ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Кава з молоком — різноманіття варіантів  
Надлишкова вага робить із дівчаток жінок  
Скорочення матки після пологів  
Ефірні масла при вагітності  
Поля Брегга дієта  
Вибираємо стільчик для годівлі  
Технологія готування виноградного вина. Частина 1.  
Зонт мода 2012  
«А чи лягли б ви на операційний стіл, якби знали, що Вас оперуватиме ГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИК?»  
Настроювання барабанів  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
терапія   тест   организации   фото   ПРОВЕРКИ   nokian   цены   причини   ПРОДУКТЫ   поручение   %?3?   кофт   администратор   Сима   файл  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Активоване вугілля
Активоване вугілля
Унікальна здатність сорбентів зв’язувати й виводити з організму людини отруйні речовини здавна використовується в процесі лікування різних отруєнь і для запобігання інтоксикації при важкому плині інфекційних...


Унікальна здатність сорбентів зв’язувати й виводити з організму людини отруйні речовини здавна використовується в процесі лікування різних отруєнь і для запобігання інтоксикації при важкому плині інфекційних захворювань. Активоване вугілля ставиться до сорбентів і представляє собою пористу речовину, отримане з різного роду вуглецевмісних органічних матеріалів: торф, деревне вугілля, шкарлупа горіхів, тирса, фруктові кісточки.

Дія активованого вугілля

Завдяки спеціальній обробці вихідних органічних матеріалів адсорбуюча пориста поверхня активованого вугілля значно збільшується. Активованому вугіллю властива велика поверхнева активність, що й пояснює його високі адсорбуючі властивості. Активоване вугілля не допускає усмоктування кишечником різних токсинів, отрут, солей важких металів, газів і інших, згубних для організму людини речовин.

Дія активованого вугілля дозволяє знешкодити в основному токсини органічного походження, не дратуючи при цьому слизувату шлунково-кишкового тракту. Активоване вугілля проявляє слабку активність стосовно лугів і кислот. Відзначена більш висока адсорбційна здатність активованого вугілля у вигляді порошку стосовно його формі в пігулках.

Показання до застосування

Активоване вугілля призначають при гострих отруєннях солями важких металів, алкалоїдами, глюкозидами, при харчових інтоксикаціях. Наявність таких захворювань із токсичним синдромом як сальмонельоз, дизентерія, харчові токсикоінфекції, цироз печінки, гепатити, хронічна ниркова недостатність, а топічний дерматит і бронхіальна астма також є показанням до застосування активованого вугілля.

Оскільки активоване вугілля зменшує газоутворення, його рекомендують приймати при метеоризмі кишечнику, різних захворюваннях, які приводять до появи в кишечнику процесів гниття й шумування. Активоване вугілля часто призначають пацієнтам, яким треба буде пройти ендоскопічні або рентгенологічні дослідження, з метою зменшити газоутворення в кишечнику.

Спосіб застосування

Як правило, при гострих отруєннях рекомендують приймати активоване вугілля у вигляді водної суспензії, у кількості 20-30 г. Спочатку даною суспензією промивають шлунок, після чого активоване вугілля призначається для приймання всередину у вигляді таблеток. Приймати активоване вугілля потрібно за півтора-дві години до їжі й приймання медикаментів або після закінчення двох годин після них.

Середнє дозування приймання сорбенту становить по 10 г три рази 3 на добу для дорослих, по 5 г для дітей у віці до семи років і по 7 г на одне приймання для тих, кому від семи до чотирнадцяти років. Залежно від ваги патологічного стану тривалість застосування активованого вугілля може становити від трьох до чотирнадцяти днів.

Протипоказання

Якщо в пацієнта є різного роду кровотечі шлунково-кишкового тракту, неспецифічний виразковий коліт, виразкова хвороба шлунку або 12-перстної кишки, то приймання активованого вугілля строго протипоказаний. Не рекомендується приймати сорбенти, у тому числі й активоване вугілля при призначенні тих антитоксичних лікарських препаратів, дія яких починається після усмоктування їх шлунково-кишковим трактом.

Побічні ефекти

Активоване вугілля не слід приймати тривалий час, тому що це може викликати появу різних небажаних побічних ефектів. У пацієнтів може спостерігатися поява запорів або навпаки, діарея, фарбування стільця в чорний колір. Якщо активоване вугілля застосовується більше рекомендованого строку, то можливий розвиток гіповітамінозу. Це відбувається тому, що активоване вугілля не може вибірково зв’язувати тільки шкідливі речовини й також адсорбує вітаміни, амінокислоти, ферменти, гормони й інші необхідні організму корисні речовини.

Тривале приймання активованого вугілля також може приводити до зниження артеріального тиску, гіпотермії, гіпоглікемії й до інших небажаних наслідків.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5604 | 11/09/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус