ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ерозія шийки матки  
Жертви SEO  
Дієта при годівлі грудьми  
Во сколько обойдется написание диссертации на заказ  
Тури по Уралу  
Стрункість для жінок головніше любові  
Оперна музика допоможе заспокоїти серце  
Історія дамського купальника  
Як добитися плоского живота  
Рейтинг Forbes самі цікаві маршрути  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
який   ІНСТРУКЦІЯ   харчування   реферат   плащі   помощь   відносини   весілля   мода   рожа   акая   мануальна   организации   задачи   капитал  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Венектомія
Венектомія
Мільйони людей страждають варикозним розширенням вен. Це підступне захворювання, яке підкрадається до людині непомітно, протікаючи, як правило, перші кілька років (а іноді й десятиліть) потай. Часто трапляється та...


Мільйони людей страждають варикозним розширенням вен. Це підступне захворювання, яке підкрадається до людині непомітно, протікаючи, як правило, перші кілька років (а іноді й десятиліть) потай. Часто трапляється так, що проявляється захворювання вже в запущеній стадії, коли допомогти може тільки оперативне лікування.

Що таке варикозна хвороба, її причини й ознаки

Людина споконвічно, як і всі ссавці, ходила рачки. При цьому навантаження на кості кістяка, і кровоносні судини розподілялися рівномірно. Після того, як людина стала ходити на двох ногах, навантаження на хребет, нижні кінцівки й кровоносні судини нижніх кінцівок різко зросла. Венозна кров від нижніх кінцівок повинна підніматися нагору, спочатку до печінки, а потім до серця. У молодому віці це відбувається легко. Але з роками венам стає все трудніше справлятися з навантаженням і «не пускати» венозну кров назад вниз. Слабшає робота клапанів, які перекривають зворотний струм крові й стінок вен. Вени розширюються, у них застоюється кров, рідка частина крові пропотіває крізь стінки вен, утворюючи набряки. На шкірі ніг починають з’являтися спочатку невеликі ділянки просвітчастих вен, потім вони стають усе більше, займаючи значний простір. Застій крові приводить до її згущення, це викликає ускладнення – закупорку вен тромбами й запалення стінок вен – тромбофлебіт.

Розрізняють варикозне розширення поверхневих і глибоких вен. Поверхневе розширення вен видне на шкірі, а от глибоке найчастіше проявляється болями й судорогами в ікро ніжних м’язах гомілки. Але поверхневі й глибокі вени мають між собою повідомлення (анастомози), тому найчастіше варикозне розширення вен має змішаний характер. Лікування варикозного розширення вен ураховує всі ці особливості.

Як лікується варикозне розширення вен

Початкові стадії захворювання лікуються консервативно. Призначаються лікарські препарати, що поліпшують тонус вен, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури, носіння еластичних панчіх й бинтів. Усі ці методи дають тимчасове поліпшення, але в комбінації зі зменшенням важких фізичних навантажень і рухливим способом життя можуть на тривалий час відкласти виражені стадії захворювання.

Оперативне лікування найчастіше являє собою комбінацію декількох хірургічних методів, підібраних індивідуально для даного хворого. При цьому ніхто не може дати гарантії, що захворювання не відновиться.

Усі хірургічні методи лікування діляться на склеро терапію (введення в змінені вени спеціальних препаратів, що викликають їх пустоту) і операції по видаленню й перев’язці змінених вен.

Що таке веноктомія

Веноктомія – це операція по видаленню ураженої ділянки розширеної підшкірної вени. Операція переслідує наступні цілі:

припинення скидання венозної крові із глибоких вен у поверхневі; видалення всіх поверхневих варикозне розширених вен.

Операцію проводять різними методами. Найчастіше це роблять по методу Троянова-Тренделенберга (проводиться перев’язка й перетинання великої підшкірної вени в місці її впадання в стегнову) або по методу Бабока (видалення великої підшкірної варикозне розширеної вени за допомогою зонда).

Веноктомія по Бабкоку проводиться під загальним наркозом. Під область колінного суглоба підкладається валик, щоб злегка відвести кінцівку й трішки зігнути її в колінному суглобі. Змінені ділянки великий і малої підшкірних вен видаляють із окремих маленьких розрізів. Для операції по видаленню великої підшкірної вени роблять три розрізи. Один з них проводиться в паховій області в місці впадання великої підшкірної вени в стегнову вену. Другий розріз – у верхній третині гомілки колінного суглоба. Він дозволяє перев’язати великі припливи великої підшкірної вени, один з яких збирає кров з передньої, а інший із задньої поверхні гомілки. Третій розріз проводиться на стопі по проекції внутрішньої крайової вени в області нижче внутрішньої щиколотки. Усі розрізи маленькі й згодом фляки від них стають непомітними.

Спочатку виділяють основний стовбур вени, потім його перетинають у верхній і в нижній частині й уводять у його просвіт зонд. Коли зонд вийде на протилежному кінці вени, на ньому фіксують спеціальне пристосування - оливу, яка має ріжучий край. Вену видаляють, потягнувши зонд за протилежний кінець, у результаті чого олива розріже вену й видаляє її з підшкірної клітковини. Окремі ділянки варикозне розширених вен видаляють із розрізів на різних ділянках шкіри.

Після операції призначається туге бинтування нижньої кінцівки еластичним бинтом. Ходити після такої операції можна із другого – третього дня, шви знімаються на восьмий – дев’ятий день.

Операція – це радикальний спосіб лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5300 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус