ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Широке застосування медичних приладів  
Причастие дошкольников. Значение причастия.  
Бетон с доставкой по доступным ценам - как обеспечить свою стройплощадку качественным материалом  
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ПРОЦЕСІ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ  
Злые птицы - один из самых уникальных на всей планете геймплеев  
Грудне вигодовування може нашкодити  
Шлюб після розлучення, або повторний шлюб  
Як правильно лікувати ангіну  
Стану мамою за кордоном  
Як позбутися айкне на груднині й спині  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
весілля   google   плаття   эффективности   перед   кактус   оптимізація   відносини   перитоніт   Runner.   державної   устав   тренинг   тема   ПРОВЕРКИ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Біль у грудній клітці
Біль у грудній клітці
Біль у грудній клітці може бути ознакою зовсім різних захворювань, та й сам біль може носити різний характер. Якщо болі в грудній клітці турбують постійно, краще звернутися до лікаря, цілком можливо, що при е...


Біль у грудній клітці може бути ознакою зовсім різних захворювань, та й сам біль може носити різний характер. Якщо болі в грудній клітці турбують постійно, краще звернутися до лікаря, цілком можливо, що при цьому вам буде запропоновано пройти обстеження, від якого не варто відмовлятися.

Чому можуть виникнути болю в грудній клітці

Болі в грудній клітці можуть виникати при різних захворюваннях серця, запаленні легенів і плеври, раці легенів, запаленні стінки шлунку (гастриті) і виразкової хвороби шлунку, остеохондрозі грудного відділу хребта, мастопатії й раці молочної залози й навіть при підвищенні функції щитовидної залози.

Усі ці захворювання можуть викликати болі в грудній клітці, характер яких часто дуже схожий один на одного. Дуже часто болі при виразковій хворобі шлунку або при гастриті приймають за болі в серці й безуспішно намагаються їх зняти за допомогою серцевих засобів. Болі при остеохондрозі легко поплутати із серцевими й зі шлунковими.

Чому ж такі різні захворювання можуть проявлятися однаковим болем? Справа в тому, що від спинного мозку відходять корінці нервів, що переходять у нервові стовбури, які несуть чутливі, рухові й вегетативні волокна. Вегетативні волокна іннервують внутрішні органи, при цьому від загального нервового стовбура відходять гілочки вегетативних нервів до різних органів і якщо з’являється біль в одному органі, він через загальний стовбур вегетативного нерва може передаватися на інший орган, а іноді й не на один. Тому так важко часом буває визначити, яке захворювання стало причиною болю.

Перше, що потрібно зробити при болях у грудній клітці – це звернутися до лікаря. Іноді він уже після детального опитування й огляду пацієнта зможе поставити правильний діагноз. Але досвідчений лікар знає, як легко можна помилитися в цьому випадку, тому, швидше за все, направить пацієнта на обстеження. І тільки після обстеження й уточнення діагнозу буде призначено правильне адекватне лікування.

Причина болю у грудній клітці – захворювання серця

Найчастіше причиною болі в грудині стає ішемічна хвороба серця (ІХС). Захворювання характеризується нападами спазмів коронарних (які харчують серцевий м’яз – міокард) артерій. Коли коронарна артерія стискується, міокард недоодержує кисню й живильних речовин, а тому що цей м’яз працює постійно без зупинки, його клітини відразу ж починають реагувати на спазм артерій болем, нападом стенокардії.

Біль при ішемічній хворобі серця з’являється раптово, триває всього декількох секунд і частіше має колючий характер. Біль може віддавати в ліве плече, ліву лопатку й з ліву руку. Спочатку напади стенокардії можуть виникати на фоні фізичного або психічної напруги, а потім і в спокої.

Біль при стенокардії не можна перетерпіти – це шкідливо, тому що може привести до омертвіння ділянки міокарда, який харчується від спазмированої артерії, тобто до інфаркту міокарда. При інфаркті міокарда болі приймають дуже сильний постійний характер і відчуваються частіше за грудиною.

Тому хворі, що страждають ішемічною хворобою серця, повинні мати при собі ліки, які дуже швидко знімають спазм коронарних артерій. Такими ліками є нітрогліцерин. І помніть, що його в жодному разі не можна заміняти валідолом, який виявляє просто заспокійливу дію.

Болі в грудній клітці при захворюваннях шлунку

Болі в шлунку найчастіше також є результатом спазму – цього разу стискується гладка мускулатура шлунку. Такі болі бувають більш тривалими й мають характерні риси.

Так, біль при виразковій хворобі шлунку має певний зв’язок із прийманням їжі: можуть виникати ранні ( через півгодини-годину), пізні ( через 1-2 години), «голодні» (натще) і нічні болі. Крім того, з’являються й інші ознаки захворювання шлунку: печія, нудота, блювота і так далі.

Напади видні болі в шлунку можна зняти за допомогою спазмо літиків – лікарських засобів, що знімають спазм гладкої мускулатури (наприклад, алешшпы). Але це не скасовує необхідного в такому випадку повного обстеження.

Болі в грудній клітці при грудному остеохондрозі

Остеохондроз – це дистрофічні (обмінні) зміни в хребті. У результаті порушення харчування тканини хребта порушуються його амортизаційні властивості. Відбувається це тому, що руйнуються спеціальні пружні прокладки між окремими хребцями (міжхребетні диски), хрящова й кісткова тканина. Це приводить до того, що вихідні зі спинного мозку корінці нервів здавлюються й викликають біль.

Болі можуть бути в області спини або грудини, іноді вони відчуваються хворим як болі в серці або в шлунку. Біль може бути напади видним або постійним, але в кожному разі він підсилюється при будь-якому необережному русі або при повороті тулуба.

Болі при остеохондрозі можуть зменшитися тільки при прийманні знеболюючих засобів або від тепла.

Помніть: самому хворому важко розібратися в характері болю, що виникають у грудній клітці, без консультації лікаря йому не обійтися.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7033 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус