Ціна сайту = кількість годин роботи програміста / флешера / дизайнера * на вартість години + податки + оренда офісу + % менеджерам по пошуку клієнтам + вартість системи управління сайтом
Ціноутворення на різні товари і послуги дуже різне. З якого «повітря» береться ціна на створення сайту?
Поясню на прикладі банального пластикового вікна. Вікно просте і зрозуміле усім, хоча ціни на різні вікна одного розміру дуже різняться. Тут усе залежить від кількості камер у профілі вікна, від відомості бренду виробника; така ж історія з кількістю склопакетів, їх товщиною, термостійкістю, і тд. Враховуючі усі критерії вибору, навіть вікно вибрати важко. Факторів вибору багато, а пропозицій різних фірм ще більше.. Проте, нікому не хочеться переплачувати, але щоб вікна зберігали тепло хочуть усі.
Для того, щоб здійснити покупку вікна за вигідною ціною, потрібно розуміти суть справи і прочитати пару статей про пластикові вікна, щоб знати на чому можуть «розвести», а на чому економити не варто.
Висновок: озброївшись мінімальним арсеналом інформації, можна вигідно придбати пластикове вікно. Нажаль, з сайтами все значно складніше. Більшість людей, які замовляють сайти, орієнтуються у цій галузі вкрай слабо.
Розглянемо механізм ціноутворення: виведемо формулу ціни пластикового вікна: Собівартість продукції + витрати: на доставку, зберігання, установку, податки + націнка, яка власне і буде прибутком = ціна.
Ціни на створення сайтів у Львові формується майже так само, але з деякими відмінностями, тому що створення сайтів – це мистецтво, а ціна мистецтва завжди була абстрактною. Навіть неоднозначна картина «Квадрат Малевича » грошей коштує і не малих.
Ціна сайту формується з кількості годин, які затрачені на його створення. Наприклад, в середньому, година роботи програміста у Львові вартує 8$-10$. На написання спеціального модуля бронювання для сайту готелю програміст витратить три робочих дні - 24 години, отже 24*10= 240$, ця сума до плюсується до ціни сайту. Так само, як вартість роботи дизайнера, верстальника і т.д.
Ціна сайту львів = кількість годин роботи програміста / флешера / дизайнера * на вартість години + податки + оренда офісу + % менеджерам по пошуку клієнтам + вартість системи управління сайтом. Коли ціну утворюють так, ціна бізнес сайту у Львові на виході становить 8000грн -10000 грн., що є занадто дорого. Такі ціни стають адекватними, лише при включеному «відкаті» при замовленні сайту, але це вже зовсім інша історія.
Ціни WCDT формуються по-іншому: вони значно чесніші і ближчі до ідеального співвідношення ціна/якість.
На даному етапі WCDT працює по принципу фріласу, який робить ціну «худішою», виключає з ціни сворення сайту непотрібні витрати - такі як оренду офісу, націнка за «імя компанії» бренд, % менеджерам по пошуку клієнтів - нас клієнти знаходять самі, та інші витрати.