ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Секс на корпоративе без відриву від колективу  
Білий колір в інтер’єрі як його використовувати  
Гирудотерапия дома  
СТАТУТ КОЛЕКТИВНОГО МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА (часть 2)  
Як керувати чоловіком, майстерність маніпуляцій. 10 секретів  
Чай з молоком - повертаємо стрункість смачно  
Біржі посилань: секрети ефективної роботи  
Боремося з літньою пігментацією шкіри  
Кактуси - колючі красені  
Ультрафіолетова терапія ефективне лікування шкірних захворювань  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
HTML   акая   культура   ДВС-синдром   Runner.   сніданок   перед   печінки   року   Освещение   договір   Дяченко   производства   href   захворюванням  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вірусний гепатит
Вірусний гепатит
Ознаки вірусного гепатиту були вперше описані ще Гіппократом, який указував на зараження цього захворювання. Численні описи вірусного гепатиту були зроблені військовими лікарями в 18-19 століттях, за нього швидке ...


Ознаки вірусного гепатиту були вперше описані ще Гіппократом, який указував на зараження цього захворювання. Численні описи вірусного гепатиту були зроблені військовими лікарями в 18–19 століттях, за його швидке епідемічне поширення в армії гепатит у ті часи називали « армійською хворобою». Чіткий опис вірусного гепатиту із припущенням його інфекційної природи вперше було зроблено російським лікарем С.П.Боткіним наприкінці 19-го століття.

Що таке вірусний гепатит, його причини, види й способи зараження

Вірусний гепатит – це інфекційне захворювання з переважною поразкою печінки. Під терміном «вірусний гепатит» сьогодні поєднують шість видів гепатитів: А (хвороба Боткіна), В (сироваткова хвороба), С, D, E і G. Кожний з видів гепатиту викликається своїм вірусом (А, В, С, D, E і G).

Джерелом інфекції є тільки людина – хворий або носій вірусу. При гепатитах А и Е найбільшу небезпеку представляють хворі з без жовтяничними й невираженими формами захворювання, які можуть самі не знати про те, що вони заразні, а також носії вірусу. Вірус у них утримується в калі, сечі, крові й передається як кишкова інфекція через брудні руки, продукти харчування, воду й побутові предмети, забруднені фекаліями хворих. Найбільш заразні такі хворі на початку захворювання й навіть під час інкубаційного періоду (часу з моменту зараження до появи перших ознак захворювання).

Гепатити В, С, D і G передаються тільки через кров хворого при її переливанні іншій людині або при статевому контакті.

За течією вірусні гепатити діляться на гострі й хронічні.

Гострі вірусні гепатити

Гострий гепатит може викликатися вірусами А, В, Е и D. Після зараження вірус гепатиту А попадає спочатку в шлунково-кишковий тракт, потім у струм крові, звідки переноситься в печінку. У гепатоцітах (клітках печінки) вірус розмножується, знищуючи при цьому самі клітки. Віруси В, Е и D зі струму крові попадають у клітини печінки й виявляють на них таку ж руйнівну дію.

У плині гострого гепатиту розрізняють чотири періоди: інкубаційний, перед жовтушний, жовтяничний і реконвалесценції (відбудовний).

Інкубаційний період при гепатиті А становить 2-4 тижні, при гепатиті В – від 1,5 до 6 місяців, при гепатиті D – 3-7 тижнів.

Перед жовтушний період триває 1-2 тижня (але в деяких випадках він відсутній) і проявляється блювотою, поносом і високою температурою, болями в правім підребер’ї. Можуть з’являтися кашель, нежить, болі в суглобах, алергійні реакції, підшкірні крововиливи. Один з найголовніших ознак будь-якого гепатиту – втома й повна відсутність сил.

Жовтяничний період триває близько місяця, він характеризується швидко наростаючою жовтяницею, яка з’являється за рахунок руйнування гепатоцитів і вступу великої кількості жовчних пігментів у кров. Це проявляється фарбуванням шкіри й склер очей в жовтий колір, сверблячкою, виділенням темної сечі й знебарвленого калу. Продовжують турбувати блювота й понос, болі в області печінки. Від появи великої кількості токсичних продуктів у крові страждають і інші органі й системи: порушується діяльність підшлункової залози, нирок, нервової системи і так далі.

Періоду реконвалесценції (звичайно він може тривати від тижня до 3 місяців) властиво зворотний розвиток ознак захворювання – відновлення апетиту, ослаблення жовтяниці, зменшення розмірів печінки.

Плин захворювання може бути легким, середньо важким і важким, у тому числі може супроводжуватися некрозом (омертвінням) печінки.

Хронічні вірусні гепатити

Хронічний гепатит часто розвивається після перенесеного важкого гострого гепатиту. Є, що також і споконвічно формуються види хронічного гепатиту, які викликаються вірусами В, С и D.

Ознаки хронічного гепатиту в період загострень майже не відрізняються від ознак гострого гепатиту. Поза загостреннями хворий звичайно скаржиться на слабість, стомлюваність (особливо, ранками), болі в правім підребер’ї, втрату апетиту, нестерпність жирної їжі, здуття живота, нудоту, іноді – блювоту, понос.

Існує дві форми хронічного гепатиту: доброякісна (з можливим видужанням) і прогресуюча (з результатом у цироз печінки). Цироз печінки – це розростання замість загиблих гепатоцитів сполучної тканини, яке супроводжується поступовим зниженням функції печінки.

Діагностика й лікування вірусних гепатитів

Діагноз вірусного гепатиту ставиться на підставі його типових ознак. Обов’язково виявляється можливий спосіб зараження (контактний або через кров при операції, після відвідування стоматолога, при статевому контакті і так далі). Підтверджується діагноз лабораторними дослідженнями: наявність у крові підвищеного вмісту прямого білірубіну, антитіл до того або іншому вірусу гепатиту (методом ІФА - імуноферментного аналізу) і самих вірусів (методом ПЦР - полімеразної ланцюгової реакції).

Лікування вірусних гострих вірусних гепатитів – це постільний режим, рясне питво, дієта з виключенням смаженої, жирної, гострої їжі, алкоголю й медикаментозне лікування. Призначаються противірусні функції, що поліпшують, печінки й загальний стан хворого лікарські препарати, внутрівенно крапельне вводиться великий обсяг лікарських розчинів з метою виведення з організму токсичних речовин.

При лікуванні хронічних гепатитів використовуються противірусні препарати ( головним чином інтерферони), які призначаються на тривалий час. Призначаються також препарати, що сприяють розсмоктуванню ушкоджених і відновленню нових кліток печінки, засоби, що зміцнюють імунітет.

Щоб попередити вірусний гепатит, потрібно дотримувати правил загальної гігієни, уникати незахищених статевих контактів і лікуватися тільки в лікувальних закладах, що мають ліцензію.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5851 | 11/09/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус