ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Грудне молоко необхідне маляті  
Сказка по новому сценарию - Рампунцель: запутанная история, на веб-портале Rapunzelmultik.Ru  
Закупка пищевых продуктов  
Зубні імплантати, консультування й розрахунок вартості  
Разновидности дверных конструкций. Как найти оптимальную дверь для квартиры  
Как выбрать стол и стулья для офиса  
Шумоміри DELTA OHM  
10місць на планеті, де вас можуть з’їсти  
Вибираємо поліпропіленові труби: корисні поради  
Як навчитися швидко готувати їжу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Життя   Сервис   задачи   прибуток   співробітництво   определяется   флюктуация   пальто   болезням   залоза   коляски   онлайн   жіночі   рилейшнз   доріжка  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Лялька для дівчинки
Лялька для дівчинки
На початку це лялька-дитина, яку Маша, зовсім ще крихітна доня няньчить, укладає спати, катає в колясці. Потім лялька стає для дівчинки головною охоронницею секретів, утішницею, подругою й навіть сестрою...


Через деякий час фавориткою виявляється лялька-красуня, довгонога модель із безліччю вбрань і аксесуарів. Одна лялька тіснить іншу, уступаючи потім місце наступній, кожна дівчинка створює свою лялькову історію, віддаючи перевагу цій іграшці, починаючи з 6 місяців аж до 6-8 років.

Мабуть, сьогодні можна знайти ляльок на будь-який смак і вік. По тому якій ляльці віддає перевагу зараз Ваше маля, по тій ролі, яка їй призначена, Ви, зможете більше довідатися про інтереси й потреби доньки. Спостерігаючи за дитячою грою, ми - дорослі напевно згадаємо й про свою улюблену ляльку, яка довгий час була нашим кращим другом. Таке "занурення" у власне дитинство подарує нам радість і особливу емоційну близькість із дитиною. До речі, ляльки, що дісталися від мами або бабусі займуть особливе місце в ляльковому світі дівчинки. Лялька - універсальна іграшка, що існує вже протягом багатьох століть, вона видозмінювалася, але не змінила свого основного завдання - бути альтерего, другим Я, своєї маленької господарки.


   

Перші ігри

Для маляти до року гарна ганчіркова лялька з ніжного, бархатистого матеріалу. Її тільце м’яке й легке, що дозволяє малю без труда з нею маніпулювати. Малюк може її стискати в ручках, трясти, покусувати, вона повинна бути стійка до всіх проб, яскрава, із круглоим обличчям, що посміхається, вона частіше інших іграшок привертає увагу й інтерес дитини. Близько 18 місяців з’являється гра-імітація, маля заколисує ляльку, накриває ковдрочкою, підносить до її рота ложечку. Але така гра ще не цілком осмислена, у дитини поки немає уявлення, плану " про що" буде гра, вона проста й без сюжету. Повторюючи з лялькою всі ті дії, які зазвичай роблять із ним, коли його укладають спати, годують або купають, дитина починає краще усвідомлювати себе, він як би бачить себе з боку. Граючи, дитина копіює модель поведінки властиву його мамі у відносинах з ним, але його дії трохи механічні, вона поки не одушевляє ляльку.


   

 

У цьому віці малята люблять одягати й роздягати ляльок. Їх дуже залучає метушня з одягом, тому в іграшковому арсеналі дитини повинна з’явиться лялька з деякою кількістю речей, що легко знімаються. Роздягання, звичайно, дається значно легше, потім, юний стиліст буде зосереджено сопіти, намагатися натягнути одежинки, часом плутаючись у їхньому призначенні, звичайно без допомоги дорослих тут не обійтися.


   

" Як мама"

Приблизно до трьох років хлопчики можуть грати в ляльки нарівні з дівчинками, одержуючи від цього масу задоволення. Всупереч існуючій думці ці ігри не відхиляють їх статеву ідентифікацію, тому не варто обмежувати іграшковий репертуар хлопчика одними машинками. Дівчинки ж у грі в ляльки примірять на себе ролі як майбутньої мами, так і майбутньої жінки, з усіма атрибутами жіночності.


   

" Ні, Катя, так робити не можна, подивися, ти вся забруднилася, їж більш акуратно" - трирічна Даша щосили зайнята вихованням своєї ляльки. Брови нахмурені, кулачки в боки, вона грізно проголошує: "Яка ж ти неслухняна, вічно все робиш без попиту!" Потім вираження обличчя змінюється й вона ніжно басить: " А тепер іди до тата". Через гру маленька дівчинка ідентифікується з мамою, копіюючи й засвоюючи властиві жінкам риси. Тому не дивуйтеся одного разу почувши: "Донечка лягай спати, дай-ка я спробую твоє чоло. Ой, ти дуже гаряча, ти занедужала й не підеш завтра в дитячий садок". Дочка повторює Ваші слова, вимовлені якийсь час назад. Приміряючи на себе роль мами вона не тільки одержує соціальні навички, але й почасти компенсує своє залежне від дорослих положення, затверджуючи свою перевагу над лялькою-дочкою.


   

 

Граючи дитина виражає свої почуття, свої, часом сховані від очей дорослих, потреби, своє відношення до тієї або іншої життєвої ситуації. Саме тому ляльки можуть використовуватися в терапії, і як детектор неблагополуччя, і як засіб, за допомогою якого дитина може повідати про свої складності. Поява в родині ще однієї дитини, сварка батьків, складності в спілкуванні з іншими дітьми - лялька допоможе розповісти дитині про те як вона переживає ці ситуації, і на скільки з ними справляється. А також може стати утішницею й хоронителем секретів. Тому ляльки залучають не тільки дівчинок, але й хлопчиків.


   

Дещо пізніше в життя дівчинки ввійдуть ляльки- манекенниці, довгоногі красуні з ідеальною фігурою й прекрасним волоссям. Такі ляльки дозволяють ідентифікуватися не стільки з материнським, скільки з жіночим початком. Після трьох років маленькі принцеси прагнуть звертати на себе увагу, викликати замилування, вчаться кокетувати й уже щосили стурбовані своїм гардеробом. Дівчинки придумують своїм лялькам вбрання й зачіски, готовлячи їх до приходу гостей або поїздці на бал. Вони примірять на ляльок різні професії й заняття: лікаря, вчителя, співачки. За допомогою гри втілюються самі заповітні мрії, дівчинка уявляє себе учасницею прекрасного, легкого й безтурботного життя, яке ведуть усмішливі, виряджені красуні-ляльки.

 


   

Але мало помалу дівчинки розлучаються зі своїми улюбленицями, забирають їх у коробки або віддають молодшим сестрам. Жорстока доля всіх ляльок. Але, одного разу вони стануть мамами, колишні почуття відродяться й будуть із любов’ю піднесені дочкам.


   

Яку ж усі таки ляльку вибрати для свого маляти?

Відповідь проста: дозвольте дитині зробити вільний вибір, що відповідає його потребам. Незалежно від дизайну лялька виконує свої численні функції, завжди залишаючись на вершині хіт-параду іграшок для дівчинок.

До одного року ви можете запропонувати своєму маляті ганчіркову ляльку, невеликого розміру, яскраву, з усміхненим обличчям. Вона повинна бути м’якою й легкою, щоб дитині було зручно втримувати її в ручках.

Близько дух років. Лялька-Дитина, яку можна мити, з кінцівками, що гнуться, одягом, що легко знімається. Вона прекрасно підійде не тільки для ігор, але й для купання у ванній кімнаті.


   

У три роки буде доречна лялька, що виглядає як справжня дівчинка, з волоссям й багатим гардеробом.

 

До чотирьох років Ваша маленька принцеса із задоволенням буде відіграти із чудовою лялькою-моделлю.

Після п’яти років. Забавна ганчіркова лялька, з модним підлітковим гардеробом і масою аксесуарів.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5040 | 21/03/2012 Діти - Розвиваючі ігри та іграшки

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус