ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
    Акваріум та його мешканці
    Гризуни
    Кішка в домі
    Птахи
    Собака
    Тераріум
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Детская одежда и обувь  
Незвичайні музичні інструменти  
Тільки померлі доктори не брешуть  
Відпочинок на Алтаї  
6 вещей которые дешевле брать напрокат.  
Електронна пошта. Допомога новачкові  
Как воспитывать в детях чуткость, чувство такта (консультация для родителей дошкольников)  
Піраміди й сфінкса захистять авторським правом  
Місто Шанхай (КНР)  
Побічні ефекти пластики - чи не занадто велика жертва для краси!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
полинь   іграшки   организации   льон   веб-сайт   жінок   .com   фотообои   офор   акая   Напівсолодке   коляски   помощь   менеджмент   цены  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Родичі й пращури морської свинки.
Родичі й пращури морської свинки.
Всі представники підродини морських свинок (Cainae Murray, 1866) жили винятково в Південній Америці. До цього загону тварин відноситься також у Південній Америці широко представлена дика морська свинка Cavia aperea, яку ще називають просто Aperea.


На основі їхнього широкого поширення серед цього виду морських свинок виділяють дев'ять підвидів або географічних порід. Один з них - Cavia aperea tschudii, що у Перу живе по обидві сторони Анд. Офарблення в цього підвиду зверху темне, сіро-коричневе сіре, жовто-руде. Довга, відносно темна верхня вовна при цьому одержує такий же колір, котрий знайомий нам по диких кроликах і зайцях-русаках. Ця щетина в Cavia aperea tschudii може бути настільки темною, що спинка у тварини здається майже чорною. Область живота в диких морських свинок пофарбована в жовто-рудий до білого колір. У районі горла є більш світлі плями.
   
   Від цього підвиду утворилися наші домашні морські свинки. Їхнє одомашнювання почалося, імовірно, ще в часи інків, при яких вони спочатку були жертовними, а потім стали м'ясними тваринами. Бідний інк жертвував морську свинку, заможній - ламу.
   
   Уже тоді, ми знаємо це по дослідженнях мумій морських свинок, вони мали різноманітне офарблення. Тільки морських свинок чорного кольору не зустрічалося серед виявлених мумій тварин (ні повністю чорного, ні як складовий елемент плямистого офарблення). Можливо, це порозумівається тим, що чорний уважався кольором злих духів або кольором зла, і тому чорні морські свинки забивалися відразу ж після народження.
   
   Домашні морські свинки й донині вважаються індіанцями Високих Анд гарними постачальниками м'яса. Із цією метою й сьогодні розводять особливо великих морських свинок вагою від 2500 г і більше в Перу, Колумбії, Еквадорі й Болівії. У Перу для цієї мети тримають 67 мільйонів морських свинок, які дають у рік близько 17 000 тонн м'яса.
   
   І понині в Південній Америці поширені звичаї й вірування часів інків, пов'язаних з морськими свинками. Так вірили, що морська свинка перетягає на себе хворобу, марновірство, що у минулі століття були поширені й у Європі.
   
   Відразу після відкриття Америки в 1592 році перші морські свинки потрапили в Іспанію й Португалію, а відтіля в Англію й Голландію. Спочатку вони були рідкістю й, відповідно, дорого коштували. В Англії заморська свинка коштувала одну гінею, а тоді це були більші гроші. Думають, що звідси відбувається англійська назва морської свинки, тварини, голосом і будовою тіла схожу на маленьку свиню, що прибула через море: guinea pig.
   
   Наша одомашнена морська свинка давно одержала власну латинську назву Cavia porcellus (Карл Ліней, 1758). Звісно, свійська тварина могла одержати тільки наукове позначення, що вказувало на її початковий різновид. Так сьогодні ми називаємо її Cavia арегеа різновиду porcellus. Хоча, зрозуміло, можливо було б позначення й Cavia aperea різновиду domestica.
   
   І, під кінець, кілька назв наших морських свинок на різних мовах: по-французькій вона буде звучати Cochon d"inde або Cobaye, по-іспанській Cobayo. Англійці називають морську свинку також Cavy або Cm. Перша назва нагадує латинське найменування, друга веде своє походження від індіанців, які називали морських свинок Сиг або Сиу, наслідуючи їхньому писку.
   

Автор: Nastia | Відгуки: 0 | Перегляди: 5235 | 14/04/2011 Собаки, кішки, рибки, птахи - Гризуни

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус