ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
    Жінка та робота
    Жіноча та чоловіча психологія
    Коучинг
    Освіта
    Психологія особистості
    Тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Болгарія  
Відпочинок на Азовському морі  
Наиболее кассовые кинокартины 2014 года - как преобразить свой досуг и прекрасно отдохнуть  
Гібіскус - екзотичний гість із Азії  
Інтернет-Торгівля. Посібник для початківця продавця-індівідуала.  
Основа обаятельной и ровной улыбки - своевременное лечение зубов  
Обруч для схуднення! Змінимо життя на краще!  
Позбуваємося від рятувального кола на животі  
Требования пожарной безопасности при эксплуатации наиболее распространенных объектов предпринимательской деятельности (часть 1)  
Психокорекція ваги, обман або науковий метод  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
линолева   ТЮТЮНОВИХ   устав   токсикоинфекции   АВТОПОКРЫШЕК   китай   онлайн   еволюція   англ   доріжка   ігри   Воно   ІНСТРУКЦІЯ   контра   герпес  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Іпохондричний синдром
Іпохондричний синдром
Ознаки іпохондрії описував ще Гіппократ, термін же іпохондрія був запропонований в II столітті давньоримським лікарем К.Галеном, який припускав, що причина цього захворювання полягає в розладі в області підребер’я (гіпохондріон – ділянка тіла під хрящовими відділами ребер, у стародавності вважали, що саме тут місцезнаходження хвороби).


Що таке іпохондричний синдром

Іпохондричний синдром – це болісно перебільшене побоювання за своє здоров’я, а також переконаність у наявності тієї або іншої хвороби при відсутності дійсного захворювання.

На ранніх етапах розвитку психіатрії іпохондрія розглядалася як самостійне захворювання, пізніше стали вважати, що це тільки синдром, який супроводжує різні захворювання. Особливості іпохондрії визначаються захворюванням, на тлі якого вона розвивається, тому існує ціла група іпохондричних синдромів (фобічний, депресивний, сенестопатічно-іпохондричний, маревний).

Фобічний іпохондричний синдром

Фобічний (невротичний) іпохондричний синдром з’являється при неврозах – функціональних розладах нервової системи, які виникли на тлі стресів і тривалих емоційно-психічних навантажень. Зазвичай це думки про важке серцеве страждання, злоякісну пухлину, венеричне захворювання і так далі, що постійно турбують хворого. Такі думки піддаються лікуванню. Відчуття з боку внутрішніх органів при них залежать від супутніх вегетативних порушень (вегетативна нервова система іннервує внутрішні органі й кровоносні судини, вона чуйно реагує на настрій хворого, викликаючи, наприклад, спазми підвідомчої їй гладкої мускулатури) і мають чітке місцезнаходження. В окремих випадках вони можуть виникати на тлі якого-небудь незначного захворювання внутрішніх органів.

Депресивний іпохондричний синдром

Депресивний іпохондричний синдром виникає на тлі депресивного стану. При подавленому настрої виникають стійк думки, що не піддаються корекції, про яку-небудь невиліковну хвороби. У цьому хворих переконує біль з досить чіткою локалізацією (місцезнаходженням). Депресивний іпохондричний синдром не піддається корекції й залишається доти, поки триває депресія. Спостерігається цей вид іпохондрії найчастіше при маніакально-депресивному психозі.

Сенестопатично-Іпохондричний синдром

Сенестопатично-Іпохондричний синдром зазвичай виникає при шизофренії в період, коли у хворого ще не розвилося марення (стійке переконання в чому-небудь, не відповідному до дійсності). Сенестопатиії – це тяжкі незвичайні відчуття на поверхні тіла, під шкірою в голові, у кінцівках, усередині тіла.

Описуючи свої відчуття, хворі говорять про почуття « начебто до шкіри доторкаються хутром, по ній безупинно проводять металевою щіткою, шкіру підігрівають, натягають, під шкірою відбувається якийсь рух, через голову проходять струмені холоду, судини в ній напружуються, лопаються, у суглобах відчувається пісок, кінцівки деформуються, внутрішності палить, вони перевертаються, склеюються і так далі». Сенестопатії при шизофренії рясні, різноманітні й не порівнянні зі звичайними відчуттями, вони є постійною й важливою частиною сенестопатично-іпохондричного синдрому. Цей синдром виникає також при органічних захворюваннях центральної нервової системи (травмах, інсультах, пухлинах і так далі). Одиничні сенестопатії зустрічаються при неврозах.

Маревно іпохондричний синдром

Маревно іпохондричний синдром виникає при шизофренії й може протікати в трьох варіантах: паранойяльном, параноідном і парафреном. Марення – це неправильне судження про що-небудь, обумовлене хворобливими причинами, що не підтверджується об’єктивними даними.

При паранойяльном іпохондричному синдромі розвивається марення з переконаністю в наявності важкого захворювання, докази цього черпаються з переживань минулого. Хворі наполегливо домагаються все нових і нових досліджень, обвинувачують лікарів у неуважності. При розростанні такого марення виникають ідеї переслідування, що організоване лікарями.

При параноідном іпохондричному синдромі марення сполучається з явищами психічного автоматизму (думками й голосами, що лунають у голові хворого шизофренією мимо його волі). Якщо у хворого раніше були сенестопатії, то вони здобувають характер галюцинацій (наприклад, хворому здається, що по його тілу плазують хробаки). Виникають ідеї впливу: хворий вважає, що його опромінюють на відстані якимись приладами, невидимі промені проходять через його тіло, руйнуючи мозок і внутрішні органи.

При подальшому розвитку захворювання формується парафренний іпохондричний синдром. Марення здобуває фантастичний грандіозний характер. Вплив сприймається як вихідне з інших планет, усе тіло руйнується. Марення сполучається із численними галюцинаціями: хворі бачать, чують і відчувають те, чого насправді немає.

Виділяється також нігілістичне іпохондричне марення, коли хворі переконані, що їх внутрішності згнили, немає серця і так далі. Таке марення часто виникає при вікових психозах.

Лікування іпохондричного синдрому – це лікування основного захворювання й чим раніше його почати, тим оптімістичніше буде прогноз для даного хворого.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 15472 | 16/09/2011 Психологія та тренінги - Психологія особистості

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус