ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
    Іноземні мови
    Інформатика
    Міське будівництво й господарство
    Медицина
    Менеджмент
    Різне
    Соціальна педагогіка
    Страхування
    Теорія грошей
    Функціонально вартісний аналіз
    Хімія
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Будівництво будинків взимку  
Меблі на замовлення  
Тема 10. Деловые переговоры в системе связей с общественностью  
Та інші корисні поради  
Швидка індексація сайту  
Роздільне харчування  
СТАТУТ КОЛЕКТИВНОГО МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА (часть 1)  
Популярний ботокс  
Кава в турці або кава по-східному  
История балета  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
шубы   ТЮТЮНОВИХ   помощь   день   видалення   янцзи   токсикоинфекции   додаток   гормонів   поставки   ТОВАРИСТВА   boss   плода   nokian   Види  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кадастрове зонування земель населених пунктів на основі ГІС-технологій для цілей ведення кадастрово-реєстраційної системи
Кадастрове зонування земель населених пунктів на основі ГІС-технологій для цілей ведення кадастрово-реєстраційної системи
В статті наведен практичний досвід кадастрового зонування земель населених пунктів на основі ГІС-технологій для цілей ведення кадастрово-реєстраційної системи.


В державному земельному кадастрі на рівні з об’єктами нерухомості і земельними ділянками повинні бути ураховані так звані територіальні зони. Територіальна зона – це частина земної поверхні, яка має чітко визначені межі і характеризується єдністю умов її використання, можуть бути різного функціонального призначення. Земельні ділянки, які розміщуються в таких зонах, мають певні обмеження, визначені відповідною документацією, що встановлює ці зони.
    Яскравим прикладом застосування територіальних зон є впровадження проекту грошової оцінки земель міста, яке відбулося наприкінці 2000 року.
   Особливе місце в графічної складової ДЗК м. Дніпропетровська відведено територіальним зонам (ТЗ), що служать для відображення тих або інших чинників, дію котрих необхідно враховувати при визначенні правового статусу земель, їх грошової оцінки, можливостей використання за цільовим призначенням, при встановленні сервітутів і обтяжень тощо. Таким чином, необхідно дати визначення, що територіальна зона (ТЗ) – це частина території базового кадастрового округу (БКО), що характеризується особливим правовим режимом використання або іншими єдиними показниками, що можуть бути підставою для встановлення правил у використанні земельних ділянок, межі яких визнані і засвідчені у встановленому порядку уповноваженим державним органом. ТЗ формуються і враховуються в ДЗК як об'єкти, що дозволяють через враховані значення характеристик однієї ТЗ описати характеристики, встановлені обмеження або обтяження на велику кількість ЗУ, що мають просторово-логічні відношення (ПЛВ) з даної ТЗ.
   Яскравим прикладом застосування такої ідеології є реалізація грошової оцінки земель міста, що оперує такими чинниками і характеристиками: економіко-планувальне зонування (117 зон-полігонів), локальні чинники (32 чинника описані 2500 полігонами), коефіцієнти функціонального використання (не мають просторового вираження і надалі не розглядаються). Таким чином, для визначення грошової оцінки конкретної земельної ділянки на території міста, необхідно визначити його просторово-логічні відношення з усіма зазначеними вище ТЗ, виконати відповідні розрахунки, визначити адекватність застосування тих або інших відношень, закладених у логіку.
   Чинники, використовувані при визначенні грошової оцінки земель, у загальному випадку, не мають однозначної кодировки. До того ж, на сьогоднішній момент не визначені теоретичні підходи до урахування в ДЗК тих або інших територій, означених як території поширення визначених чинників. Тому був розроблений і затверджений “Класифікатор територіальних зон на території Дніпропетровського міського кадастрового округу”. Після аналізу необхідного і достатнього складу враховуваємої в ДЗК інформації, був розроблений і внесений у ДЗК інформаційний ресурс для реєстрації ТЗ.
   Просторово-логічні відношення (ПЛВ) між територіальними зонами і земельними ділянками роздивимося на прикладі економіко-планувальних зон (ЕПЗ). ЕПЗ повинні покривати територію міста без залишку і не накладатися одна на одну, тобто мати відношення суміжності між собою і між елементами кадастрового зонування , у даному випадку межею базового кадастрового округу. Проектувальниками були передані ЕПЗ в електронному векторному вигляді. На підготовчому етапі проектувальникам була видана в електронному виді інформація про елементи кадастрового зонування, але на жаль при проектуванні і створенні векторного аналога вона не була врахована або врахована без застосування ГІС методології.
   У зв'язку з цим було розроблено програмне забезпечення для перевірки умови суміжності і внесені відповідні зміни в запроектовані економіко-планувальні зони. Програмне забезпечення не давало можливості визначення заданого (еталонного) елемента і “притягування” до нього суміжних територіальних зон. У зв'язку з цим проблему прийшлося вирішувати вручну. Наприклад: смуга відводу Придніпровської залізниці цілком проінвентаризована і при виконанні робіт із грошової оцінки земель міста, земельні ділянки що входять в смугу відводу були об’єднані в едину економіко-планувальну зону до якої повинні були бути “притягнуті” усі суміжні ЕПЗ. Враховуючи, що кадастрове зонування на території міста виконане з урахуванням кадастрового картографічного матеріалу М 1:2000 і обліченої земельно-кадастрової інформації з інвентаризації земельних ділянок, була дотримана умова суміжності територіальних зон і елементів кадастрового зонування в суміжних ребрах .
   Проектування територіальних зон грошової оцінки виконувалося, в основному, на картографічному матеріалі М 1:10000. Після одержання проектних матеріалів на паперових носіях нами були розпочаті зусилля зі створення векторних зображень ТЗ: була опробувана автоматична векторизація з застосуванням векторизаторів “AZE TRASE» та інших, але вона не дала бажаного результату в наслідок великої завантаженості вихідної інформації. За робочу була прийнята технологія сканування проектних паперових матеріалів М 1:10000, їх калібрування з наступною векторизацією чинників безпосередньо в ГІС і конвертацією отриманих векторних полігонів. Після зіставлення отриманої проектної векторної інформації з інформацією Чергового кадастрового плану були виявлені помилки місця розташування проектних ТЗ пов'язаних із точністю картографічних матеріалів М 1:10000, нанесення самих проектних ТЗ, трансформаціями при їх векторизації.
   Приведемо такий приклад. Спеціалістами центру вручну були виконані роботи з коригування отриманих векторних зображень з урахуванням картографічних матеріалів М 1:2000-1:500 і наявної земельно-кадастрової інформації з інвентаризації меж земельних ділянок.
   З приведеного вище можна зробити висновок про те, що проектування зон дії тих або інших чинників повинно бути спрямоване в першу чергу на створення просторових описів проектованих елементів, а саме: опис проходження меж територіальної зони, її місце розташування щодо елементів ситуації тощо. Створення проекту в електронному виді повинно виконуватися з дотриманням методологій ГІС проектування на підставі великої і достовірної інформації, просторові дані який мають достатньо високу точність. Причому, приймаючи до уваги обсяги інформації державного земельного кадастру міста (біля 71000 земельних ділянок і 2100 полігонів територіальних зон) забезпечення вихідною, наприклад фіскальною, інформацією при застосуванні паперових носіїв практично неможливо.
   Територіальні зони, за визначенням самих чинників, дію яких вони відображають, несуть різноманітне логічне навантаження, що підлягає урахуванню для наступного практичного застосування.
   Наприклад: відображення чинника «Примикання до доріг без твердого покриття». Зазначений чинник діє на всю земельну ділянку в цілому, але поняття «примикання» повинне бути якимось чином вкладено в ГІС. Для рішення виниклої проблеми програмно були створені зони (буфера) на визначеній відстані від осі проїзду, після чого оператори відкоригували їх з урахуванням наявної земельно-кадастрової інформації.
   Інший приклад: чинник «Розміщення земельної ділянки в санітарно-захисній зоні від промислових і комунальних підприємств» . Якщо в першому випадку удалося вирішити поставлену задачу просторовими методами, то тут у запроектовану зону потрапляє велика кількість земельних ділянок, а чинник (коефіцієнт 0.91), як виявилося при робочій експлуатації, не діє на самих «творців» зазначених санітарно-захисних зон. Тому для визначеного типу підприємств (по коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки, на котрій вони знаходяться) було встановлено логічне обмеження в програмному комплексі з розрахунку грошової оцінки на застосування даного коефіцієнта.
   Практичне застосування результатів грошової оцінки показало, що ПЛВ елементів кадастрового і територіального зонування потребує визначення припустимих розмірів площ цих перетинань, що залежать і від точності вихідного картографічного матеріалу, і від точності визначення просторових даних, і від розміру самої земельної ділянки, і від точності прив'язки джерел одержання інформації про дію чинника. Наприклад: точність просторових характеристик описуваючих місцеположення залягання грунтових вод, поширення різноманітних агрогруп грунтів і т.д. Очевидно, що для одержання достовірних результатів нормативної грошової оцінки земельної ділянки, ці точності повинні бути нормативно встановлені і гармонізовані.
   
   

Автор: KiCh | Відгуки: 0 | Перегляди: 7299 | 07/04/2011 Реферати, курсові, лабораторні, методички - Різне

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус