ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Натяжные потолки  
Золоті щаблі до здоров’я  
Вправи для сідниць  
Мезотерапия. Описание, противопоказания, рекомендации.  
Поради на вибір кольору зачіски  
Як харчуватися взимку  
Плакати й чесатися корисно  
Як знайти майстра Вашого образу  
Читаем быстро  
Сучасна технологія лікування простатиту  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
кофт?   грипп   реєстр   Winner   фото   br-1180   роди   масаж   кишки   %?3?   2011   захворюванням   видалення   краси   работа  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Демодекс, неприємне сусідство
Демодекс, неприємне сусідство
З тих пір, як анатомія й фізіологія людського організму перестала бути загадкою, стало зрозуміло, що людину не можна розглядати як окремий організм, що живе своїм незалежним життям. Ми є невід’ємної ч...


З тих пор, як анатомія й фізіологія людського організму перестала бути загадкою, стало зрозуміло, що людину не можна розглядати як окремий організм, що живе своїм незалежним життям. Ми є невід’ємною частиною біоценозу й не можемо існувати відокремлено від усієї живої природи. Досить згадати корисну мікрофлору кишечнику (хоча вона присутня не тільки там), щоб зрозуміти, що ми живемо в найтіснішому симбіозі з іншими представниками величезного тваринного світу. Правда, у деяких випадках настільки близьке «сусідство» з іншими організмами завдає серйозних неприємностей і сприяє виникненню паразитарних захворювань.

Знайомство з паразитом

Одним з найпоширеніших паразитів на тілі людини є кліщ демодекс. Він живе в товщі шкірних покривів: у сальних залозах, волосяних мішечках, а також у протоках залоз, розташованих у товщі століття й призначених для зволоження очного яблука ( так звані мейбомієві залози). Демодекс постійно харчується вмістом цих внутрі шкірних структур, тому передня частина напівпрозорого тільця кліща, де розташований ротовий отвір, завжди звернена убік клітин секреції. Паразит по всій своїй поверхні покритий дрібними ворсинками. Довжина кліща не перевищує пів міліметра, самки звичайно небагато крупніше самців. Життєвий цикл демодекса включає стадію яйця, личинки, німфи й, нарешті, статевозрілої особини. Тривалість життя, за даними різних авторів, від двох до трьох з половиною тижнів.

По статистиці Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, у дітей демодекс майже не зустрічається, зате в дорослих його виявляють у дев’яти випадках з десяти обстежених! Інакше кажучи, кліщ паразитує практично в кожного з нас, і, як показують клінічні спостереження, така тенденція продовжує рости.

Розвиток хвороби

У звичайних умовах виявляється не більш однієї – двох особин в одній залозі. І хоча його наявність ще не є причиною розвитку яких-небудь патологічних змін у шкірних покривах, але при формуванні певних умов кліщ починає бурхливо розмножуватися, досягаючи десяти – двадцяти й більш особин в одній залозі. Більшість лікарів думають, що причиною цього є зниження імунного захисту організму, різні інфекційно-запальні захворювання шкіри, патологія шлунково-кишкового тракту, нейрогуморальні розлади й деякі інші фактори, що впливають на хімічний склад секрету шкіри, що й змінюють нормальне співвідношення мікробної флори на епідермісі. Уважається, що збільшення кількості кліщів приводить до гіпертрофії самої залізистої тканини, яка, у свою чергу, створює передумови для подальшого розмноження демодекса. Виникає порочне коло, розірвати яке без медикаментозного лікування дуже складно. У результаті виникає захворювання, відоме за назвою «демодекоз».

Симптоми демодекозу досить характерні: на шкірі виникають змішані патологічні висипання, які можуть бути представлені класичними або рожевими вуграми, вузликами, ранками, пухирцями із серозним або гнійним вмістом. Дуже часто до цих шкірних елементів приєднується інфекційний збудник, що ще більше підсилює інтенсивність клінічних проявів. Нерідко вузлики висипу піднімаються над шкірною поверхнею, через що рельєф шкіри стає горбистим. Хворих турбує сверблячка, подразнення, відчуття «повзання» усередині шкіри. Найчастіше хвороба вражає шкіру обличчя, але в запущених випадках процес може перейти на груди, живіт і навіть стегна.

Якщо кліщ паразитує в мейбомієвих залозах, для клінічної картини типові запалення й набряклість обличчя, випадання вій. Відповідно, при локалізації паразита у волосяних фолікулах спостерігається підвищена втрата волосся.

Захворювання має схильність до затяжного хронічного плину, загострюючись у весняно-літній період і переходячи у фазу ремісії (загасання) восени й узимку.

Лікування демодекозу

Терапевтичні заходи при лікуванні демодекозу повинні бути спрямовані на усунення неприємних суб’єктивних відчуттів і зовнішніх проявів. Однак отримане при цьому поліпшення буде тимчасовим без лікування основного захворювання, тому необхідно пройти комплексне обстеження для виявлення патології причиною, що послужила, розмноження демодекса.

Зовнішньо використовуються проти паразитарні засоби, проводиться очищення шкіри, при необхідності лікар призначає антибіотики для придушення супутньої інфекції. Важливо пам’ятати, що в ході лікування не можна користуватися косметикою або лікарськими препаратами на жировій основі, оскільки вони можуть послужити джерелом додаткового харчування для кліща. Перелік припустимих косметичних і медикаментозних засобів найкраще погодити з лікарем.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4248 | 11/09/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус