ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
    Іноземні мови
    Інформатика
    Міське будівництво й господарство
    Медицина
    Менеджмент
    Різне
    Соціальна педагогіка
    Страхування
    Теорія грошей
    Функціонально вартісний аналіз
    Хімія
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Тема 10. Деловые переговоры в системе связей с общественностью  
ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки для приміщень  
УКРАЇНЦІ В КИТАЇ  
ІНСТРУКЦІЯ по дотриманню вимог пожежної безпеки в гуртожитку  
Гарні руки. Догляд за кутикулою  
4 Секрети для Струнких Сексуальних Ніг  
Кактуси  
Неврит лицьового нерва  
Створення навігації для сайту  
Зимние шины Yokohama.  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
буркун   ТЮТЮНОВИХ   гідроакумулятор   заболевания   виробництво   коляски   дитини   картинки   легенів   який   Контакт   перитоніт   захворюванням   свет   прибуток  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Леся Українка
Леся Українка
Леся Українка (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач-Квітка) 25 лютого 1871 — 1 серпня 1913) — українська поетеса й письменниця.


Біографія
   
   Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський.
   
   Мати — письменниця О. П. Косач (псевдонім Олена Бджілка), батько — освідчений юрист Петро Антонович Косач (1841—1909), який дуже любив літературу й живопис. У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники й музиканти, улаштовувалися вечори й домашні концерти. Дядько Лесі (так її називали в родині, і це домашнє ім'я стало літературним псевдонімом) — Михайло Драгоманів, який згодом по-дружньому опікував племінницю й усіляко допомагав їй, — був ученим, фольклористом, суспільним діячем, тривалий час жив за кордоном (у Франції й Болгарії). Леся ґрунтовно вивчила ряд іноземних мов, що дало їй можливість широко ознайомитися із класичними добутками світової літератури.
   
   Леся почала грати й складати маленькі музичні п'єси з п'яти років, у віці дев'яти років написала перший вірш. В 1881 році вона неочікувано важко занедужала. Її мучив нестерпний біль у правій нозі. Спершу вирішили, що в неї гострий ревматизм, лікували ваннами, мазями, травами, але все було безрезультатно. Біль перейшов у руки. Лікарі, нарешті, змогли визначити, що це — туберкульоз кістки. На музичній кар'єрі Лесі був поставлений хрест. Після першої, складної, але вкрай невдалої операції рука залишилася покаліченою.
   
   Писати й друкувати Леся Українка почала у віці 12 років. До її ранніх творів відноситься український переклад «Вечорів на хуторі» Гоголя (у співавторстві із братом). Друкувалася Українка в закордонних журналах «Зоря», «Жите й слово», « Літературно-Науковий вісник».
   
   Леся лікувалася в Криму, Єгипті й Греції, у Німеччині й Австрії, а також у народної цілительки в с. Косовщина (нині Сумській області). Усе було безрезультатно. До загострившогося процесу, кісткового туберкульозу додалася невиліковна хвороба нирок.
   
   Померла Леся Українка 1 серпня 1913 у грузинськім містечку Сурами. Похована на Байковому цвинтарі в Києві.
   
   Особисте життя
   
   В 1888 році в Запоріжжі Лариса Петрівна познайомилася із Сергієм Костянтиновичем Мержинським, суспільним діячем, випускником Київського університету святого Володимира. Мержинський жив якийсь час у Ялті, проходячи лікування від туберкульозу. Через чотири роки (в 1901 році) Леся їде в зимовий Мінськ до смертельно хворого коханого. У важкі зимові місяці народжується одна з її найсильніших драм — «Одержима», Сергій Мержинський умирає, і Лариса Петрівна назавжди надягає чорні жалобні одяги.
   
   В 1907 році поетеса знову повернулася в Крим із Климентом Васильовичем Квіткою, що згодом став її чоловіком. Поспішний переїзд урятував життя Клименту Квітці, туберкульоз поступово відступив. Протягом подружнього життя Климент Квітка записав пісні, які Леся пам'ятала ще з дитинства. А вже після смерті дружини, в 1917 році, видав фотоскопічним способом двотомник «Мелодії з голосу Лесі Українки». Климент Васильович дожив до 1953 року, переживши дружину на 40 років.

Автор: Liza | Відгуки: 0 | Перегляди: 5285 | 30/06/2011 Реферати, курсові, лабораторні, методички - Різне

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус