ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Пілатес ,як він є  
Прикмети гарного коханця  
Салон красоты Ladyspace  
Є контакт! Сучасні лінзи виправляють зір без турбот  
Послеродовые гнойно-септические заболевания (перитонит, сепсис, токсико-инфекционный шок). Лекция.  
Методи знеболювання при пологах  
Гороскоп зачісок  
Як харчуватися при дисбактеріозі кишечнику  
Безсонна ніч приносить користь  
Договор «Об уступке требования»  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
МОРКВА   методы   Ситуационные   засипати   перитоніт   жінки   засіб   іграшки   цены   Життя   договор   державної   Президент   мобильный   izumrud  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Народити - не означає стати мамою. Труднощі першого року материнства
Народити - не означає стати мамою. Труднощі першого року материнства
Подивіться, як гармонійно стають мамами тварини. Інстинкти, закладені в них природою, не тільки допомагають їм грамотно опікуватися про потомство, але й роблять їх щасливими від цього.


Але в людей не все так гладко…

Де ж наші інстинкти? Історична тенденція така, що материнство вже давно не є провідною діяльністю для жінок. Напроти - зростає їхня соціальна роль у суспільстві. На сьогоднішній день більшість жінок рівною мірою матері, дружини, співробітниці або навіть бізнес-леді нарівні з бізнесменами чоловіками. У такому положенні материнські інстинкти заглушаються соціальними мотивами, бажанням зайняти після пологів колишні статуси й повернутися до колишнього способу життя. Це створює тло, що ускладнює гармонічне материнство. Плюс до цього, безумовно, виникають численні турботи, пов’язані з дитиною, які вимагають сил, часу, розуміння, вимагають вмінь і навичок, яких раніше не було. У результаті й виникає проблема, що одержала умовну назву "труднощі першого року материнства". У кожної жінки можуть виникнути свої індивідуальні труднощі першого року материнства, що визначається різними причинами: фінансовими складностями, побутовою невпорядкованістю, родинним безладдям або відсутністю чоловіка, станом здоров’я, віковими проблемами. Але є ряд цілком типових труднощів, які відчувають багато молодих мам незалежно від їхнього віку, матеріальної бази й інших перерахованих причин.
   Почуття невпевненості. На першому році материнства виникає маса питань, які викликають сумніви і тривожать матерів. Як сповивати? Як годувати? Як купати? А отут ще дитячий плач – замість повноцінного спілкування. Чого прагне дитина? Що її турбує? Як здогадатися? Як заспокоїти? Як не хвилюватися по дрібницях? І як не пропустити небезпеки для здоров’я? У такому невпевненому стані важко бути гарною мамою.
   Період самотності. По опитуванням психологів більш 53% молодих мам почувають себе не просто самотніми, а буквально відрізаними від усього світу (родини, друзів, колег, від повноцінного життя в цілому). Меншою мірою це стосується тих мам, які користуються допомогою своїх батьків і послугами няньок, але й вони теж відзначають, що нерідко почувають себе самотньо. Адже фізичне звільнення від необхідності постійно бути поруч із дитиною не звільняє від психологічної прихильності до неї, і тому обмежує спілкування зі світом. Бувають жінки, які, віддавши дитину на піклування помічників, відключаються від материнства повністю, але не про них мова – тут потрібно говорити не про труднощі материнства, а про відсутність материнських якостей як таких.
   Гіпертурбота. Не даремно ж говориться: усе добре в міру. Ця думка актуальна й у цьому випадку. Часом, турбота про маля на першому році його життя стає в матері настільки гіпертрофованою, що їм властиво, усю себе віддаючи дитині, забувати про себе. Така гіпертурбота, на жаль, обертається стресом для організму жінки, що чревате розвитком фізичних захворювань або депресії.
   Безсоння або бажання виспатися. Звичайними для першого року материнства є й проблеми жінок зі сном. Причому, відхилення можуть виражатися подвійно, як у вигляді безсоння, так і у вигляді постійної сонливості. І те, і інше свідчить про виснаження жіночого організму, що не дозволяє їй ні повноцінно здійснювати свої материнські функції, ні тим більше відчувати щастя від материнства.
   Синдром хронічної втоми. Синдром хронічної втоми відчувають практично всі матері, навіть ті, хто одержує допомогу ззовні. Тому що материнство – це важка праця, нескінченний, безперервний процес. У цій праці ніколи не буде досить відпочинку, завжди буде здаватися, що його не вистачає. У кожної жінки синдром хронічної втоми проявляється в різному ступені, у різний час і буває різної тривалості.
   Проблема вільного часу. Кожна друга мама скаржиться на першому році материнства на проблему вільного часу. Якими б жертовними мамами ми не були, все-таки хочеться мати час і на себе. Щоб зайнятися своєю зовнішністю, гардеробом, іміджем. Щоб мати культурне життя - читати книги, дивитися телевізор, відвідувати театри, вистави, концерти. Щоб вести активний спосіб життя, опікуватися про свою фізичну форму, своє здоров’я. Щоб спілкуватися із друзями. Проблема вільного часу стає актуальною й тоді, коли хочеться зайнятися своєю освітою або знову повернутися до улюбленої роботи.
   Відносини із чоловіком. Знову ж по психологічних опитуваннях в 25% жінок у перший рік материнства псуються відносини із чоловіком. Це стосується сфери спілкування, взаєморозуміння, сфери розподілу обов’язків, а також сфери сексуальних відносин. В основі розбіжностей лежить кілька речей. По-перше, жінка більш неспокійно ставиться до материнства, ніж чоловік до батьківства. По-друге, жінка, з одного боку, займає провідну позицію в турботі про дитину, і в той же час, прагне, щоб чоловік теж активно включався в цей процес. По-третє, жінка бачить у чоловіку тепер у більшій мірі батька, ніж коханця, а чоловік як і раніше прагне залишатися повноцінним коханцем для дружини.


   

Два погляди на материнство. Уникнути перерахованих труднощів, напевно, мало ймовірно. Але можна спробувати зменшити їх наслідки. І почати потрібно з того, щоб інакше глянути на них, дотримуючись афоризму: "Якщо не можеш змінити обставини, зміни своє відношення до них". Потрібно зрозуміти й прийняти просту істину: материнство обов’язково внесе корективи в уклад вашого життя, так, як раніше – вже не буде. Взяти хоча б принципову зміну: з появою дитини ви не зможете бути абсолютно вільні. Але хіба це погано? Вірніше так, хіба це заважає жити щасливо? Звичайно, ні. Просто материнству, як і всьому в нашому житті, потрібно вчитися. На першому році – особливо інтенсивно!
   
   Вчиться бути матір’ю. Є кілька традиційних рекомендацій, які допомагають безболісно подолати труднощі першого року материнства й не допустити, щоб вони стали нестерпними, отруївши життя вам і вашій дитині.
   1. Готуйтеся до материнства, починаючи з вагітності. Змінюйте свій світогляд, уклад життя. Вишиковуйте свої плани на майбутнє так, щоб ваше материнство сприймалося вами як головна (хоча й не єдина) діяльність, у всякому разі, протягом року, двох, а краще трьох років.
   2. 2. Не зациклюйтеся на тому, що ви чогось не вмієте – це нормально. Мало того, діти настільки індивідуальні, що впевненості не дасть вам найкращий лікар і психолог. Усьому свій час. Для всього свій шлях.
   3. 3. Зрозумійте, що самітність після пологів – поняття відносне. По-перше, це не об’єктивний факт, а винятково ваше сприйняття дійсності. А, по-друге, мама в принципі не може бути самотня, тому що в неї є дитина!
   4. 4. Позбувайтеся від гіпертурботи. Вона шкідлива не тільки для вашого здоров’я, вона не дозволяє нормально розвиватися дитині. Створюйте позитивний настрій: усе з вашою дитиною буде добре.
   5. 5. Труднощі, пов’язані з безсонням/сонливістю, синдромом хронічної втоми й наявністю вільного часу – це по суті труднощі одного порядку. Рішення – в умінні правильно все організувати.
   6. 6. З появою дитини приділяйте особливу увагу відносинам із чоловіком. Перегляньте систему обов’язків у спільному житті. Привчайте чоловіка до того, що його турбота про дитину необхідна не стільки для того, щоб вам полегшало, щоб ви відпочили, це конче потрібно дитині, щоб вона з перших днів відчувала повноту родини, любов обох батьків і задоволення від спілкування з обома. У жодному разі не зневажайте сексом із чоловіком.
   7. 7. Спілкуйтеся з іншими матерями – переймайте їх досвід, використовуйте допомогу рідних, запрошуйте няньок. Але не перекладайте в жодному разі ні на кого відповідальність за дитину.
   Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4350 | 07/09/2011 Діти - Психологія материнства

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус