ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
    Жінка та робота
    Жіноча та чоловіча психологія
    Коучинг
    Освіта
    Психологія особистості
    Тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Что делать, в случае если нужно перевезти негабаритные конструкции  
У Празі зберуться аматори конопель  
Магазин дитячих товарів  
Небезпечні продукти  
Ішіас при вагітності. Причини й лікування  
Нетрадиційні методи лікування. Гірудотерапія. Апітерапія. Рефлексотерапія.  
Маркетинг продвижения статьями  
Як захистити своє право на безпечне для життя і здоров’я довкілля?  
Онищенко призвав росіян не їздити на Каріби  
Масса информации о Человеке Пауке  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
MG15CDR   питання   область   масаж   спид   відносини   жінки   фотообои   роль   Алія   інтернет   засіб,   %?3?   тема   державної  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Психопатії
Психопатії
Психопатії називають ще патологічним або аномальним характером. Описи неправильної поведінки, що не супроводжується психозом, утримувалися в працях психіатрів, починаючи з початку 19-го століття, але найбільше повно психопатії були описані вітчизняним психіатром П.Б. Ганнушкіним на початку минулого століття.


Сьогодні психопатії називають розладами особистості.

Причини й поширеність психопатій

Психопатія – цей стан стійкої дисгармонії особистості при достатньому рівні інтелекту. Дисгармонія при психопатії виражена настільки, що перешкоджає безболісній соціальній і професійній адаптації хворого. Психопатичний склад особистості являє собою постійну вроджену властивість даної людини. Серед дорослого населення психопатії зустрічаються в 5–15% людей.

Причини психопатій – конституціональна схильність (особливості будови й функціонування центральної нервової системи) і генетичні фактори, що передаються в спадщину. Іноді стійкі каліцтва характеру розвиваються на тлі незначних пологових травм і захворювань головного мозку, а також при несприятливому впливі зовнішнього середовища або при неправильному вихованні.

Ознаки основних типів психопатій

Психопатії діляться на окремі типи, але цей розподіл є умовним, тому що в основному спостерігаються змішані типи. Виділяють наступні типи психопатичних особистостей: шизоідні, параноїчні, психастенічні, астенічні, афективні, істеричні, епілептоідні, нестійкі.

Шизоідні психопатичні особистості – замкнені, нетовариські, стримані, позбавлені гнучкості люди. Шизоіди можуть бути чутливими (сенситивними) і експансивними. Сенситивні шизоіди чутливі, ранимі, мрійливі, легко стомлюються, уникають бурхливих проявів почуттів, болісно самолюбні. Експансивні шизоіди – холодні, рішучі вольові натури, байдужі до потреб інших, але при цьому вони вразливі й невпевнені в собі.

Параноїчні психопатичні особистості схильні до утворення надцінних ідей, у владі яких вони потім і виявляються. Вони недовірливі, уразливі, обмежені. До цього типу ставляться патологічні ревнивці, ханжі, сутяги, фанатики.

Психастенічні психопатичні особистості відрізняються схильністю до сумнівів, відсутністю внутрішньої впевненості в правильності своїх суджень і вчинків. Вони педантичні, совісні, панічно бояться прийдешніх неприємностей і відрізняються схильністю до концентрації на дріб’язках, що порушує їхню здатність здійснювати будь-яку роботу.

Для астенічних психопатичних особистостей характерна загальна нервова слабкість, недостатня активність, дратівливість у комбінації з боязкістю. У процесі роботи в них часто порушується концентрація уваги, знижується працездатність.

Афективні психопатичні особистості – м’якосерді, привітні, добродушні люди. Їхня відмінна риса – емоційна мінливість. Настрій змінюється як під впливом зовнішніх обставин, так і без них, що заважає їм адаптуватися в суспільстві.

Психопатичним особистостям істеричного типу властиві спрага визнання, прагнення залучити до себе увагу. При цьому почуття їх поверхневі, а судження позбавлені зрілості й серйозності. Такі люди відрізняються театральністю й нещирістю.

Епілептоідні (збудливі) психопатичні особистості відрізняються запальністю, дратівливістю, іноді жорстокістю, що сполучається порою із садистськими похилостями. У житті активні, наполегливі, уперті, претендують на лідерство, нетерпимі до думки інших. Схильні до приступів гніву й люті, а також до насильницьких дій.

Нестійким (безвладним) психопатичним особистостям властива безвільність, беззахисність, мінливість, що сполучається з нездатністю до цілеспрямованої діяльності. Без коливань вони змінюють свої рішення, місце роботи й професію, не доводять до кінця почату справу, легко переймають негативні форми поведінки.

Як протікають психопатії

Головним критерієм психопатії є соціальна непристосованість і неадекватність поведінки. При неглибоких аномаліях ті або інші психопатичні відхилення можуть тривалий час залишатися не занадто помітними й не викликати соціальної дезадаптації. Але незалежно від типу психопатії психопатичних особистостей відрізняє підвищена чутливість до дії внутрішніх і зовнішніх впливів (стресів, захворювань, травм, високих фізичних і психічних навантажень і так далі). Під їх впливом процеси соціальної адаптації порушуються, тобто наступає декомпенсація процесу.

Чітко виступає зв’язок декомпенсації з віком. Загострення частіше наступають у віці 3 – 4 роки, 7 – 8, 13 – 14, 18 – 20, 30 – 31, 42 – 43, 48 -50 років.

Лікування й профілактика психопатій

Основним методом терапії психопатій є психотерапевтичне лікування. Лікарська терапія проводиться тільки при підвищеній збудливості, агресії або при різко пригнобленому настрої.

Профілактика психопатій – це попередження пологових травм і нормальна внутріродинна обстановка. З появою перших ознак порушень характеру в дитини потрібно звернутися до психіатра – це може попередити можливу соціальну дезадаптацію в майбутньому.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4813 | 16/09/2011 Психологія та тренінги - Психологія особистості

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус