ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Планування дитячої кімнати  
Блюда, которые повышают иммунитет  
Поганий секс - чому буває так  
Набряклість, симптоми й лікування  
Суперідеї для новорічної вечірки!  
Як реклама впливає на дітей  
8-фактів досягнення медицини  
Китайсько-американські відносини  
Кава особливо корисна для жінок  
Фотообої. Трохи про історію  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
червона   пользование   засіб   аналіз   охранника   маша   СИСТЕМИ,   .com   href   Chicco   шкіри   Arnold   Одержання   форма   болезням  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Скорочення матки після пологів
Скорочення матки після пологів
Після пологів, як після важкої роботи, організм жінки не відразу приходить у норму. Поступово, протягом декількох місяців, відновлюється робота всіх органів і систем. Але найбільше травмується матка.


Але найбільше травмується матка, для її відновлення потрібен час, правильний догляд і контроль із боку акушера-гінеколога.

Особливості післяпологового періоду

Післяпологовий період – це час, що починається після народження посліду й триває 6-8 тижнів. Протягом цього періоду зміни, що виникли в організмі жінки під час вагітності й пологів, зазнають зворотного відновлення. Але деякі ознаки, що відрізняють жінку, що народила, від такої що не народжувала залишаються. Так зовнішній матков зев (вихід з каналу шийки матки) у жінки, що народила, стає щілиноподібним.

Матка після пологів розтягнута й збільшена в обсязі, з неї відходять післяпологові виділення – лохії. Тому в цьому органі відбуваються найбільші відбудовні процеси. Відразу після пологів дно матки (верхня сторона) розташовується на 4-5 см нижче пупка. Тіло матки прилягає до передньої черевної стінки й зберігає велику рухливість за рахунок розтягнутості зв’язкового апарата й зниження його тонусу. Найбільшу товщину в матці, що скоротилася, має її дно й верхня частина.

Як швидко скорочується матка після пологів

Скорочення в області шийки матки відразу після пологів виражені слабко, вони розвиваються тільки наприкінці післяпологового періоду. Безпосередньо після пологів діаметр внутрішнього маткового зева (входу в канал шийки матки) рівний 10-12 см, що дозволяє при необхідності ввести в порожнину матки руку й вилучити залишки посліду. До кінця першої доби внутрішній матковий зев проходим лише для двох пальців, а через три доби – для одного. Зовнішній матковий зев закривається на третьому тижні після пологів.

Відновлення матки після пологів відбувається досить швидко. Відразу після пологів вага її сягає у середньому 1 кг, довжина порожнини – 15-20 см, поперечний розмір тіла матки – 12-13 см. За одну добу рівень стояння дна матки знижується на 2 см, досягаючи до 5-го дня середини відстані між пупком і лобком. На 9-10 добу дно матки опускається нижче лобка. Вага матки до кінця першого тижня становить 500 г, до кінця другого – 350 г, до кінця післяпологового періоду – 50-60 г.

Темп відновлення матки залежить від особливостей плину вагітності й пологів. При багатоплідній вагітності, великій кількості рідини в матці, великому плоді й слабкості пологової діяльності відновлення матки в післяпологовому періоді трохи вповільнене. Негативно впливають на цей процес перенесені раніше запальні процеси матки і її придатків, наявність у ній вузлів доброякісної пухлини фіброми, недорозвинення матки й обмеження рухової активності породіллі у зв’язку з якимись захворюваннями.

Що відбувається з маткою в період відновлення

При скороченні м’язів матки здавлюються кровоносні й лімфатичні судини, частина з них при цьому пересихає. М’язові клітини, що знову утворювалися під час вагітності, гинуть і розсмоктуються, інші м’язові клітини значно зменшуються в розмірах.

Внутрішня поверхня матки після пологів являє собою велику поверхню, при цьому самі великі зміни відбуваються в області прикріплення плаценти, де є безліч затромбованих судин. Уся внутрішня поверхня матки покрита залишками плодової оболонки й згустками крові.

При нормальному плині післяпологового періоду порожнина матки протягом перших 3-4 днів залишається стерильною. В очищенні порожнини матки в цей період велика роль належить фагоцитозу (фагоцити – це лейкоцити, здатні заковтувати й розчиняти усередині себе бактерії) і позаклітинному протеолізу (розчиненню бактерій за допомогою протеолітічних ферментів, що вивільнилися при розпаді лейкоцитів і бактерій).

Виділення з матки називаються лохіями. У перші дні після пологів лохії кров’янисті за рахунок значної домішки крові, з 4-го дня вони стають серозно-сукровичними й містять багато лейкоцитів, з 20-го дня - рідкими й світлими. До шостого тижня виділення з матки лохій припиняється.

Відновлення внутрішньої оболонки порожнини матки (епітелію) відбувається після відторгнення обривків плодової оболонки, що залишилися після пологів і закінчується до 20-го дня, а в області прикріплення плаценти – лише до кінця післяпологового періоду.

Затримка лохій у матці (лохіометра) може трапитися за рахунок перегину її в області перешийка, зниження скорочувальної здатності матки й закупорки внутрішнього маткового зева згустками крові. Це небезпечний стан, тому що він може сприяти розвитку в області матки запального процесу.

Як прискорити скорочення матки

Матка починає скорочуватися відразу після пологів, у цей час дно її повинне бути щільним, якщо воно має м’яку консистенцію, то це говорить про знижену скорочувальну здатність матки. У такому випадку допомагає масаж матки, який проводиться зовнішньо, через передню черевну стінку.

Скорочення матки відбувається болісно, підсилюючись під час годування дитини грудьми. Для того, щоб матка скорочувалася швидше, у першу добу на живіт кладуть холодну грілку, призначають засоби, що сприяють її скороченню. При дуже хворобливих скороченнях можливе застосування знеболюючих і спазмолітічних засобів, але в більшості випадків можна обійтися без цього. Велике значення в перші дні після пологів здобуває дотримання правил гігієни (підмивання, обробка ран і так далі), яке попереджає ускладнення після пологів.

Починаючи з 4-го дня жінка починає більше рухатися, це сприяє більш активному скороченню матки. Дитина годується « на вимогу», що також поліпшує скорочувальні здатності матки.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7170 | 07/09/2011 Діти - Пологи

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус