ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Сакура цвіте тричі  
Великодня паска - секрети випічки  
Аматори пива зібралися на 200-й Октоберфест  
Енотерапія, або лікування вином  
Колективний договір  
КАК повысить КПД своих менеджеров?  
Харчування для серця  
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ДЛЯ МАШИНИСТОВ ГУСЕНИЧНЫХ И ПНЕВМОКОЛЕСНЫХ ЭКСКАВАТОРОВ  
Як Інтернет «пожирає» гроші  
Алое (столітник)  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
остро,   янцзи   ПИРОЛИЗА   синтетичні   кишки   ДВС-синдром   китай   інсульт   новини   функції   шлунку   Виникнення   права   перед   работа  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Перейми
Перейми
Про перейми під час пологів чули навіть чоловіки. Але виявляється, перейми не завжди бувають дійсними, на деякі перейми взагалі не варто звертати уваги. Для того щоб відрізнити дійсні перейми від неправильних, жінка до...


Про перейми під час пологів чули навіть чоловіки. Але виявляється, перейми не завжди бувають дійсними, на деякі перейми взагалі не варто звертати уваги. Для того щоб відрізнити дійсні перейми від неправильних, жінка повинна чітко представляти, що ж відбувається в її організмі. Тільки тоді вона спокійно зможе оцінити свій стан і прийняти адекватне рішення про те, чи варто їй негайно відправлятися в родильний будинок.

Як протікають нормальні пологи

Природні пологи, так само, як і вся вагітність, протікають під впливом центральної нервової системи й гормонів. Вагітність  підтримується жіночим статевим гормоном прогестерона, якого до кінця строку вагітності стає усе менше. У той же час до початку пологів різко зростає кількість інших гормонів – естрогенів, які й відповідають за родовий процес. Якщо прогестерона «гасить» підвищену збудливість м’язів матки, то естрогени, навпаки, сприяють її посиленню (у м’язах матки виробляється спеціальний білок – актоміозин), тому перед родами з’являються перейми. Перейми сприяють розкриттю шийки матки. Коли родові шляхи відкриті, починається новий період пологів – період вигнання й на зміну переймам приходять потуги – одночасне ритмічне скорочення м’язів матки й черевного преса. Потуги зникають із народженням дитини, але через якийсь час з’являються знову – народжується плацента (послід).

Тривалість пологів у первісток становить 15-20 годин, у повторнородящих – 10-12 годин. Протягом нормальних пологів виділяють три періоди:

I період – розкриття шийки матки під впливом переймів і впливу плодового міхура (у первородящих він триває 13-18 годин, у повторнородящих – 10-11 годин); II період – вигнання плода за допомогою потуг (1-2 години й від 30 хвилин до години відповідно); III період – народження посліду, триває в усіх до півгодини.

Неправильні перейми

Коли організм жінки готується до родів, накопичуючи необхідні для цього гормони (естрогени), підвищується збудливість м’язів матки, і вони можуть скорочуватися, викликаючи в жінки хворобливі відчуття. Відмінність неправильних переймів від дійсних у тому, що вони протікають безладно, тобто їхня тривалість і періодичність різні. Наприклад, неправильні перейми можуть протікати з підряд розташованими інтервалами в 10 – 30 – 15 – 20 хвилин – година і так далі. Це не говорить про те, що родова діяльність уже почалася, скоріше це говорить про підвищену емоційну збудливість вагітної жінки. Тому, якщо немає регулярних переймів, краще прийняти заспокійливе (наприклад, водний настій корінь валеріани) і розслабитися. Але іноді неправильні перейми поступово стають регулярними й переходять у дійсні.

Дійсні перейми

Перейми - це мимовільні регулярні скорочення матки, поряд з потугами стосовні до родових сил, що виганяють плід. Про дійсні перейми ( тобто про початок I періоду пологів) говорять у тому випадку, коли вони стають регулярними. Іншою особливістю дійсних переймів є те, що тривалість їх поступово наростає, а час між окремими переймами скорочується. Перейми звичайно починаються після виходу слизуватої пробки (слизи, розташованої в каналі шийки матки, що й перекриває доступ у матку інфекції) і тривають протягом усього періоду розкриття шийки матки, тобто родових шляхів.

Під час переймів внутрішній матковий тиск збільшується, що викликає болючі відчуття внизу живота й у хрестці, ступінь хворобливості буває індивідуальною. Під час переймів відбувається скорочення м’язових волокон матки (контракція), зсув їх відносно один одного (ретракція) і розтягання (дистракція). У тілі матки з переважними подовжньо розташованими м’язовими волокнами в основному відбувається контракція. У нижньому сегменті матки в області шийки й перешийка, де більша частина волокон розташована циркулярно (по колу), - дистракція. Але, незважаючи на перевагу процесів розтягання в нижньому сегменті матки, скорочення його також є необхідною умовою переймів. Завдяки ретракції м’язові волокна після переймів не вертаються у вихідний стан, що тому скорочується тіло матки розтягує й підтягує мускулатуру шийки убік і нагору.

Хвиля скорочень матки поширюється зверху вниз, переходить на тіло матки й потім на нижній сегмент із убутною тривалістю й інтенсивністю. Скорочення матки при цьому починаються не одночасно, але максимальне скорочення маткової мускулатури відбувається при нормальній родовій діяльності в той саме час у різних відділах матки.

Завдяки ретракції тіло матки стає коротше, стінки його товщають, підвищується внутрішній матковий тиск. З кожними переймами відбувається вкорочення й розширення каналу шийки матки (розкриття шийки). Сприяє розкриттю шийки матки й плодовий міхур: під час переймів підвищується тиск навколоплідних вод.

Після повного або майже повного розкриття шийки матки оболонка плодового міхура під впливом підвищеного внутрішнього маткового тиску розривається й відбувається своєчасний вилив навколоплідних вод. Після цього перейми на якийсь час припиняються або слабшають, а потім знову стають сильними й переходять у потуги – це знак того, що настав II період пологів – період вигнання плода.

Усю вагітність жінка повинна готуватися до родів для того, щоб не розгубитися й свідомо допомагати акушерам під час цього процесу.



Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7026 | 18/02/2012 Діти - Пологи

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус