ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як заробляти в інтернеті?  
Пірсинг  
Класична дієта  
ИНСТРУКЦИЯ по охране для персонала, связанного по обращению и хранению баллонов с кислородом  
Класичний стиль в одязі  
Поради колишньої мами. Коли бракує часу  
Короткий огляд торгівлі вишиванками через інтерент-магазини  
Пейзажний туризм із користю для здоров’я  
Конструктивні типи гітарних ефектів  
Обробка отрутохімікатами саду й городу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
МОРКВА   прибуток   пользование   видалення   isic   Создание   Дієта   відносини   навчання   ТЮТЮНОВИХ   Дяченко   морі   виробів   статті   дітей  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Олігоменорея
Олігоменорея
Будь-які порушення менструального циклу підлягають обов’язковому додатковому обстеженню для того, щоб установити їхні причини. І чим раніше це буде зроблено, тим краще. Вчасно не обстежена жінка ризикує зіштовхну...


Будь-які порушення менструального циклу підлягають обов’язковому додатковому обстеженню для того, щоб установити їхні причини. І чим раніше це буде зроблено, тим краще. Вчасно не обстежена жінка ризикує зіштовхнутися із серйозними проблемами з боку репродуктивної системи, аж до безплідності.

Менструальний цикл жінки

Менструальний цикл жінки – це фізіологічний процес, який характеризується циклічними змінами в організмі жінки, що відбуваються під впливом нервової й ендокринної систем. Статеві залози жінки (яєчники) виділяють жіночі статеві гормони, під впливом яких відбувається дозрівання в яєчнику яйцеклітини, вихід її в черевну порожнину й у маткову трубу (овуляція), де вона запліднюється сперматозоїдом. Запліднена яйцеклітина впроваджується в підготовлену для неї слизувату оболонку матки й починає розвиватися вагітність. Якщо ж вагітність не наступає, то гормональний вплив припиняється, що викликає відторгнення слизуватої оболонки матки, яке супроводжується кровотечею – менструацією. Перший день менструації є одночасно першим днем нового менструального циклу.

Виділення жіночих статевих гормонів регулюється гормонами гіпофіза – головної залози внутрішньої секреції в організмі. Але й над гіпофізом є «начальник» - це відділ головного мозку, який називається гіпоталамусом. Він регулює всю ендокринну діяльність в організмі людини.

Що таке олігоменорея й чому вона може виникнути

Олігоменорея – це порушення менструального циклу, яке виражається в дуже короткій тривалості менструації ( від декількох годин до двох днів). Часто олігоменорея сполучається з такими порушеннями, як дуже рідкі менструації (з інтервалом від 35 днів до трьох місяців - опсоменорея) і вбогі менструації (гіпоменорея). Комбінація олігоменореї з опсоменореєю і гіпоменореєю називається гіпоменструальним синдромом.

Причиною гіпоменструального синдрому є зниження функції гіпофіза і яєчників під впливом різних факторів і порушення роботи гіпоталамуса. Олігоменорея може бути первинною й вторинною. Первинна олігоменорея частіше носить характер вродженої нейрогуморальної недостатності або вродженої аномалії будови статевих органів і виникає відразу ж з початком менструального циклу, тобто із приходом першої менструації. Вторинна олигоменорея розвивається на фоні якогось іншого захворювання (наприклад, запального процесу жіночих статевих органів) на фоні менструального циклу, що вже встановився нормально.

Олігоменорея часто є одним з ознак порушення з боку ендокринної системи. У молодих дівчат ця ознака нерідко сполучається із зайвою вагою, зниженням імунітету й порушенням роботи сальних залоз, які приводять до появи вугрового висипу, що довгостроково протікає. При змінах з боку органів, що регулюють діяльність статевих залоз, можуть з’явитися такі порушення, як будова тіла й волосіння по чоловічому типу: посилений ріст волосся в нехарактерних для жінок місцях, розвиток мускулатури й відкладання жиру в місцях більш властивих чоловічому тілу. У таких дівчат знижується статевий потяг.

Хронічна гормональна недостатність приводить до поганого  забезпечення кров’ю матки й порушенню циклічних змін її внутрішньої слизуватої оболонки.

Олігоменорея може розвитися при вродженім недорозвиненні матки і яєчників, хронічного запального процесу в матці (ендометриту), набряку видного розростання ділянок слизуватої оболонки в м’язі матки (ендометриозі), після хірургічних операцій, що порушили цілісність внутрішнього шару матки (наприклад, після абортів, важких пологів і так далі).

Діагностика олігоменореї

Правильний діагноз можна поставити тільки після ретельного обстеження й виявлення причин порушення менструального циклу. У першу чергу досліджується кров на гормони, потім виявляються сховані інфекції й аномалії розвитку статевої системи. Призначають рентгенологічне, ультразвукове, ендоскопічне обстеження. Тільки повне обстеження може бути основою для призначення лікування.

Лікування олігоменореї

Лікування олігоменореї повинне враховувати всі можливі зміни в організмі жінки. При виявленні нейрогуморальних змін на кожному з рівнів проводять лікування гормональними препаратами.

Якщо були виявлені аномалії розвитку або які-небудь органічні (зі зміною будови органа, наприклад, спайки) зміни в репродуктивних органах, то проводиться їхнє лікування оперативним шляхом. Для лікування запальних процесів призначають антибактеріальні препарати й фізіотерапевтичні процедури. Поліпшення кровопостачання органів малого тазу досягається спеціальними фізичними вправами.

Олігоменорея – це свідчення неблагополуччя в організмі жінки, яке вимагає додаткового обстеження.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5150 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Гінекологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус