ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Морквяна дієта  
Як визначити характер по запаху  
Яблука корисні для серця  
Диетическое питание при заболеваниях внутренних органов  
У пошуках безпечної засмаги  
Капустяна дієта  
На замітку рукодільницям вишивка гобеленів  
Ударимо дієтою по застуді  
Виды планировки кухни  
Не лише звинуваченнями…  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Послеродовые   шубы   помощь   Runner.   піроксика   китай   тренажер   групи   стать   ДВС-синдром   2001   дитячі   харчування   тканини   кисн  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вивих ключиці
Вивих ключиці
По даним статистики вивихи ключиці зустрічаються не так і рідко, вони становлять до 10% від усіх переломів. Такі травми трапляються найчастіше в чоловіків працездатного віку, вони й виникають під впливом непрямої травми...


По даним статистики вивихи ключиці зустрічаються не так і рідко, вони становлять до 10% від усіх переломів. Такі травми трапляються найчастіше в чоловіків працездатного віку, вони й виникають під впливом непрямої травми, яка може відбутися при активному способі життя – фізичній роботі, заняттях спортом і так далі.

Анатомія й фізіологія ключиці

Ключиця – трубчаста парна кістка невеликого розміру, трохи вигнута. Вона є сполучною ланкою між грудиною й лопаткою, поєднуючи їх у плечовий пояс. Ключиця має два зчленування: внутрішнє грудино ключичне й зовнішнє лопатно-ключичне. Зовнішнє зчленування з’єднує ключицю з лопаткою таким чином, що дозволяє зберігати лопатку в положенні, що не стискує рухів руки. Одночасно це зчленування не допускає руку до грудної клітки, забезпечуючи їй вільні рухи й захищаючи пахвову область із розташованим тут великим судинно-нервовим пучком. Через ключицю рухи від руки передаються всьому кістяку. Особливістю будови ключиці є те, що на відміну від інших трубчастих кісток вона не має усередині кісткового мозку.

Вивих внутрішнього кінця ключиці

Вивих внутрішнього, грудино ключичного кінця ключиці відбувається в основному під впливом непрямої травми. При цьому може відбутися розрив навколишніх зчленування зв’язувань ( грудино ключичної й ключично-реберної). Якщо ключично-реберне зв’язування не розривається й залишається нерухливим, то відбувається неповний вивих.

По тому, як зміщається внутрішній кінець грудини, вивихи діляться на перед грудині, під грудині й за грудині. Перед грудний вивих характеризується порушенням симетричності грудино ключичного зчленування: на травмованому боці внутрішній кінець ключиці виступає над грудиною, що викликає вкорочення надпліччя. Укорочення надпліччя ще більш виражене при за груднім вивиху. При цьому, прощупуючи місце вивиху, можна виявити западину в місці грудино ключичного зчленування. При всіх видах вивихів внутрішнього кінця ключиці з’являється різкий біль, який обмежує всі рухи в руці.

Діагноз ставиться на підставі огляду лікаря й підтверджується даними рентгенологічного обстеження. Лікування вивихів внутрішнього кінця ключиці тільки хірургічне. Проводиться операція, у процесі якої накладається шов між грудиною й ключицею, після чого проводиться додаткова фіксація зчленування спеціальними металевими конструкціями до першого ребра.

Вивих зовнішнього кінця ключиці

Вивих зовнішнього кінця ключиці, який зчленовується з лопаткою, також буває непрямим. Він виникає звичайно при падінні на задні зовнішню поверхню плечового суглоба. По ступеню ушкодження навколишніх зчленувань зв’язувань вивихи зовнішнього кінця ключиці розділяються на повні й неповні.

При неповному вивиху (підвивиху) ушкоджується тільки лопатно-ключичне зв’язування. Ознаки неповного вивиху: незначний виступ зовнішнього кінця ключиці, хворобливість в області лопатно-ключичного зчленування при русі руки й промацуванні цієї області (іноді болі при підвивиху бувають навіть сильніше, чим при повному вивиху), позитивний симптом «клавіші» ( при натисненні на зовнішній кінець ключиці він поринає всередину, а потім знову виступає над поверхнею).

При повному вивиху розриваються лопатно-ключична й клюко видно ключична (з’єднуюча ключицю із клюко видним відростком лопатки) зв’язування. Ознаки повного зовнішнього вивиху ключиці: ступне образний виступ зовнішнього кінця ключиці в комбінації з укороченням надпліччя, позитивна ознака «клавіші» і рухливість зовнішнього кінця ключиці (можливість його зсуву в переднє задньому напрямку). Через кілька днів у цій області можна побачити синець.

Діагноз зовнішнього підвивиху й повного вивиху ключиці поставити неважко, тому що він має характерні ознаки. Підтверджується він даними рентгенографічного дослідження. Знімок робиться обов’язково у вертикальнім положенні потерпілого. Головне завдання цього дослідження – відрізнити підвивих від повного вивиху.

Лікування, як підвивихів, так і вивихів зовнішнього кінця ключиці найчастіше оперативне. Проблема в тому, що удержати зовнішній кінець ключиці у вправленому стані вкрай важко, незважаючи на численні способи фіксації пов’язками й шинами. Усі наявні на сьогоднішній день способи фіксації ключиці (особливо при її повному зовнішньому вивиху) звичайно неефективні й надалі однаково доводиться прибігати до оперативного лікування.

При неповному вивиху проводиться операція зшивання розірваного лопатно-ключичного зв’язування з наступною фіксацією зчленування спеціальною металевою конструкцією.

При повному вивиху зовнішнього кінця ключиці роблять його вправляння оперативним способом, а потім зшивають розірвані зв’язування й зміцнюють суглоб металевими конструкціями. Після операції руку фіксують спеціальною, що відводить шиною на строк 4–5 тижнів. Майже зразу після операції призначається лікувальна гімнастика для травмованої руки. Металеву конструкцію знімають оперативним шляхом через 6–7 тижнів після операції.

Вивих ключиці – це серйозна травма.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5546 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус