ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
    Жінка та робота
    Жіноча та чоловіча психологія
    Коучинг
    Освіта
    Психологія особистості
    Тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ідіотка, ти ж артистка!  
Деревина для виготовлення більярдних київ  
Щі - десять різноманітних рецептів  
Дієтологи вивели формулу ідеального сніданку  
Народити - не означає стати мамою. Труднощі першого року материнства  
Модна зима 2011 - тільки хіти!  
Сутулість  
Отечественная новая ГАЗель - функциональное и безотказное автотранспортное средство  
Просуваємо сайт за допомогою каталогів статей  
Як зберегти здоров’я дитини від шкільних перевантажень  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
лікування   Chicco   права   поставки   іграшки   дитячі   грипп   Free   печінки   область   шкіри   производства   полинь   фото   лате  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Психози
Психози
Усі психічні захворювання виникають у результаті взаємодії людини з навколишнім середовищем, із природою або з суспільством. Такі захворювання характерні тільки для людини - тварини ними не хворіють.


Сьогодні вважається, що близько 10-15% населення нашої планети потребує психіатричної допомоги.

Що таке психоз і його види

Психози – це група найбільш важких психічних хвороб, що супроводжуються вираженими розладами психічної діяльності – маренням, галюцинаціями, потьмаренням свідомості, різкими руховими й афективними (із сильним порушенням) розладами і так далі. Психози вимагають невідкладної психіатричної допомоги.

Психози діляться на дві великі групи: екзогенні (які виникли в результаті якихось зовнішніх впливів) і ендогенні (викликані внутрішніми причинами). До екзогенних ставляться психози, викликані травмами, гострими інфекційними захворюваннями, токсичними речовинами (наприклад, отруєнням, у тому числі алкоголем і наркотиками), захворюваннями внутрішніх органів, післяпологові психози, психози на тлі відриву від алкоголю хворих алкоголізмом (алкогольний делірій) і так далі.

Ендогенні психози – це шизофренія, маніакально-депресивний психоз, старечі психози. Ці психози мають, як правило, спадкоємне коріння.

По тому, які саме ознаки з’являються при тому або іншому психозі, їх розділяють на галюцинаторні, маревні, галюцинаторно-маревні, афективні (порушення може сполучатися з гарним або поганим настроєм), шизоаффективні (порушення на тлі шизофренії), істеричні, алкогольні (вони мають свої особливі прояви).

Основні прояви психозів

Основні прояви психозів незалежно від того, чим був викликаний психоз, – це марення, галюцинації, рухові розлади й розлади настрою. Тому що цих ознак у людини споконвічно не було, то їх називають психопродуктивною або позитивною симптоматикою. Напроти, психонегативна або негативна симптоматика – це випадання тих або інших властивостей психіки.

Марення – це неправильні умовиводи й судження, які хворий сприймає як істину. Переконати хворого в помилковості суджень неможливо. Найчастішими видами марення є марення ревнощів, марення переслідування й марення величі.

Галюцинації - це стан, коли хворі бачать, чують і відчувають те, чого насправді немає. Галюцинації можуть бути простими, коли хворий тільки бачить або чує (відчуває) щось, а можуть бути складними, коли перед хворим розвертається ціла дія й він нерідко в ньому бере участь, підкоряючись голосам, які лунають у нього в голові й сприймаючи галюцинації як об’єктивну реальність.

Розлади рухової активності можуть проявлятися різкою загальмованістю – це називається ступором або, навпаки, руховим порушенням – хворий увесь час рухається, багато (зазвичай не по справі) говорить, кривляється, робить непередбачені дії.

Розлади настрою можуть з’являтися як дуже гарним, підвищеним, радісним настроєм (ейфорією), нездійсненними мріями й планами, неадекватними діями – такий стан називається маніакальним, так і напроти, різко зниженим, з думками й спробами самогубства – цей стан називається депресивним. Зміни настрою в ту або іншу сторону відбуваються незалежно від зовнішніх обставин.

Психоз – це гостре захворювання, яке зазвичай проходить після лікування. Але часто трапляється так, що після перенесеного психозу в людини з’являється психонегативна симптоматика – випадають ті або інші психічні функції, наприклад, любов до близьких ( замість неї з’являється байдужність), ініціативність, прагнення до чогось і так далі. Такі зміни можуть значно порушувати соціальне життя людини.

Екзогенні психози зазвичай не повторюються, ендогенні також можуть виникати тільки один раз у житті без яких-небудь наслідків, але частіше вони все-таки повторюються або переходять у безперервний перебіг хвороби.

Лікування психозів

Психоз – цей гострий стан, при якому людина може бути небезпечною для навколишніх і себе самого, тому вона повинна лікуватися в лікарні. Дуже важливо почати лікування своєчасно, тобто якомога раніше – від цього залежить прогноз захворювання.

Застосовується комбінована терапія різними психотропними засобами, підібраними строго індивідуально, відповідно до наявності тих або інших ознак захворювання. Терапія ця тривала, тому що часто трапляється, що той або інший препарат не виявляє на хворого необхідного впливу і його заміняють іншим препаратом. Якщо психоз почали лікувати вчасно, то всі його ознаки й наслідку можна усунути за 1–2 місяця, при запущених психозах лікування продовжується на невизначений період часу.

Якщо в людини з’явилися ознаки психозу, не намагайтеся її лікувати самостійно або в чомусь переконувати, викличте швидку допомогу.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8727 | 16/09/2011 Психологія та тренінги - Психологія особистості

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус