позначається також на стані імунітету.

Рибофлавін необхідний для нормального розвитку плода. При недоліку його в харчуванні вагітних жінок спостерігалося не до виношення плода й пологи мертвим плодом. Ці явища відзначалися також, якщо в харчуванні жінок до вагітності був недолік рибофлавіну. Виникнення тріщин сосків в, що годують жінок також часто пов’язане з дефіцитом рибофлавіну в організмі.

Плин арібофлавіноза хронічне, із загостреннями у весняні місяці. Нерідко це захворювання супроводжується недостатністю інших вітамінів групи В: вітаміну В6, нікотинової кислоти й інших.

Як заповнити недолік рибофлавіну

Основними джерелами рибофлавіну в харчуванні людини є молоко й молочні продукти, які забезпечують половину добової потреби людини в цьому вітаміні. Крім того, рибофлавін утримується в печінці, нирках, яйцях, зелених овочах (зеленому горошку, шпинаті, кольоровій капусті), гречаній крупі, пивних дріжджах.

При арібофлавінозі рибофлавін призначають у вигляді лікарських препаратів (таблеток або розчину для ін’єкцій). Крім того, він входить до складу вітамінно-мінеральних комплексів, які рекомендується приймати із профілактичною метою як загально зміцнювальний засіб.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5529 | 30/03/2012 Медицина та здоров'я - Профілактика хвороб

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус