ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Свадебные аксессуары, которые сделают праздник необыкновенным  
Советы покупателям от фирмы Lux Prestige  
Лікування зубів під загальним наркозом  
Самі з руками - про масаж рук  
Сейчас – это прекрасное время для доступного отдыха на Испанских островах!  
Обмін речовин  
Стіл для піци  
ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ОЦЕНКА НОВЫХ ИЗДЕЛИЙ НА ОСНОВЕ КРИТЕРИЯ МИНИМУМА ЗАТРАТ НА УСЛОВНУЮ ЕДИНИЦУ КАЧЕСТВА  
Вибір покрівельного матеріалу  
Як обрати бухгалтерські курси 1С?  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
залоза   призначення   договір   столи   задачи   фото   голова   ікра   область   краси   Квіти   Діагностика   засіб,   шкіри   плода  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Клізма дитині
Клізма дитині
Клізма може знадобитися дитині будь-якого віку. Особливе значення клізми мають у перші кілька місяців життя, поки не сформувалася природна мікрофлора кишечнику, яка допомагає переварювати їжу. У цей період...


Клізма може знадобитися дитині будь-якого віку. Особливе значення клізми мають у перші кілька місяців життя, поки не сформувалася природна мікрофлора кишечнику, яка допомагає переварювати їжу. У цей період у дитини постійно виникають проблеми з кишечником: запори, поноси, здуття кишечнику і так далі.

Види клізм і правила їх проведення

Клізма – це процедура введення в пряму кишку рідини з лікувальною або діагностичною метою. З лікувальною метою застосовують очисні, що попускають ( у тому числі масляні), лікарські й живильні клізми. Діагностичні клізми – це введення в пряму кишку контрастних речовин для проведення наступного рентгенівського дослідження.

Для проведення клізми маленьким дітям застосовуються спринцівки (маленькі грушоподібні гумові балони), з м’яким наконечником з того ж матеріалу (продовженням спринцівки) або зі знімними наконечниками із твердої пластмаси. Обсяг таких спринцівок може бути від 30 до 360 мол.

Щоб зробити клізму немовляті, спринцівку стерилізують кип’ятінням (30 хвилин), потім набирають у неї необхідну кількість рідини, наконечник змазують дитячим кремом або стерильною рослинною олією. Дитину укладають на лівий бік, згинаючи йому ноги в колінах, після чого йому розсовують сідниці й обережно, без натиску вводять туди на глибину до 3–5 см. наконечник спринцівки (попередньо потрібно підняти спринцівку наконечником нагору й випустити з неї повітря, нажавши на дно). При введенні наконечника він повинен бути спрямований спочатку трохи (на 2 см) вперед, потім, минувши зовнішній і внутрішній сфінктери (спеціальні кругові м’язи, що закривають і відкривають просвіт кишки) зад непрохідного отвору, трошки назад, на глибину ще 2-3 см, після чого повільно натискають на дно спринцівки.

Рідину вводять під час вдиху дитини (але в жодному разі не під великим напором), коли вона робить видих і кричить, цей процес тимчасово припиняють. Після того, як рідина введена, потрібно обережно вивести наконечник і стиснути сідниці руками, потримавши їх у такому стані близько хвилини. Після цього  дитину можна покласти на спинку, потім повернути на інший бік і на живіт. У цьому випадку рідина пошириться по всім кишечникові.

Для проведення очисної клізми в дітей старше трьох років користуються кухлем Есмарха. Його обсяг значно більше спринцівки й становить 1,5–2 л. Швидкість вступу рідини регулюють за допомогою крана, розміщеного на гумовій трубці або спеціального затиску. Після клізми дитина повинна полежати близько 10 хвилин (краще, якщо вона буде перевертатися), поки не підсилиться перистальтика й не з’явиться позив до акту дефекації.

Очисні клізми для дітей

Очисні клізми проводять при запорах, здутті живота (якщо не допомагає газовідвідна трубка), перед проведенням різних видів досліджень шлунково-кишкового тракту, перед веденням у пряму кишку ліків.

Для очисної клізми немовляті вводять кип’ячену воду, підігріту до температури нижче температури його тіла ( для дітей більш старшого віку вода може бути злегка прохолодної). Кількість води залежить від віку й ваги дитину й становить на перші півроку життя 30–60 мл, з півроку до року - до 150 мл, з 1 до 2 років – до 200 мл, з 2 до 5 років – 300 мл, з 5 до 9 років – 400 мл, старше 10 років – 0,5 л.

Для того щоб підсилити очисну дію клізми, дітям до року у воду можна додати небагато рослинної олії або гліцерину (не більш чайної ложки).

Очисні клізми протипоказані при підозрі на наявність у дитини гострого хірургічного захворювання (непрохідності кишечнику, гострого апендициту і так далі), а також при різних захворюваннях прямої кишки.

Клізми для дітей,що попускають

У старшому віці можна проводити клізми, що попускають, - масляні й гліцеринові. Іноді їх застосовують також як лікувальні для лікування запальних процесів кишечнику. Такі клізми особливо показані при спазмах мускулатури кишечнику, що супроводжуються запорами, тому що масло в кишечнику розщеплюється й дратує слизувату оболонку кишечнику, підсилюючи його рухову активність і сприяючи більш легкому спорожнюванню кишечнику.

Для такої клізми в пряму кишку за допомогою спринцівки вводиться 40–180 мл злегка підігрітої рослинної олії або 5–10 мл очищеного гліцерину. Після такої клізми стілець з’являється через кілька годин (звичайно ранком, якщо клізма зроблена на ніч).

Ще один вид клізм, що попускають, - з гіпертонічним розчином повареної солі (10% розчин – 10 г солі на 100 мл води), який притягає до себе воду й очищає в такий спосіб кишечник. Їх краще робити в тому випадку, якщо погано працює мускулатура кишечнику, він не рухається й не сприяє просуванню калових мас (атонічні запори). Дія такої клізми наступає приблизно через півгодини.

Лікарські й живильні клізми для дітей

Для лікарських клізм грудним дітям частіше використовуються не спринцівки, а спеціальні еластичні трубочки (катетери), через які ліки можна ввести за допомогою шприца в точній дозі. За півгодини до такого введення звичайно проводиться очисна клізма й тільки після очищення кишечнику вводяться ліки. Із цією метою можна вводити багато лікарських препаратів, вони всмоктуються в кишечнику швидше, чим при прийманні через рот.

Живильні клізми роблять так само, як лікарські. Часто це потрібно при неприборканій блювоті. У кишечник уводяться слабкі розчини глюкози й різні сольові розчини.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8082 | 30/06/2011 Діти - Хвороби, лікування

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус