ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Шампуні від лупи. Поради по усуненню лупи.  
Малюємо посмішку - або таємниці декоративної косметики  
Що таке контекстна реклама  
Экзотическая кухня Индонезии  
Перші дні хвилястого папуги у вашій квартирі  
12-тий тиждень вагітності  
Основні страхи при вагітності  
Куди відправитися за брудом  
Купить квартиру в Херсоне  
Відкриваємо туристові секрети Кіпру  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
виробів   ІНСТРУКЦІЯ   салон   іграшка   вибрати   печінки   іграшки   Winner   кисн   дозвілля   засіб,   продуктів   Діагностика   ігри   Ситуационные  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Олеїнова кислота
Олеїнова кислота
Олеїнова кислота – одна з основних корисних жирних кислот, без яких неможливий правильний обмін речовин в організмі людини. Найбільше олеїнової кислоти втримується в маслиновій олії, яка саме тому...


Олеїнова кислота – одна з основних корисних жирних кислот, без яких неможливий правильний обмін речовин в організмі людини. Найбільше олеїнової кислоти втримується в маслиновій олії, яка саме тому й цінується, адже олеїнова кислота прекрасно засвоюється організмом.

Жирні кислоти і їх роль в організмі людини

Жирні кислоти - це карбонові кислоти, багато з яких входять до складу тварин і рослинних жирів. Вони виконують енергетичну ( при їхньому розпаді утворюється енергія) і пластичну ( беруть участь у побудові біологічних мембран, що становлять кістяк тварин і рослинних клітин). Усі жирні кислоти діляться на насичені й ненасичені. Ненасичені жирні кислоти більш корисні, тому що беруть участь у синтезі біологічно активних речовин простагландинів і беруть активну участь в обміні речовин.

Синтез жирних кислот відбувається в печінці, у стінці кишечнику, у жировій і легеневій тканині, у кістковому мозку й деяких інших тканинах. Жирні кислоти входять до складу різноманітних ліпідів: гліцеридів, фосфатидів, холестерину, восков і інших, які беруть активну участь в обміні речовин.

Що таке олеїнова кислота і її роль в організмі людини

Олеїнова кислота – це вища жирна моно ненасичена кислота, що входить до складу ліпідів (жирів), що приймають участь у побудові біологічних мембран і в значній мірі визначальні властивості цих ліпідів. Заміна олеїнової кислоти в ліпідах біологічних мембран на іншу жирну кислоту різко міняє таку біологічну властивість мембран, як їх проникність. Присутність більших кількостей олеїнової кислоти в жирі жирових депо людину забезпечує стійкість депонованих ліпідів до окиснення при помірній кількості антиоксидантів.

Олеїнова кислота – замінна жирна кислота, вона синтезується, зокрема, у цитоплазмі клітин печінки людини. Але вона є при цьому однією з найпоширеніших жирних кислот, що входять до складу харчових жирів, у зв’язку із чим відіграє велику роль у харчуванні людини. Жири з підвищеним вмістом олеїнової кислоти відрізняються підвищеною засвоюваністю. А в медицині застосовується лікарський препарат на основі олеїнової кислоти – лінетол.

У промисловості олеїнова кислота використовується як основа для одержання лаків, покриттів, емалей, оліф, фарб. Її застосовують як пластичну речовину в парфумерії, а солі її – у якості мийних засобів.

Олеїнова кислота, як і інші жирні кислоти, служить джерелом енергії для живих організмів. Енергія звільняється при окисненні олеїнової кислоти після її відщіплення від молекули ліпіду під дією соку підшлункової залози. Синтез олеїнової кислоти каталізується спеціальним ферментом (оксігеназой), який є присутнім у печінці й жировій тканині.

У промисловості олеїнову кислоту одержують багаторазовою кристалізацією після розщеплення ліпідів з маслинової олії. Якісне й кількісне визначення олеїнової кислоти проводять методом газорідинної хроматографії.

Значення олеїнової кислоти в харчуванні людини

У тваринних жирах на частку олеїнової кислоти доводиться близько 35–45% усіх жирних кислот, а в більшості рослинних олій – від 20 до 40%. Дуже багаті олеїновою кислотою маслинова олія (64–85%) і арахісова (37–47%) олія.

Незважаючи на те, що олеїнова кислота замінна, у харчовому раціоні людини вважається найбільш сприятливим її вміст, близький до вмісту в резервному жирі людини. Це запобігає необхідності в значній перебудові жирно-кислотного складу ліпідів, що надходять із їжею, а виходить, не відбудеться зайвої витрати ресурсів організму, у тому числі енергії.

Оптимальне отримання олеїнової кислоти з їжею забезпечується при дотриманні формули збалансованого харчування, згідно з якою в раціоні людини третина жирів повинна бути рослинного, а дві третини – тваринного походження. У цьому випадку в раціоні буде втримуватися близько 40% олеїнової кислоти. При термічній обробці олій, багатих олеїновою кислотою, вони в значно меншому ступені, чим інші олії, зазнають псування в результаті окиснення. Це служить підставою для їхнього використання при смажені деяких виробів з картоплі, кукурудзи і так далі, а також для заливання консервів.

При гідрогенізації рослинних олій з метою одержання жирової основи маргаринів утворюється транс-олеїнова кислота. Цей ізомер, так само, як і олеїнова кислота, добре засвоюється організмом людини, але меншою мірою включається в жирове депо. У рецептурах сучасних маргаринів передбачається поряд з натуральною формою достатній вміст транс-олеїнової кислоти, що означає їхнє неповне засвоєння.

Олеїнова кислота життєво необхідна для правильного обміну речовин.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 10531 | 09/04/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус