ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Стаття про дитяче взуття  
Мысли о религиозном воспитании детей  
Вирівнювання зубів  
Як заробляти в інтернеті?  
Виконання профілактичних заходів, запропонованих комісіями з розслідувань нещасних випадків.  
Створюємо ідеальну спальню в новій квартирі  
Просування сайту статтями  
Агресія - бий або біжи  
Тренажеры для дома и спортзалов  
Вопросы по курсу “Функционально-стоимостной анализ” для студентов заочной формы обучения  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
захворюванням   виробництво   біль   izumrud   Runner.   intragup   .com   Яндекс   1756   помощь   праці   поручение   плода   Arnold   chandi  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Здуття живота при вагітності
Здуття живота при вагітності
Почуття дискомфорту в животі дуже часто триває в жінок протягом усієї вагітності. І на це є свої причини. Деякі їх їх зв’язані безпосередньо з вагітністю.


Інші ж є результатом якогось шлунково-кишкового захворювання, що часто загострюється під час вагітності. Але що б не було причиною цього явища, лікування вагітній жінці може призначати тільки лікар.

Причини появи здуття живота під час вагітності

Здуття живота або метеоризм виникає з появою великої кількості газу в кишечнику в результаті розкладання там їжі. У нормі він виділяється в невеликій кількості й не порушує самопочуття. Якщо ж його виділяється багато, то це викликає відчуття дискомфорту, розпирання живота, іноді – болю. Метеоризм часто сполучається із запорами. Усе це дуже турбує вагітну жінку. Причин появи метеоризму у вагітних жінок може бути кілька.

У крові вагітної жінки утримується велика кількість жіночого статевого гормону прогестерону, який викликає розслаблення гладких м’язів внутрішніх органів. Ця властивість прогестерона необхідно при вагітності для того, щоб знімати спазм із м’язів матки – їхнє передчасне скорочення може викликати викидень. Розслаблення ж гладкої мускулатури кишечнику сприяє застою в ньому їжі й підвищеному газоутворенню.

Іншою не менш частою причиною здуття живота при вагітності є неправильне харчування. Це може бути вживання великої кількості їжі, при розкладанні якої виділяється багато газів (квасоля, горох, сира городина, велика кількість фруктів, газовані напої), одночасне приймання великого обсягу їжі із тривалими перервами або занадто швидка їжа, під час якої разом з їжею заковтується велика кількість повітря.

Під час вагітності можуть загостритися хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, якими жінка страждала до вагітності. Уроджена ферментативна недостатність також може стати під час вагітності причиною метеоризму - не повністю переварена в шлунку й тонкому кишечнику їжа переходить у товстий кишечник, де розкладається з виділенням великої кількості газів. Усі ці причини можуть призводити до дисбактеріозу – зменшенню в кишечнику обсягу нормальної мікрофлори кишечнику, яка бере участь у травленні й збільшення обсягу умовно-патогенної мікрофлори, яка розкладає їжу з утворенням великої кількості газів.

На великих строках вагітності матка підпирає кишечник, що приводить до запорів і здуття кишечнику.

Здуття живота під час вагітності може бути пов’язане з нестійким станом нервової системи жінки: усі стреси й занепокоєння ( у тому числі й із приводу метеоризму) тільки підсилюють це неприємне явище.

Чим можна допомогти вагітній жінці

Допомогти можна й потрібно. Насамперед, необхідно з’ясувати, чому вагітну жінку постійно турбує здуття живота. Тому про проблему повинен довідатися акушер-гінеколог жіночої консультацій, який організує необхідне обстеження. У жіночій консультації також веде приймання терапевт, що пройшов спеціальну підготовку по захворюваннях внутрішніх органів у вагітних жінок. Після обстеження жінці даються рекомендації з харчування й режиму дня, призначається лікування.

Якщо здуття живота пов’язане з неправильним харчуванням, то рекомендують дробове харчування невеликими порціями 5-6 разів на день і виключення з їжі великої кількості сирих овочів і фруктів, бобових, смаженої, жирної й гострої їжі, кави й міцного чаю. Обов’язково рекомендується стежити за тим, щоб щодня був стілець. Для послаблення стільця необхідно щодня вживати кисломолочні продукти (кефір, ряжанку і так далі, але при цьому потрібно пам’ятати, що, наприклад, кефір має потрібні властивості тільки в першу добу після виготовлення, більш старий кефір закріплює, а виходить, явища метеоризму підсиляться), сушені черносліви, салати, заправлені рослинною олією.

Тому що прогестерон порушує рухову активність кишечнику, жінці навіть при великому строку вагітності необхідно рухатися, інакше нерухливий кишечник призведе до постійних запорів і здуттю живота. У жіночій консультації підберуть індивідуальний комплекс вправ, який допоможе впоратися із проблемою.

При загостренні шлунково-кишкових захворювань терапевт жіночої консультації може підібрати лікування, яке зменшить прояву захворювання й не виявить негативного впливу на дитину. При дисбактеріозі призначають лікарські препарати, що містять корисні бактерії, що живуть у товстому кишечнику (пробіотики, наприклад, біфідумбактерін) і речовини, які сприяють розмноженню власної корисної мікрофлори (пребіотики). Призначають заспокійливі засоби рослинного походження.

Для зменшення здуття кишечнику іноді призначається й медикаментозне лікування. Але його повинен призначати лікар, тому що самий, видалося б, невинний лікарський препарат може викликати необоротні зміни в плода.

Вагітність – це велика відповідальність за здоров’я майбутньої дитини й кожна жінка повинна це чітко розуміти.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6859 | 07/09/2011 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус