ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Біржі посилань: секрети ефективної роботи  
Интересные обучающие онлайн игры для детей любого возраста - 2 в 1: учеба и игра  
Оборудование фирмы KREMLIN для нанесения двухкомпонентных лакокрасочных материалов  
Жіноча частка  
Бізнес план з виробництва виробів з пластмас.  
Чому небезпечні зимові поїздки в жаркі країни  
Як зберігати каву  
Какая выгода от бесполезных детских вещей? Диванные подушечки и пуфики!  
Разновидности дверных конструкций. Как найти оптимальную дверь для квартиры  
Курорт Сома Бій - куточок райської безтурботності в Єгипті  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
реклама   задымления   офор   google   Ответы   вагітності   модні   терапія   дитяче   контра   жіночі   перстачу   морозник   додаток   труда  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
УЗД під час вагітності
УЗД під час вагітності
Під час вагітності в певний термін обов’язково проводиться ультразвукове дослідження плода. Деяким вагітним жінкам це не дуже подобається, тому що вони вважають, що УЗД може ушкодити плоду....


Під час вагітності в певний термін обов’язково проводиться ультразвукове дослідження плода. Деяким вагітним жінкам це не дуже подобається, тому що вони вважають, що УЗД може ушкодити плоду. Так чи варто робити УЗД під час вагітності або це дослідження насправді завдавай шкоди плоду?

Історія ультразвукових методів дослідження стану плода й плаценти

У шістдесяті роки минулого століття відбулися значні зрушення в поглядах на діагностику різних порушень під час вагітності. Так, були введені ультразвукові дослідження (УЗД) плаценти й плода, які прийшли в акушерство зовсім з іншої області: за допомогою цих досліджень виявлялися підводні човни військово-морського флоту. Ультразвукове виявлення підводних човнів продемонструвало можливість одержання зображення твердого тіла, що перебуває в рідині на основі відбиття ультразвуку від його поверхні й внутрішніх структур. Після цього був винайдений ряд апаратів УЗД для діагностичних досліджень в акушерстві, удосконалювання яких триває й сьогодні.

Що можна побачити на УЗД

На основі ультразвукового зображення плода в цей час можна одержати детальну інформацію про розміри плода, будову й роботу його органів. УЗД відповідає на всі основні питання, які виникають в акушерів-гінекологів під час вагітності:

який вік плода на даний момент часу; скільки плодів; є чи в плода зміни у внутрішніх органах або порушення їх роботи; чи відповідають розміри плода його віку; є чи в плода гіпоксія (недолік кисню, який може викликати в плода важкі ускладнення, особливо, з боку головного мозку) і яка його вага; є чи тимчасові структури плодового яйця нормальними.

Відповіді на всі ці питання можна одержати тільки на основі динамічного (повторюваного протягом вагітності) проведення ультразвукових досліджень, що є основою для правильного раціонального ведення вагітності лікарем жіночої консультації.

Так, при деяких станах плода, які раніше розцінювалися як смертельні, використання УЗД й внутрішньоутробних втручань під контролем УЗД дозволяє врятувати дитину. Це можливо, наприклад, при резус-конфлікті (несумісності крові) між матір’ю й плодом.

Безпека УЗД під час вагітності

УЗД ґрунтується на одержанні луна-сигналів (відбиттів ультразвуку) від поверхні розглянутого середовища (структур з різною щільністю). Ультразвукові хвилі продукуються в датчиках ультразвукових апаратів, які є обладнаннями, що одночасно й приймають. Енергія ультразвуку поглинається тканинами й трансформується в інші види енергії, в основному в тепло. При цьому, чим вище частота випромінювання, тем менше виробляється тепла. Для діагностичних досліджень застосовуються апарати, що випромінюють ультразвук високої частоти. Ці ж властивості ультразвуку використовуються при фізіотерапевтичнім лікуванні, але апарати для цього застосовуються інші, що виробляють ультразвук низької частоти.

Безпека діагностичного ультразвуку складається з малої кількості енергії, випромінюваного кожним імпульсом і його короткочасності. Більш ніж тридцятирічний досвід використання діагностичних ультразвукових досліджень під час вагітності не виявив шкідливих наслідків для матері й плода.

УЗД в першому триместрі вагітним (перші 12 тижнів)

При обстеженні вагітної жінки виділяється кілька етапів розвитку плода, які вимагають контролю. Якщо вагітна жінка дотримується рекомендованої їй схеми спостереження, то ризик народження хворої дитини зводиться до мінімуму.

В 5-6 тижнів вагітності УЗД приводиться для підтвердження того, що зародок перебуває в матці, а не в маткових тубах, це попереджає можливі неприємні наслідки позаматкової вагітності.

Перше УЗД стану плода проводиться при строках вагітності 11-13 тижнів, при цьому визначаються: відповідність розмірів і загального розвитку плода строку вагітності, частота серцевих скорочень і деякі інші параметри. На даному строку вагітності можна повністю виключити грубі пороки розвитку плода («каліцтва»): відсутність головного мозку, відсутність або деформацію кінцівок, деформації хребта. При виявленні таких змін жінці рекомендується перервати вагітність.

Крім самого плода проводиться дослідження майбутньої плаценти, навколоплідних вод, плодових оболонок, стінок матки (на наявність пухлини), шийки матки, яєчників. У цей період уже можна встановити багатоплідну вагітність.

УЗД в другому-третьому триместрі вагітності (з 12 тижнів до пологів)

Ультразвукове дослідження в другому триместрі вагітності дозволяє виключити більшість пороків розвитку плода, а також ризик народження дітей з деякими хромосомними й спадкоємними захворюваннями. При цьому кожний орган плода оглядається детально. У цей період можна виявити пороки розвитку центральної нервової системи, обличчя, серцево-судинної, дихальної й сечовивідної систем, статевих органів, шлунково-кишкового тракту, різні аномалії розвитку кістяка, пухлини, хромосомні й спадкоємні захворювання.

Крім того, виключаються різні зміни плаценти, пуповини, навколоплідних вод, а також пухлини матки. З 16-20 тижня вагітності можна визначити стать дитини.

У третьому триместрі УЗД проводиться в строках 32-34 тижня для виключення деяких, не виявлених раніше пороків розвитку плода, затримки його внутрішньоутробного розвитку, неправильного положення або передлежання (розташування в матці) плода.

Не бійтеся робити УЗД, користь від цих досліджень значно перевищує теоретично можливі, але недоведені шкідливі впливи.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4659 | 18/02/2012 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус