ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
    Іноземні мови
    Інформатика
    Міське будівництво й господарство
    Медицина
    Менеджмент
    Різне
    Соціальна педагогіка
    Страхування
    Теорія грошей
    Функціонально вартісний аналіз
    Хімія
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Аспірин корисний для вагітних  
Екскурсія в дитинство  
Вивих передпліччя  
Календар робіт з догляду за суницею  
Добрые и весёлые друзья Смешарики, и их познавтельные истории  
Гурме-Тури по Європі  
Що потрібно їсти, щоб мати гарне волосся  
Як вибрати взуття для маляти  
Эффективное профессиональное развитие руководителей - один из элементов успешного развитя бизнеса  
Стерилізація кішки - це необхідна й важлива процедура для вашого чотириногого друга  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
положение   недоліки.   виконаних   таблиця   масаж   інтернет   стиль   дарія   Окна   янцзи   геркулес   повар   розклад   жасмін   американо  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Донецьк
Донецьк
Донецьк- місто на сході України, адміністративний центр Донецької області, на річці Кальміус. П'яте місто України по населенню. Великий промисловий центр.


Назва
    Сучасна назва, дана місту в 1961 році, походить від назви ріки Сіверський Донець, що протікає на півночі Донецької області (однак саме місто стоїть не на Донці, а на Кальміусі). До 1924 року місто звалося Юзівка на честь засновника міста - бізнесмена Джона Юза (Х`юза, Hughes). В 1924 році Юзівка одержала назву Сталіно на честь сталеливарної промисловості, і перейменування міста абсолютно не пов'язане з ім'ям І. В. Сталіна. Місто називалося так до 1961 року, коли після XXII з'їзду КПРС всі об'єкти, що носили ім'я Сталіна, були перейменовані. За словами керівника прес-служби Донецького обласного краєзнавчого музею Софії Олександрівни Гітіс, в 1923 році місто кілька місяців називалося Троцьк на честь Л. Д. Троцького. Існує думка, що назву «Сталіно» місто одержало на честь І. В. Сталіна, і що це було одним з перших перейменувань у його честь у СРСР (за три роки до перейменування Царіцина в Сталінград в 1927 році).
   
   Історія
    Освоєння земель у районі Донецька було почато запорізькими, а також донськими козаками в XVII столітті. В 1869 році валлійцем Джоном Юзом починається будівництво металургійного заводу з робочим селищем Юзівка. Дату будівлі селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька. В 1917 році селище Юзівка одержало статус міста. В 1932 році місто стало центром Донецької області. В 1970 році ЮНЕСКО визнало Донецьк кращим промисловим містом світу. У квітні 1978 року населення Донецька перевищило мільйон жителів, однак в 2006 році, внаслідок демографічної кризи, трохи скоротилося. Перші вулиці називалися лініями, головна вулиця міста вул. Артема в 1880-х роках була єдиної в місті.
   
   Вулиці, бульвари, площі
    Загальна довжина вулиць - 2 500 км. Кількість вулиць, бульварів, проспектів - 2 200. Головна вулиця - Артема. Найдовша - Кірова. Кількість площ - 21. Головна площа – Леніна.
   
   Освіта
    Усього в Донецьку 5 державних університетів, 11 інститутів, 3 академії, у тому числі Донецька музична академія, 14 технікумів, а також 5 приватних університетів, 6 коледжів. З них найстарші й найбільші навчальні заклади - Донецький національний технічний університет (1921), Донецький національний медичний університет (1930), Донецький національний університет (1937), Донецький національний університет економіки й торгівлі ім. М. И. Туган-Барановського. 13 березня 1967 р. - Наказом Міністра оборони СРСР, Директивою Генерального штабу ВР СРСР ДГШ від 22 квітня 1967 р. і Директивою Командуючого військами Київського військового округу - ухвалені рішення про створення Донецького вищого військово-політичного училища інженерних військ і військ зв'язку - ДВВПУ
   Середніх шкіл середнього ступеня - 2; середніх шкіл 1-2 ступеня - 38; середніх шкіл 1-3 ступеня - 116; дитячо-юнакових спортивних - 7; станцій юних техніків - 2; центрів творчості дітей і юнацтва - 8; дитячо-юнакових клубів - 54.
   У системі загальної середньої освіти переважна більшість учнів вчаться російською мовою, на українському ведеться навчання лише в 34 школах міста, де вчаться 21 % школярів. Для порівняння, українці в місті становлять 47 % населення. У травні 2008 року відновилася суперечка навколо поступового збільшення україномовних класів. 20 травня Донецька міська рада прийняла рішення навчання українською мовою в навчальних закладах. Як наслідок, було заборонено збільшувати кількість україномовних шкіл і класів, дитсадків і дитячих груп. За таке рішення проголосували 55 з 58 депутатів. Донецький мер Олександр Лук`янченко призупинив дію цього рішення сесії міськради.

Автор: Liza | Відгуки: 0 | Перегляди: 5375 | 11/04/2011 Реферати, курсові, лабораторні, методички - Різне

Ссылка на статью:


Комментарий
    Charlesliaks08:08 03-07-2017    
wh0cd612448 <a href=http://effexorxr.us.com/>EFFEXOR XR</a> <a href=http://diamox.us.com/>generic diamox</a>


Страница: 1

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус