ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Листаем страницы или смотрим в экран?  
Правила ведения делового телефонного разговора. РЕФЕРАТ по курсу «Менеджмент».  
Какие сайты хорошо работают с Drupal?  
СТАТУТ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ  
Раскрутка сайта с помощью статей  
Что выбрать выпускнику - работу или диплом?  
Деревина для виготовлення більярдних київ  
Деревій і його корисні властивості  
Что такое частный дом престарелых?  
Пальми  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
масаж   офор   охране   збільшення   видалення   кондиц   поставки   буркун   Сервис   Новая   Сказ   лікування   пальт   жіночі   групи  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Альгоменорея
Альгоменорея
Одним з найчастіших захворювань жінок є порушення менструального циклу, у тому числі хворобливі менструації. Особливо характерні такі порушення для підлітків і молодих жінок. Не варто думати, що це пройде...


Одним з найчастіших захворювань жінок є порушення менструального циклу, у тому числі хворобливі менструації. Особливо характерні такі порушення для підлітків і молодих жінок. Не варто думати, що це пройде з віком – може, звичайно, і пройти, але щоб бути впевненим у щасливому кінці, потрібно обстежуватися й при необхідності провести лікування.

Що таке альгоменорея, її види й причини

Альгоменорея (альгодисменорея) – це порушення менструального циклу, яке проявляється у хворобливі місячні. Болі при альгоменореї настільки сильні, що жінка не може виконувати звичайну для неї роботу.

Альгоменорея ділиться на первинну й вторинну. Причиною первинної ( тобто, що розвивається споконвічно, при формуванні менструального циклу) часто є різні вроджені порушення будови матки, які приводять до затримки в ній менструальної крові, різні гормональні порушення (наприклад, недолік жіночих статевих гормонів естрогенів може приводити до відторгнення під час менструації всієї слизуватої оболонки порожнини матки цілком, а не вроздріб, як це буває в нормі), нарешті, у період формування менструального циклу часто зустрічаються різні порушення з боку нервової системи через підвищену ранимість в цьому віці. Має значення недостатній розвиток м’язової системи, як в області хребта, так і м’язової оболонки матки.

У результаті всіх цих змін відбувається порушення кровообігу в матці, хворобливий спазм її м’язів. І якщо в нормі невеликі хворобливі явища при менструації усуваються утворенням в організмі особливих біологічно активних знеболюючих речовин – опіатів, то при альгоменореї утворення опіатів порушується, що ще більш підсилює хворобливі відчуття. Напроти, інші біологічно активні речовини – простагландіни підсилюють явища запалення й болі.

Причиною вторинної альгоменореї звичайно є різні запальні захворювання ( у тому числі їх наслідки у вигляді фляків) і пухлини жіночих статевих органів, а також ендометриоз (розростання ендометрія, тобто ділянок слизуватої оболонки матки усередині її міометрія – м’язової оболонки). У всіх цих випадках також виробляється велика кількість простагландинів, порушуються обмінні процеси в стінці матки й здавлюються кровоносні судини й нервові закінчення.

Як протікає альгоменорея

Остаточний діагноз первинної альгоменореї встановлюється приблизно через два роки після того, як установиться нормальний менструальний цикл. При цьому враховується постійний характер болю, їх перейми видний або дуже сильний постійний характер, а також наявність загальних ознак порушення стану, які роблять жінку непрацездатною. Починаються болі за кілька днів до менструації й тривають до самого її закінчення.

У таких жінок під час менструації з’являються сильні нападе видні або постійні ниючі болі в нижній частині живота й у спині (в області попереку й хрестця), що віддають у пахову область і у верхню частину ніг. Порушується й загальний стан: з’являється втома, розбитість, дратівливість, головний біль, безсоння, різні порушення з боку роботи шлунково-кишкового тракту (нудота, блювота, чергування запорів і поносів).

Особливо значні зміни з боку вегетативної нервової системи (вона іннервує внутрішні органі й кровоносні судини): підвищується або знижується артеріальний тиск, з’являється слабість, пітливість, іноді – болі в серці й в інших внутрішніх органах.

Для вторинної альгоменореї більш характерні постійні ниючі інтенсивні болі під час менструації, які часто виникають після перенесених статевих інфекцій, запальних захворювань або операцій у цій області.

Діагностика й лікування альгоменореї

З появою ознак альгоменореї жінка повинна пройти повне обстеження. Досліджується гормональне фон, виключаються запальні захворювання, що приховано протікають, і статеві інфекції, проводяться різні інструментальні дослідження з метою виявлення спайок і аномалій будови внутрішніх полових органів. Обов’язково призначається консультація невропатолога для виявлення порушень із боку центральної нервової системи.

Після всебічного обстеження призначається лікування альгоменореї, яке повністю залежить від виявленої патології.

При вторинній альгоменореї проводиться лікування основного захворювання, у тому числі часто прибігають до хірургічних методів лікування. У кожному разі призначають лікарські засоби, що сприяють зменшенню секреції простагландинів, які одночасно мають і знеболюючі властивості. До таких засобів відносяться НПЗЗ - нестероідні протизапальні засоби (наприклад, найс).

Крім того, призначають препарати, що нормалізують обмін речовин засоби, що заспокоюють, спазмолітини (наприклад, алешшпу). При порушенні гормонального фону проводиться його корекція.

Профілактика альгоменореї – здоровіший рухливий спосіб життя, відсутність переохолоджень, стресів і важких фізичних навантажень.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5124 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Гінекологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус