ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
    Жінка та робота
    Жіноча та чоловіча психологія
    Коучинг
    Освіта
    Психологія особистості
    Тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Йога для вагітних ефективні методики рятування від стресу  
Аменорея чому не наступають місячні  
Ти скоро станеш татом!  
Поради по зміцненню волосся  
Арніка гірська і її корисні властивості  
Тварини дітям не іграшка, а помічник і кращий друг  
Чи можна створити чудову шкіру?  
Обрізка дерев і чагарників  
Не просте, а золоте  
Що заважає схуднути. 5 популярних відмовок від дієти  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
виробів   новини   Дяченко   br-1180   проститутки   пальт   каталог   работа   Chicco   кисн   колючі   менеджмент   роль   року   методы  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Астенічний синдром
Астенічний синдром
Цей синдром багато хто з нас відчували на собі, видужуючи після важких захворювань, наприклад, після грипу або ангіни. У таких випадках астенія довго не тримається один - два тижні й людина повністю в нормі.


Але буває й так, що астенічний синдром тримається довго й буквально вимотує як саму людину, що так оточуючих.

Що таке астенічний синдром і чому він виникає

Астенічний синдром – цей стан, що проявляється підвищеної стомлюваністю, ослабленням або втратою здатності до тривалої фізичної й розумової напруги.

Астенічний синдром може бути наслідком тривалого емоційної або інтелектуальної перенапруги, а також багатьох психічних захворювань. Часто астенія виникає після гострих інфекційних і неінфекційних захворювань, інтоксикацій (наприклад, отруєнь), а також черепно-мозкових травм.

Астенічний синдром може виникати в початковому періоді деяких захворювань головного мозку при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, енцефаліті. Астенічні розлади властиві також початковому періоду шизофренії.

Виникає це захворювання частіше в людей зі слабким або неврівноваженим типом вищої нервової діяльності, але може розвиватися й в осіб із сильним, збудливим і гальмовим типом вищої нервової діяльності. Виникнення астенії зв’язують із виснаженням нервових елементів через надмірну витрату енергії, недостатнього харчування, порушення внутрішньоклітинного обміну, отруєння токсинами внутрішнього (токсичних продуктів обміну, що з’являються при різних захворюваннях) або зовнішнього (отруєння різними отрутами, що потрапили в організм ззовні) походження.

У цілому астенію можна розглядати як пристосувальну реакцію, що супроводжується зниженням швидкості обмінних процесів і зменшенням інтенсивності діяльності різних органів і систем з наступною можливістю відновлення порушених процесів.

Ознаки астенічного синдрому

При астенії у хворих спостерігається дратівлива слабкість, що виражається підвищеною збудливістю настроєм, що легко змінюється, запальністю, яка підсилюється в другій половині дня й до вечора. Настрій увесь час знижений, хворі примхливі, слізливі, постійно виражають навколишнім своє невдоволення.

Для астенічного синдрому характерна також нестерпність яскравого світла, голосних звуків, різких запахів. Нерідко спостерігаються головні болі, розлади сну у вигляді підвищеної сонливості або завзятого безсоння, порушення з боку вегетативної нервової системи (вона іннервує кровоносні судини й внутрішні органи). Хворі, що страждають астенією, залежні від погоди. При падінні атмосферного тиску в них може підвищуватися стомлюваність і підсилюватися дратівлива слабкість.

При астенічному синдромі, що розвився внаслідок органічних (зі зміною структури головного мозку) захворювань головного мозку страждає пам’ять, порушується в основному запам’ятовування поточних подій.

Астенічні розлади, як правило, розвиваються поволі, інтенсивність їх наростає поступово. Іноді першими проявами захворювання є підвищена стомлюваність і дратівливість, що сполучаються з нетерплячістю й постійним прагненням до діяльності, навіть в обстановці, що привертає до відпочинку.

Прояви астенії залежать від причин, що її викликали:


   астенія після різних гострих захворювань нерідко приймає характер стану емоційної слабкості й підвищеної чутливості, це сполучається з нестерпністю емоційної напруги;
    після перенесеної черепно-мозкової травми астенічні розлади виражаються, дратівливою слабістю, напливом думок, головним болем й вираженими вегетативними порушеннями (перепадами артеріального тиску, приступами сильного серцебиття, припливами крові до обличчя, болю у серці й так далі), у такому випадку говорять про астено-вегетативний синдром;
   у початковому періоді гіпертонічної хвороби астенія приймає характер «втоми »;
    при атеросклерозі астенія проявляється різко вираженою стомлюваністю, дратівливою слабістю, слізливістю, поганим настроєм;
    при шизофренії астенія проявляється перевагою психічної втоми й нерозмірністю останньої зі ступенем розумової напруги, зниженою активністю.

Лікування астенічного синдрому

Лікування астенії прямо залежить від причин, що її викликали: виявляється й лікується основне захворювання. Крім того, проводиться симптоматичне лікування, спрямоване на зняття основних ознак захворювання. Насамперед, хворому призначається спеціальний режим – регулярне чергування сну й відпочинку, звільнення від роботи, зміна навколишнього оточення, заняття фізичними вправами, спортом, туризмом. Медикаментозне лікування містить у собі загальзміцнювальні засоби, вітаміни, для зменшення дратівливої слабкості призначаються лікарські препарати – транквілізатори. Призначаються також фізіотерапевтичні процедури (електросон, електрофорез із лікарськими препаратами і так далі), масаж, лікувальна гімнастика, санаторно-курортне лікування. Допомагають психотерапевтичні методи лікування й методи рефлексотерапії.

Прогноз при астенічному синдромі залежить від характеру основного захворювання, що викликав цей стан.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5818 | 16/09/2011 Психологія та тренінги - Психологія особистості

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус